Produkty

Rodzaje szczotek do czyszczenia rynien

Rodzaje szczotek do czyszczenia rynien

Czyszczenie rynien powinno się odbywać systematycznie, co jakiś czas. Najlepiej z uwzględnieniem konkretnej pory roku. Zwykle szczegółowe prace konserwacyjne rynien należy przeprowadzać po okresie jesiennym oraz po zimie. Wówczas najczęściej dochodzi do wstrzymania ich drożności oraz szczelności.

krótka szczotka do czyszczenia rynienGłównym winowajcą niesprawnego systemu rynnowego są zwykle zalegające w nim liście, igliwie, piach. W ten sposób bardzo łatwo o przelewanie się wody opadowej, najczęściej bardzo zabrudzonej, bezpośrednio po ścianach budynku.

System rynnowy jest stosunkowo delikatny, dlatego, nie zaleca się do jego czyszczenia ostrych narzędzi. Część zanieczyszczeń usuńmy po prostu rękami, część szczotką, która jest przeznaczona specjalnie do tego celu.

Tylko szczelne oraz drożne rynny będą mogły dobrze spełniać swoją funkcję

Regularne oraz odpowiednie czyszczenie systemów rynnowych zapewnia unikanie problemów z gromadzącą się wodą, szybkie pozbycie się zalegających liści, piachu oraz utrzymanie eleganckiego wyglądu elewacji naszego domu.

Sprawne pozbycie się zanieczyszczeń zapewni dobrze dobrana szczotka. Wśród tych produktów możemy znaleźć te z regulowaną wysokością teleskopowego trzonka. Dzięki temu łatwo dostaniemy się do poszczególnych miejsc systemu rynnowego bez konieczności korzystania z  drabiny.

Wiele tego rodzaju urządzeń charakteryzuje się również wymiennymi końcówkami: szczotką, skrobakiem, u których można dowolnie regulować kąt ustawienia.

Funkcja ta to nie tylko łatwiejsze czyszczenie rynien, ale również możliwość wykorzystania urządzenia do wielu innych prac, np. ogrodniczych. Wreszcie, to także łatwe przechowywanie – szczotka z wymiennymi głowicami nie zajmuje bowiem zbyt dużo miejsca w naszym schowku na narzędzia.krótka szczotka do czyszczenia rynien z przedłużką

Odpowiednio dobrana szczotka nie tylko szybko pozbędzie się nagromadzonych zabrudzeń, ale również nie zniszczy rynny. Te bardzo łatwo można przedziurawić lub oderwać, używając drucianej szczotki lub metalowego skrobaka.

Jak działa szczotka?

Aby udrożnić rynnę, wystarczy podłączyć odpowiednią końcówkę do trzonka i mocno ją do niego przykręcić. Następnie ustawiamy odpowiedni kąt końcówki, którym szybko pozbędziemy się zabrudzeń wypełniających rurę. Teleskopowy trzonek daje nam możliwość sięgnięcia w dowolne miejsce z zasięgiem nawet do 6 metrów wysokości.

Dzięki temu do całkowitego wyczyszczenia rynien rzadko jest nam potrzebne drabina. Cały zakres prac wykonamy wyłącznie przy pracy z jedną szczotką, bez konieczności zakupu kilku urządzeń.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak dbać o podłogę drewnianą?

Jak dbać o podłogę drewnianą?
Drewno to jeden z najbardziej klasycznych i najpiękniejszych materiałów do wykończenia wnętrz – idealnie nadaje się na podłogę. Żeby była...
Czytaj więcej

Jak szybko i skutecznie posprzątać po remoncie?

Jak szybko i skutecznie posprzątać po remoncie?
Ponieważ nawet niewielki zakres prac remontowych oznacza obecność kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń, warto tak przygotować się do wszelkich czynnośc...
Czytaj więcej

Świeże wnętrze – akcesoria i preparaty przydatne podczas sprzątania

Świeże wnętrze – akcesoria i preparaty przydatne podczas sprzątania
Sezon wiosennych remontów powoli zbliża się do końca – pora więc pomyśleć o gruntownym sprzątaniu. W tym celu, podobnie jak i w zwykłych cotygodniowyc...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Rodzaje szczotek do czyszczenia rynien