Produkty

Strefa wokół łóżka – o czym warto pamiętać?

Strefa wokół łóżka – o czym warto pamiętać?

W sypialni najważniejsze jest łóżko, ale co z przestrzenią dookoła niego? Obok posłania nie powinno zabraknąć praktycznego wyposażenia, miejsca na akcesoria oraz przyjemnych dekoracji, które wprowadzą do sypialni miły i relaksujący klimat. Jak zaplanować aranżację sypialni, a szczególnie zabudowę okolic łóżka, tak, by w pomieszczeniu było naprawdę przyjemnie?

strefa wokół łóżkaW każdej sypialni powinno znaleźć się wygodne łóżko, z dopasowanym do naszej sylwetki materacem oraz dekoracyjną ramą. Resztę pomieszczenia zorganizujmy tak, by całość aranżacji była dopasowana do naszego gustu, a co ważne, aby nie utrudniała wypoczynku.

Bezpośrednio od strony, po której wstajemy…

Umieśćmy komódkę lub niewielki stolik nocny. Do takiej szafki możemy schować ulubione książki, kosmetyki pielęgnacyjne czy inne produkty, po które sięgamy przed snem. Szafka postawiona na wyciągnięcie ręki ułatwi funkcjonowanie w łóżku. Nie będziemy musieli wstawać za każdym razem, kiedy uznamy, że coś jest nan potrzebne.

Na podłodze, przy łóżku, rozłóżmy dywanik lub mały chodniczek. Wstawanie będzie przyjemniejsze, kiedy będziemy mogli stąpać po podłodze ciepłej i miłej w dotyku.

Nie zapomnijmy również o niewielkiej lampce, którą możemy postawić na szafce nocnej lub lampie podłogowej, której światło będziemy mogli skierować w dowolną stronę.

 Poduszka Colours Chard 40 x 40 cm miętowaNieopodal łóżka…

Postawmy krzesło lub sofę oraz toaletkę. Paniom, które będą korzystały z danej sypialni łatwiej będzie wykonać codzienny makijaż, a na sofie, od czasu do czasu będzie można usiąść i poczytać ulubione czasopismo.

W centralnej części sypialni umieśćmy również dywanik, jako przyjemny w dotyku akcent pomieszczenia, a obok sofy również szafkę na bieliznę.

Na ścianach w sypialni, szczególnie jeśli jesteśmy fanami powieści, umocujmy półki, na których będziemy mogli rozłożyć ulubione książki. W ten sposób, sypialnia stanie się także wieczorną biblioteczką.

W aranżacji sypialni, szczególnie w dekoracji strefy przy łóżku zatrzymajmy się również choć na chwilę na ścianie znajdującej się za naszą głową. Powinna ona nawiązywać swoim wykończeniem do wezgłowia oraz stylistyki wnętrza. Pamiętajmy jednocześnie, że po wejściu do sypialni, to właśnie na tę ścianę zwracamy szczególną uwagę.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Pastelowa kolorystyka we wnętrzach

Pastelowa kolorystyka we wnętrzach
Modny trend? Pastele! Odcienie pastelowe pozwalają wprowadzić do wnętrz przyjemny i świeży nastrój, szczególnie wiosną. Świetnie pasują ...
Czytaj więcej

Aranżacja salonu – Dorota Szelągowska i jej metamorfoza

Aranżacja salonu – Dorota Szelągowska i jej metamorfoza
W ramach metamorfozy Dorota Szelągowska przegoniła ducha PRL-u z domu Asi i Pawła. Ciężka meblościanka oraz babcine fotele już tam nie straszą. Salon ...
Czytaj więcej

Sypialnia w stylu prowansalskim. Metamorfoza w Twoim domu.

Sypialnia w stylu prowansalskim. Metamorfoza w Twoim domu.
Styl prowansalski jest chętnie wybierany przez właścicieli mieszkań i stosowany w pomieszczeniach. Świetnie nadaje się do wnętrz, w których na ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Strefa wokół łóżka – o czym warto pamiętać?