Architektura ogrodowa
Najbezpieczniejszymi miejscami dla naszych mebli ogrodowych oraz narzędzi są domki ogrodowe i mniejsze od nich domki narzędziowe. Pierwsze z wymienionych są zwykle dość pojemne, więc nie powinniśmy mieć problemu, by schować wewnątrz nich wszystkie nasze cenne przybory. Domki narzędziowe są mniej przestronne, dlatego sprawdzą się w celu przechowywania ogrodowych akcesoriów i sprzętów, ale nie schronimy się w nich np. przed deszczem. W obu wypadkach warto funkcjonalnie zaaranżować dostępną w tego typu obiektach przestrzeń – z pewnością przydatne będą solidne półki, haki i wieszaki umieszczone na ścianach, na których powiesimy część narzędzi. Możemy także zamontować je od zewnętrznej strony, szczególnie jeśli fragment ogrodu przy samym domku jest zadaszony – w tym miejscu powiesimy najczęściej używane drobne przybory. Możemy także zaopatrzyć się w specjalny panel ścienny, fabrycznie wyposażony w odpowiednie uchwyty.
Meble z funkcją przechowywania
Dużą popularnością wśród elementów wyposażenia ogrodowego cieszą się meble umożliwiające przechowywanie w nich różnych drobiazgów. Są to najczęściej ławki bądź skrzynie – na co dzień służą jako wygodne siedziska, jednak wewnątrz nich bezpiecznie przechowany np. poduszki, drobne narzędzia ręczne, nawozy, spryskiwacze.
W ogrodzie warto także wykorzystać wszelkiego rodzaju regały – mogą to być konstrukcje metalowe bądź drewniane, które zostały odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. Doskonale prezentują się ustawione pod ścianą – czy to naszego domu, czy domku ogrodowego. Można wykorzystać je częściowo do ustawienia donic z roślinami, a częściowo do przechowywania ziemi ogrodowej, narzędzi do przesadzania, pojemników, konewek itd.
W roli minimagazynu sprawdzą się także stare komody bądź szafki, które dawniej służyły w naszym domu. Jeśli poddany je renowacji i zabezpieczymy przed szkodliwym wpływem deszczu i zmiennych temperatur, za drzwiczkami bądź wewnątrz szuflad zmieścimy wiele akcesoriów potrzebnych nam podczas prac ogrodowych.