Produkty

Przyklejanie płytek imitujących kamień - instrukcja

Przyklejanie płytek imitujących kamień - instrukcja

Płytki imitujące kamień to bardzo dekoracyjny i elegancki sposób na wykończenie ścian wewnętrznych. Oczywiście aby wyglądały dobrze, konieczne jest ich prawidłowe przymocowanie, do którego niezbędna jest wiedza i nieco zręczności. Oto przewodnik po ich montażu opracowany krok po kroku.

płytki imitujące kamieńWspomniane we wstępie płytki, które wykonywane są z mieszanek gipsu oraz betonu, dostępne są w kilkunastu kolorach oraz wzorach. Mogą imitować różne rodzaje kamienia naturalnego. Mają też różne kształty oraz faktury.

Wapienne bloki lub drobno cięty piaskowiec ułożone na fragmentach ścian lub w niektórych strefach pomieszczeń sprawiają, że wnętrze nabiera ciekawego klimatu i sprawia wrażenie bardziej ekskluzywnego. Okładziny te pasują zarówno do tradycyjnych, jak i do nowoczesnych wnętrz.

Jak prawidłowo układać okładziny kamienne? Instrukcja krok po kroku:

Zaczynamy jak zwykle od zagruntowania podłoża wybranego pod okładzinę. Ważne, aby wcześniej zostało ono też oczyszczone z kurzu. Rozrabiamy zaprawę mieszadłem montowanym na wiertarkę i zabieramy się za położenie pierwszego rzędu płytek. Im dokładniej to zrobimy, tym kolejne partie naszych płytek będą łatwiejsze do położenia. Dlatego konieczne jest ułożenie ich przy pomocy poziomicy i listwy startowej, którą należy zamontować na dole ściany. Położenie pierwszego rzędu płytek jest kluczem do sukcesu.

Idąc dalej, doklejamy kolejne płytki. Mocujemy je do ściany na zaprawie klejowej, mocno dociskając do ściany poszczególne elementy. Zwróćmy na to szczególną uwagę, płytki powinny bowiem mocno trzymać się podłoża.

Kiedy dojdziemy do dołu ściany oraz narożników, przygotujmy szlifierkę. Z pewnością będzie bowiem niezbędna do przycięcia kamienia. Najlepiej do tego celu sprawdzi się szlifierka kątowa z tarczą do cięcia twardych powierzchni.impregnat do kamienia naturalnego castorama

Kiedy nasza ściana jest już skończona, należy zabezpieczyć jej powierzchnię impregnatem do kamienia. Jego znaczenie będzie ogromne w przyszłości. Sprawi bowiem, że płytki znacznie łatwiej będziemy mogli utrzymać w czystości.

Ściana z okładziny kamiennej wygląda we wnętrzu bardzo ekskluzywnie. Na jej ostateczny wygląd wpływ ma jednak to, jak położymy poszczególne płytki. 

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Ogrzewanie podłogowe – jaki klej do montażu posadzki wybrać?

Ogrzewanie podłogowe – jaki klej do montażu posadzki wybrać?
Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, po które sięgamy coraz częściej, doceniając przede wszystkim komfort, jaki się z nim wiąże. Po jaki klej p...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - jak położyć nowe płytki na starych?

Instrukcja wideo - jak położyć nowe płytki na starych?
Chcąc szybko odświeżyć ścianę lub podłogę wykończoną płytkami, wcale nie musimy ich skuwać – równie dobrze możemy wykorzystać metodę klej...
Czytaj więcej

Układanie płytek na schodach krok po kroku

Układanie płytek na schodach krok po kroku
By bezbłędnie położyć płytki na schodach, odpowiednio przygotuj podłoże, dobrze rozprowadź klej i stale kontroluj poziom układanej powierzchni. O czym...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Przyklejanie płytek imitujących kamień - instrukcja