Produkty

Sposób na połączenie wyposażenia nowoczesnego i vintage

Sposób na połączenie wyposażenia nowoczesnego i vintage

Vintage czy styl nowoczesny? To dwa zupełnie odmienne trendy w aranżacji wnętrz, które podbiły serca wielu osób. Czy istnieje niezawodny sposób na połączenie jednego i drugiego? Nawet nie jeden ale kilka, całkiem ciekawych i innowacyjnych.

vintage designVintage, czyli odniesienie do tego, co było i co przeminęło. Nieco eklektyzmu, wiejskiego ładu i klasycznego piękna. Styl nowoczesny? Oryginalny, nieokiełznany, poza wszelkimi kanonami piękna. Co zrobić, jeśli podoba nam się jeden i drugi?

 Biel na ścianach kontra białe meble

 Vintage lubi biel, róż, delikatnie bielone drewno. Kolory te dodają wyposażeniu lekkości, delikatności i powabu. Nowoczesne meble również nie stronią od tych barw. W kompozycjach często stosuje się metal, wysoki połysk oraz różne odcienie zimnej bieli, która dodaje wnętrzu elegancji i skandynawskiego powabu.

 Jeśli zatem zależy nam na połączeniu vintage i stylu modern, to koniecznie zadbajmy o jasne połączenia barw. Wnętrze nie tylko zyska optyczne powiększenie, ale zdecydowanie nabierze lekkości.

 Nowoczesne obicia kontra rzeźbione nóżki

 Sposób na współistnienie vintage i modern w umeblowaniu? Najlepiej spełnią się w tej roli klasyczne meble z pikowanymi obiciami i delikatnymi, rzeźbionymi nóżkami, na przykład coś na wzór królewskiej sofy lub podnóżka.

 Aby było bardziej nowocześnie – obicia mebli możemy utrzymać w nowoczesnej tonacji kolorystycznej, a zamiast drewnianych nóżek dodać metalowe – zdecydowanie bardziej atrakcyjne do tego typu wnętrz. vintage design castorama

Klasyka i print

 Print, czyli nowatorskie tkaniny z elementami grafiki oraz efektowne malowidła to bardzo często spotykany element nowoczesnego wyposażenia. W połączeniu z klasyką tworzy meble o ponadczasowym charakterze. Przykładem niech będzie klasyczny fotel z obiciem w duże litery lub artystyczny wzór.

 Drewno i szkło

To najtrudniejsze połączenie stylu vintage i modern. Bo co niby ma ze sobą wspólnego ciepła faktura naturalnego drewna i szklana, metaliczna powłoka?

 Sprytne połączenie jednego i drugiego materiału możemy otrzymać w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że zachowamy odpowiednie proporcje: tyle samo drewna, ile szkła.

 Meble vintage – bielone, sprawiające wrażenie nieco ciężkich, będą wspaniale współgrały z mlecznymi szybkami, które będą posiadały delikatny akcent florystyczny.

 Cegła i metal

Cegła – zimna, ale jednocześnie bardzo tradycyjna. Metal – zdecydowanie nawiązujący do stylu industrialnego. Jak je połączyć? Cegła oczywiście powinna znaleźć się na ścianie, metal może służyć za praktyczne wykończenie mniejszych szafek.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Salon z jadalnią – metamorfoza oraz niespodzianka od Doroty Szelągowskiej

Salon z jadalnią – metamorfoza oraz niespodzianka od Doroty Szelągowskiej
Aranżacja salonu z jadalnią w trzy dni to nie lada wyzwanie. Jak odnowić salon, by służył wszystkim domownikom i był jednocześnie idealnym miejscem do...
Czytaj więcej

Funkcjonalny pokój dziecięcy – metamorfoza Doroty Szelągowskiej

Funkcjonalny pokój dziecięcy – metamorfoza Doroty Szelągowskiej
Trójka dzieci, 11 metrów i nieskończona ilość pasji oraz zainteresowań – jak to wszystko połączyć, by powstała funkcjonalna, a zar...
Czytaj więcej

Sprytne pomysły na zawieszenie obrazów i uchwytów bez wiercenia w ścianach

Sprytne pomysły na zawieszenie obrazów i uchwytów bez wiercenia w ścianach
Kiedy mieszkanie jest nowe lub wynajmowane, możemy nie chcieć wiercić w ścianie, by zawiesić obraz bądź dekorację. Jak zatem ozdobić pokój lub ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Sposób na połączenie wyposażenia nowoczesnego i vintage