Produkty

Przygotowanie kuchni do remontu

Przygotowanie kuchni do remontu

Długo wyczekiwany, wreszcie nadszedł – czas, kiedy nasza kuchnia nabierze nowego, świeżego wyrazu. Przy gruntownym remoncie zmieniamy wszystko – wyrzucamy stare meble, sprawdzamy instalacje i odświeżamy podłogę wraz ze ścianami. W jaki sposób powinniśmy przygotować się do takich prac?

wiertarka Kuchnia to ważne miejsce dla rodzinnej integracji. Nie sposób zatem zaniedbać je pod względem aranżacyjno-dekoracyjnym. A gdy nasza kuchnia już od dawna prosi się o generalny remont? Zadbajmy o to, by przeprowadzić go dobrze.

Przygotowanie – najważniejszy etap remontu

Dlaczego? Podczas przygotowania podejmujemy wiele ważnych decyzji. Przede wszystkim zaopatrujemy się w niezbędne materiały i produkty, które będą stanowiły element wykończenia podłóg, ścian. Wybieramy też same meble, tu decydujemy nie tylko o ich wyglądzie, ale również o ich prawidłowych rozmieszczeniu, tak by wszystkie instalacje mogły zostać podłączone bez większych problemów. Dzięki naszym decyzjom kuchnia będzie praktyczna i ładna.

Kilka spraw do przemyślenia

Czy nasza obecna kuchnia była funkcjonalna? Czy przygotowywanie w niej potraw było łatwe i przyjemne? A może zajmowało dużo czasu i kosztowało dosyć sporo pieniędzy?

Jeśli mamy wątpliwości, to zastanówmy się czy czas remontu nie będzie idealnym do wymiany starego sprzętu AGD na nowy, energooszczędny. Możliwe też, że zaplanujemy odmienny rozstaw mebli – po to, by strefa robocza na blacie mogła się nieco powiększyć.

Zaprojektowanie nowej kuchni możemy pozostawić sobie lub poprosić o pomoc projektanta. Jego zadaniem będzie zmierzenie wszystkich mebli i sprzętów. On też sprawi, że nie będzie problemu z ich pomieszczeniem.

Podczas planowania rozmieszczenia wszystkich urządzeń możemy kierować się zasadą trójkąta roboczego. Zakłada ona, że urządzenia kuchenne typu zlew, lodówka, kuchenka lub płyta indukcyjna będą ustawione na wierzchołkach trójkąta narysowanego na rzucie kuchni. To ustawienie jest ściśle związane z kolejnością przygotowywania przez nas potraw.

Dokładne pomiary

Zanim kupimy płytki na podłogę, farbę na ściany czy meble – dokonajmy prawidłowych pomiarów pomieszczenia. Dzięki temu nie tylko ocenimy koszty remontu i niezbędną ilość materiałów, które trzeba zakupić, ale również unikniemy błędów przy wyborze zbyt dużych lub zbyt szerokich szafek. Dopiero po upewnieniu się, że znamy wszystkie pomiary, możemy ruszyć na zakupy.malowanie

To, jakie produkty wybierzemy, zależy oczywiście od tego, ile pieniędzy chcemy na nasz remont przeznaczyć. Pamiętajmy jednocześnie, by dokładnie dopytać w sklepie o rodzaj farb, płytek i innych materiałów wykończeniowych – które z nich rzeczywiście są polecane do specyficznego, kuchennego wnętrza. 

Jeśli remont wykonujemy na własną rękę

Jeśli swoje zdolności do przeprowadzania remontów oceniamy bardzo wysoko, wówczas prace przeprowadzamy samodzielnie. Wszystkim odważnym przypominamy, że kolejność wykonywanych prac jest następująca:

- wiercenie, kucie, wyburzanie,

- instalacja elektryczna,

- prace glazurnicze,

- podłogi,

- malowanie okien, drzwi a później ścian.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Podłoga w jadalni – jaka sprawdzi się najlepiej?

Podłoga w jadalni – jaka sprawdzi się najlepiej?
Podłoga w jadalni powinna spełniać dwie podstawowe funkcje – musi ładnie wyglądać, a przy tym była łatwa w czyszczeniu. Liczy się oczywiście jej jakoś...
Czytaj więcej

Jak wykończyć posadzkę w przedpokoju?

Jak wykończyć posadzkę w przedpokoju?
Podłoga w przedpokoju powinna być trwała i estetyczna. Dlatego zanim wybierzemy odpowiedni materiał, warto dowiedzieć się, które z nich szczególnie wa...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
01.07.2015
za krótko, brak szczegółów, jako laik po przeczytaniu artykułu wiem że nic nie wiem....

Ocena i komentarz dla:

Przygotowanie kuchni do remontu