Produkty

Stelaże sanitarne

Stelaże sanitarne

Stelaże sanitarne to specjalne konstrukcje, na których możemy zawiesić sedes, bidet, umywalkę. Dzięki temu na ścianie widać tylko urządzenie, a wszelkie rury są ukryte.

stelaż postynkowy castoramaRodzaje Dostępne na rynku stelaże różnią się konstrukcją i sposobem mocowania.

Stelaże do zabudowy mokrej (ciężkiej)

W nowej łazience mocuje się je do ściany (nośnej bądź działowej) lub w jej wnęce. Natomiast w remontowanym pomieszczeniu stelaż można przykręcić nawet do starej glazury. Do stalowej ramy, na której będzie wisieć urządzenie, podłącza się rury doprowadzające wodę i odprowadzające ścieki. Następnie całość się obmurowuje, aby system osiągnął odpowiednią wytrzymałość. Wymiary stelażu: do sedesu szer. 42,5 cm a wys. 82-120 cm, do bidetu odpowiednio – szer. 55 cm, wys. 36-55 cm.

Stelaże do zabudowy suchej (lekkiej)

Choć są droższe niż do zabudowy mokrej to zyskały znacznie większą popularność. Wynika to przede wszystkim z ich prostszego montażu. Nie wymagają one bowiem pracochłonnego obmurowania, co umożliwia odpowiednia konstrukcja ich stalowej ramy. Taki stelaż wystarczy zabudować płytą gipsowo-kartonową lub gipsowo-włóknową.stelaż sanitarny castorama


Stelaże do zabudowy suchej można montować: przy ścianie murowanej, w lekkiej ściance gipsowo-kartonowej, jako samonośny system wolno stojący (gdy chcemy stworzyć w łazience półwysep lub wyspę), w rogu łazienki. Wymiary stelażu: do sedesu szer. 40-50 cm a wys. 82-120 cm, do bidetu odpowiednio – szer. 40-50 cm, wys. 82-120 cm.

Stelaż do miski ustępowej

Wyposażone są fabrycznie w podtynkowe zbiorniki spłukujące, które umożliwiają oszczędzanie wody. Zbiorniki najczęściej mają objętość od 6 do 9 l. Spłukiwanie miski następuje po naciśnięciu przycisku zamontowanego na zabudowie stelaża. Zwykle stosuje się przyciski dwudzielne – jedna część uwalnia całą objętość zbiornika (6 lub 9 l), druga – jedynie część (3 lub 4,5 l).

Cenne wskazówki

Do konkretnego stelaża można zastosować tylko określony przycisk przygotowany przez jego producenta. Stelaże do miski ustępowej i do bidetu (zarówno do zabudowy lekkiej, jak i do mokrej) wytrzymują obciążenie aż 400 kg, zaś stelaże do umywalki – 100 kg.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Zabudowa stelaża podtynkowego - lekka czy ciężka? Sprawdź, jaką wybrać!

Zabudowa stelaża podtynkowego - lekka czy ciężka? Sprawdź, jaką wybrać!
Podczas budowy domu lub remontu mieszkania do największych wyzwań należy zaprojektowanie łazienki. Jej odpowiednia aranżacja powinna opierać się na fu...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - wymiana spłuczki

Instrukcja wideo - wymiana spłuczki
Spłuczka należy do tego typu elementów naszych sanitariatów, które stosunkowo często ulegają zepsuciu. Jeśli awaria jest zbyt poważna, bądź też chcemy...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - jak zainstalować toaletę

Instrukcja wideo - jak zainstalować toaletę
Wydawać by się mogło, że instalacja toalety to wielkie i poważne przedsięwzięcie, które wymaga doświadczenia. Nic bardziej mylnego. Z naszym poradniki...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
01.08.2016
Zdecydowanie to jest rozwiązanie! Już nie mogę się doczekać, chcę żeby w moim mieszkaniu wszystko było nowiutkie i wygodne i ładne. Stelaże sanitarne są super!
17.06.2015
Na szczęście toalety na stelażach są już standardem. Ładnie to wygląda i woda się też ciszej spuszcza, nie słuchać jak rezerwuar się napełnia. Jak sobie przypomnę te stare spłuczki to mi się płakac ze śmiechu chce.

Ocena i komentarz dla:

Stelaże sanitarne