Produkty

Styl wenecki we wnętrzach

Styl wenecki we wnętrzach

Jeśli planujemy urządzić nasze domowe wnętrze w stylu weneckiego miasta zakochanych, koniecznie najpierw odwiedźmy Canal Grande, pałac, który kryje za swoimi murami przepiękne komnaty o niezwykłej urodzie. Styl wenecki, który tam napotkamy, z pewnością oczaruje nas na tyle, że będziemy chcieli choć odrobinę z jego urody przenieść do własnych wnętrz.

styl weneckiStyl wenecki uważany jest za niezwykle efektowny i bardzo oryginalny. Przede wszystkim, nie ma innego odpowiednika, tak jak chociażby styl hiszpański, czy angielski. Posiada ogromne nagromadzenie różnych elementów, w tym: gotyckich, osmańskich oraz włoskiego klasycyzmu – zapewne dlatego, że kształtował się bardzo długo. Jego początki wyznacza okres średniowiecza, a punktem kulminacyjnym jest tutaj wiek XVIII. W dzisiejszych aranżacjach pozostaje jednak bardzo bliski tamtej idei. Często mówi się nawet, że dotarł do naszych czasów właściwie niezmieniony.

A co go wyróżnia? Przepych – widoczny w dużej palecie kolorów, materiałów wykończeniowych, ozdobnych tkanin. Tutaj występują zarówno dekoracyjne meble, zwykle rzeźbione, jak i dodatki, które wręcz onieśmielają złoceniami i kunsztem.

Tkaniny – jedwabne adamaszki

Adamaszek to dwustronna tkanina, która posiada zwykle matowy wzór umieszczony na błyszczącym tle. Coś na wzór wschodnich dywanów czy wełny z jedwabiu. Te oryginalne tkaniny do dziś powstają w jednej z weneckich miejscowości Murano, gdzie tworzy się je wedle tradycyjnych i pilnie strzeżonych technik.

To tam powstają ponadto wyroby z artystycznego szkła oraz inne, niezwykle cenne drobiazgi.

Kolorystyka wenecka zdaje się być bardzo głęboka. Dominują tutaj ciemne czerwienie, ale również zgaszone żółcie oraz, jakby rozmyte pędzlem, błękity. Nie brakuje tutaj także fioletu oraz ciekawych odcieni zieleni. styl wenecki

Wenecja to miasto zakochanych. Nic zatem dziwnego, że i wnętrza są tutaj mocno romantyczne. Wiele z pomieszczeń wygląda tak, jakby zatrzymał się w nich czas. Materiały najwyższej jakości, naturalne i mocno zdobione. To również mieniące się szkło, z którego wyrabia się żyrandole, świeczniki oraz inne drobne figurki.

Oczywiście nie może tam zabraknąć również słynnego lustra weneckiego, które zwykle zostaje osadzone w posrebrzanej ramie. Warto także wspomnieć o stiukach na ścianie, które wspaniale zastępują dawny marmur, dzisiaj już nieco zbyt drogi, by każdy mógł sobie na niego pozwolić. Wszystko dobrane oczywiście tak, by zachować pełną spójność projektu.

Styl wenecki przede wszystkim pokazuje nam, jak można mieszkać wśród pięknych przedmiotów i jednocześnie czuć się w nich wygodnie i swobodnie.

To tutaj wreszcie spotkamy nietypowe połączenia antyków z przedmiotami na wskroś nowoczesnymi. A wszystko przy użyciu dość delikatnej i jednocześnie awangardowej linii, która pomimo finezji zdaje się być niezwykle stylowa.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe
Możesz zadecydować o charakterze oświetlenia w pomieszczeniu. Lampy loftowe pasują wbrew pozorom do wnętrz w różnych stylach. Masz pełną kontro...
Czytaj więcej

Dobra energia w sypialni - porady dekoratora wnętrz

Dobra energia w sypialni - porady dekoratora wnętrz
Teoria feng shui mówi o tym, że w naszym świecie rządzi pewnego rodzaju energia, która każdego dnia na nas oddziałuje. Wszelkie występuj...
Czytaj więcej

Modne i funkcjonalne lampy do kuchni

Modne i funkcjonalne lampy do kuchni
Kuchnia to zazwyczaj pomieszczenie niewielkie. Mieści się w niej sporo sprzętów ustawionych gęsto, jeden przy drugim. Tworzy się przez to cień,...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
29.12.2015
ładnie to wygląda, ale nie wiem czy bym chciała w takich welurach i luksusach mieszkać, pewnie czułabym się jak jakaś kurtyzana ;)

Ocena i komentarz dla:

Styl wenecki we wnętrzach