Produkty

Stare meble w nowych aranżacjach - zmieniamy wystrój z farbami Viva Home!

Stare meble w nowych aranżacjach - zmieniamy wystrój z farbami Viva Home!

Planując zmianę wystroju domu często myślimy o nowych meblach. Jednak nie zawsze mamy możliwość wymiany starych szafek na nowe, a sentyment powstrzymuje nas przed wyrzuceniem stolika po babci. Z pomocą przychodzą nam farby do renowacji mebli, dzięki którym niskim kosztem i bez wyrzeczeń z łatwością odmienimy wnętrza naszych domów!

Renowacja mebli dla każdego

Aby poddać stare meble renowacji niepotrzebne są specjalne umiejętności ani przestronny warsztat stolarski. Wystarczy ciekawy pomysł, przybory do malowania oraz farby z serii Viva Home!, by w zaledwie kilka chwil całkowicie odmienić wystrój wybranego wnętrza w domu. Możemy nie tylko nadać pomieszczeniom nowy charakter, ale także odświeżyć podniszczone powierzchnie, na których widoczne są ślady czasu lub niewłaściwego użytkowania.

Stare meble w nowych kolorach – jaki odcień wybrać?

odnawianie mebliDecydując się na przemalowanie starych mebli mamy do dyspozycji całą paletę barw. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że nie musimy długo zastanawiać się nad właściwym kolorem, który musi podobać się nam przez najbliższe lata – ponieważ malowanie jest czynnością łatwą, z powodzeniem możemy przeprowadzać je regularnie, kiedy tylko zapragniemy zmiany w wystroju.

Jeśli chcemy całkowicie odmienić wystrój kuchni, farbą renowacyjną możemy pokryć przody wszystkich szafek. Natomiast nadając każdej szufladzie komody inny odcień sprawimy, że nasz salon zyska świeży, radosny charakter. Decydując się na przemalowanie starych mebli jedyną granicą jest nasza wyobraźnia – jest to doskonały sposób na to, by każde pomieszczenie było dokładnie takie, o jakim marzymy.

Porada eksperta

Odświeżenie starych mebli nie musi wiązać się z kompletną zmianą wystroju. Jeśli zależy nam na stonowanej aranżacji, do której pasować będą wszelkie dodatki, wybierzmy farby w odcieniach bieli – to uniwersalny kolor, który ożywimy drobnymi dekoracjami – poduszką, wazonem lub ramką w wyraźne wzory.

Renowacja mebli – jak to zrobić?

Aby przemalować meble potrzebujemy zaledwie kilku rzeczy:

 Emalia renowacyjna Viva Home pierwszy śnieg 0,75 l - wałka malarskiego do szybkiego pokrycia większych powierzchni,

- pędzla z miękkim włosiem do zakamarków,

- folii malarskiej do zabezpieczenia podłoża,

- puszki farby z serii Viva Home! w wybranym przez nas odcieniu.

Mebel, który chcemy odmienić należy dokładnie oczyścić z kurzu i zatłuszczeń. Jeśli jego powierzchnia się łuszczy powinniśmy zetrzeć ją gruboziarnistym papierem ściernym. Wszelkie uszkodzenia, takie jak drobne rysy, czy ubytki w drewnie możemy wypełnić masą uszczelniającą lub gładzią. Jeśli zależy nam na perfekcyjnej trwałości kolorowej farby, przed właściwym malowaniem pokryjmy cały mebel impregnatem przeznaczonym do konkretnego rodzaju powierzchni – drewna lub sklejki. Dzięki temu łatwiej będzie nam nanieść jednolitą warstwę emalii renowacyjnej, a efekt naszej pracy będzie wyglądał estetycznej.

Malowanie starych mebli krok po kroku

malowanie starych mebliMalowanie mebli zaczynamy od pozbycia się z ich powierzchni zgrubień i odpadających fragmentów starych powłok malarskich. Upewnijmy się także, że całość jest sucha i czysta. Nakładanie farby rozpoczynamy od trudno dostępnych zakamarków – w tym celu wykorzystamy pędzelek z miękkim włosiem. Blaty i siedziska pomalujemy za pomocą wałka. Aby uzyskać jednolity kolor zapewne będziemy musieli nałożyć co najmniej dwie warstwy emalii – pamiętajmy jednak, by pierwszej pozwolić całkowicie wyschnąć.

O malowaniu mebli kuchennych możemy przeczytać w tym artykule.

Dlaczego warto wybrać farby renowacyjne Viva Home!

Emalie z serii Viva Home! Powstały z myślą o tym, by odświeżenie wystroju domu było nie tylko łatwe, ale także przyjemne. Znajdziemy wśród nich szeroką paletę barw, w tym eleganckie odcienie idealne do biura oraz słodkie i intensywne kolory, które sprawdzą się w sypialni osób o artystycznej duszy. Farby te nie wymagają poświęcania czasu na dokładne oszlifowanie powierzchni i zapewniają doskonałe krycie na każdym materiale – drewnie, płytach MDF, metalu, terakocie i wielu innych. Przemalowując meble za pomocą farb Viva Home! szybko i wygodnie odmienimy przestrzeń wokół nas.

Data publikacji: 01.08.2018
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Wady i zalety farby tablicowej

Wady i zalety farby tablicowej
Używając farby tablicowej, możemy uzyskać spersonalizowaną dekorację wnętrza. Zastosowanie takiej emalii pozwoli nam na zostawianie na ścianie notatek...
Czytaj więcej

Wiosenny remont łazienki – jak szybko zmienić aranżację?

Wiosenny remont łazienki – jak szybko zmienić aranżację?
Wiosna to doskonały czas na remont łazienki, bez względu na to, jak szeroki będzie zakres wykonywanych prac. Nie musimy przeprowadzać generalnego remo...
Czytaj więcej

Czym pomalować kwietnik z opony?

Czym pomalować kwietnik z opony?
Zużyte opony to wdzięczny materiał, który możemy wykorzystać ponownie w naszym ogrodzie, gdzie doskonale sprawdza się w roli kwietnika. Jak ozdobić ta...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Stare meble w nowych aranżacjach - zmieniamy wystrój z farbami Viva Home!