Produkty

Ściany z pomysłem!

Ściany z pomysłem!

Przez wielu z nas ściany traktowane są, jako tło do aranżacji wnętrz. Czas to zmienić i przekonać się, że mogą być również dekoracją samą w sobie. Jak to zrobić? Możliwości jest wiele, oto kilka z nich!

Do wyboru do koloru

do wybory do koloru

Najprostszym sposobem na udekorowanie ścian jest dobór odpowiedniego koloru farby. Obecnie rządzą fiolety, szmaragdy, głębokie zielenie i granaty, ale pastele też nie dają za wygraną, szczególnie szarości, beże oraz przygaszone róże i błękity. Paleta barw jest jednak tak bogata, że nie musimy decydować się wyłącznie na jeden odcień. Warto poeksperymentować i połączyć w pomieszczeniu, a nawet na ścianie kilka kolorów, tworząc niestandardowe kompozycje. Ozdobny charakter ścian pozwolą nam uzyskać także szablony malarskie (np. szablon Primacol Mega Triangles 62 x 91 cm, dostępny w Castoramie, 738851), za pomocą których w łatwy i szybki sposób wykonamy efektowne wzory.

Jedna ściana, wiele możliwości!jedna ściana wiele możliwości

W urządzaniu, jak w życiu, najważniejsza jest równowaga. Aby nie przytłoczyć pomieszczenia, możemy zdecydować się na wyróżnienie tylko jednej ściany. Mogą nam w tym pomóc, np. tynki dekoracyjne, dzięki którym w łatwy sposób uzyskamy wiele faktur i efektów, począwszy od imitacji marmuru czy betonu, po wielowymiarowe, cieniowane, porowate, albo metaliczne struktury.

Ściana dekoracyjna może pełnić również funkcję praktyczną, gdy pomalujemy ją farbą tablicową (np. farbą magnetyczno-tablicową Magnat 0,75 l, dostępną w Castoramie, 740114).Doskonale sprawdzi się wówczas w kuchni, m.in. do spisywania ulubionych przepisów, ważnych dat czy listy zakupów, a także w pokoju dziecięcym, pozwalając maluchom na wyraz swojej kreatywności. Mocnym, a jednocześnie bardzo ozdobnym akcentem może być też ściana wyłożona kamieniem naturalnym, cegłą lub specjalnymi płytkami.

moda na wzory

Sztuka sztukaterii

Choć przez wielu kojarzona jest z bogato zdobionymi wnętrzami sprzed lat, sztukateria znajduje zastosowanie także współcześnie. Może być ozdobą monochromatycznego tła lub występować w połączeniu z tapetą. Wystarczy nieco wyobraźni i zestaw odpowiednich narzędzi, aby obudzić tkwiącego w nas artystę i samodzielnie stworzyć ściany, o jakich marzyliśmy!

Lustra, obrazy, a może zdjęcia?

Ściany naszych mieszkań i domów możemy zagospodarować na wiele sposobów, ale trzeba pamiętać, że mniej zawsze znaczy więcej! W przedpokoju czy sypialni sprawdzi się duże lustro w ozdobnej ramie, które odbijając światło, pięknie rozjaśni pomieszczenie. Nie bójmy się sięgać także po obrazy, grafiki czy fotoplakaty. Aby nasz dom, był jeszcze bardziej „nasz”, możemy zamienić część obrazów na galerię ulubionych zdjęć . Zawieszone na ścianie lub postawione na półkach ramki z fotografiami (np. ramki na zdjęcia Simple, dostępne w Castoramie w różnych kolorach i rozmiarach, 9,98 – 32,98 zł) wspaniale udekorują wnętrze, przywołując najpiękniejsze wspomnienia.

Więcej inspiracji w Katalogu Dekoracje

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Ceramiczna czy lateksowa? Wybieramy farbę do pokoju dziecka

Ceramiczna czy lateksowa? Wybieramy farbę do pokoju dziecka
Przygotowując pokój dziecięcy, chcemy, aby nasze pociechy czuły się w nim dobrze i swobodnie. Wybierając farby do malowania ścian, powinniśmy s...
Czytaj więcej

Czerwone ściany – kiedy się na nie zdecydować?

Czerwone ściany – kiedy się na nie zdecydować?
Pomalowanie ścian na czerwono wymaga nie tylko odwagi, ale również wrażliwości aranżacyjnej i wiedzy. W jakich pokojach warto zastosować czerwi...
Czytaj więcej

Jak nakładać farbę, żeby na ścianach nie powstawały smugi?

Jak nakładać farbę, żeby na ścianach nie powstawały smugi?
Malowanie ścian to jedna z częściej wykonywanych czynności remontowych – pozwala na przywrócenie podłożom estetycznego wyglądu, a jednocz...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Ściany z pomysłem!