Produkty

Styl wenecki we wnętrzach

Styl wenecki we wnętrzach

Jeśli planujemy urządzić nasze domowe wnętrze w stylu weneckiego miasta zakochanych, koniecznie najpierw odwiedźmy Canal Grande, pałac, który kryje za swoimi murami przepiękne komnaty o niezwykłej urodzie. Styl wenecki, który tam napotkamy, z pewnością oczaruje nas na tyle, że będziemy chcieli choć odrobinę z jego urody przenieść do własnych wnętrz.

styl weneckiStyl wenecki uważany jest za niezwykle efektowny i bardzo oryginalny. Przede wszystkim, nie ma innego odpowiednika, tak jak chociażby styl hiszpański, czy angielski. Posiada ogromne nagromadzenie różnych elementów, w tym: gotyckich, osmańskich oraz włoskiego klasycyzmu – zapewne dlatego, że kształtował się bardzo długo. Jego początki wyznacza okres średniowiecza, a punktem kulminacyjnym jest tutaj wiek XVIII. W dzisiejszych aranżacjach pozostaje jednak bardzo bliski tamtej idei. Często mówi się nawet, że dotarł do naszych czasów właściwie niezmieniony.

A co go wyróżnia? Przepych – widoczny w dużej palecie kolorów, materiałów wykończeniowych, ozdobnych tkanin. Tutaj występują zarówno dekoracyjne meble, zwykle rzeźbione, jak i dodatki, które wręcz onieśmielają złoceniami i kunsztem.

Tkaniny – jedwabne adamaszki

Adamaszek to dwustronna tkanina, która posiada zwykle matowy wzór umieszczony na błyszczącym tle. Coś na wzór wschodnich dywanów czy wełny z jedwabiu. Te oryginalne tkaniny do dziś powstają w jednej z weneckich miejscowości Murano, gdzie tworzy się je wedle tradycyjnych i pilnie strzeżonych technik.

To tam powstają ponadto wyroby z artystycznego szkła oraz inne, niezwykle cenne drobiazgi.

Kolorystyka wenecka zdaje się być bardzo głęboka. Dominują tutaj ciemne czerwienie, ale również zgaszone żółcie oraz, jakby rozmyte pędzlem, błękity. Nie brakuje tutaj także fioletu oraz ciekawych odcieni zieleni. styl wenecki

Wenecja to miasto zakochanych. Nic zatem dziwnego, że i wnętrza są tutaj mocno romantyczne. Wiele z pomieszczeń wygląda tak, jakby zatrzymał się w nich czas. Materiały najwyższej jakości, naturalne i mocno zdobione. To również mieniące się szkło, z którego wyrabia się żyrandole, świeczniki oraz inne drobne figurki.

Oczywiście nie może tam zabraknąć również słynnego lustra weneckiego, które zwykle zostaje osadzone w posrebrzanej ramie. Warto także wspomnieć o stiukach na ścianie, które wspaniale zastępują dawny marmur, dzisiaj już nieco zbyt drogi, by każdy mógł sobie na niego pozwolić. Wszystko dobrane oczywiście tak, by zachować pełną spójność projektu.

Styl wenecki przede wszystkim pokazuje nam, jak można mieszkać wśród pięknych przedmiotów i jednocześnie czuć się w nich wygodnie i swobodnie.

To tutaj wreszcie spotkamy nietypowe połączenia antyków z przedmiotami na wskroś nowoczesnymi. A wszystko przy użyciu dość delikatnej i jednocześnie awangardowej linii, która pomimo finezji zdaje się być niezwykle stylowa.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę
Choć może Ci brakować letniego słońca, sezon jesienno-zimowy ma swój wyjątkowy urok. Odpowiednie oświetlenie na jesień i zimę może sprawić, że ...
Czytaj więcej

Oświetlenie do kuchni – na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie do kuchni – na co zwrócić uwagę?
Zastanawiasz się, jakie są rodzaje opraw oświetleniowych i które najlepiej sprawdzą się w Twojej kuchni? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w n...
Czytaj więcej

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?
Oświetlenie domu może całkowicie odmienić wnętrze, rozjaśnić ciemne zakamarki i pomóc w stworzeniu idealnej atmosfery. Jednak przy tak dużym wy...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
29.12.2015
ładnie to wygląda, ale nie wiem czy bym chciała w takich welurach i luksusach mieszkać, pewnie czułabym się jak jakaś kurtyzana ;)

Ocena i komentarz dla:

Styl wenecki we wnętrzach