Produkty

Styl wiejski kontra styl nowoczesny – czy można je połączyć w jednym pomieszczeniu?

Styl wiejski kontra styl nowoczesny – czy można je połączyć w jednym pomieszczeniu?

Styl nowoczesny oraz wiejski – dwie zupełnie różne oraz bardzo wdzięczne inspiracje w aranżacji naszych wnętrz. Czy można połączyć je w jednym pomieszczeniu tak, by wszystko współgrało i tworzyło harmonijną całość?

Styl nowoczesny kojarzy się nam z ceglastymi ścianami oraz dużymi przeszkleniami. Przede wszystkim wdrażamy go w tych mieszkaniach, które są bardzo przestronne, gdzie otwarta kuchnia jest tylko jednym z wielu elementów dużego salonu. Styl wiejski to z kolei kuchnie wykonane z drewna, z wygodnym stołem i krzesłami lub ławami. Wszystko pięknie rzeźbione i ozdobione w firanki oraz zasłonki, piękne tapicerki i bardzo charakterystyczne belki przysufitowe.

Na pozór dwa zupełnie odrębne style można skutecznie połączyć. Jak? O tym, poniżej.

drewniany stoliczek
Drewno lubi drewno

Jeśli dobrze rozejrzymy się w pomieszczeniu urządzonym w nowoczesnym, industrialnym stylu, szybko zauważymy, że nie brakuje tutaj drewnianych elementów wykończenia. Drewniane belki przy suficie, drewniane podłogi i dużo drewnianych ram do zdjęć. Wszystko to wspaniale wygląda na tle białych ścian oraz dużych okien.

Zarówno w jednym, jak i drugim pomieszczeniu nie brakuje także elementów wykonanych z kamienia lub cegły. W tej konwencji utrzymane są zresztą bardzo często całe ściany.

Meble i mniejsze dodatki

Styl nowoczesny nie przepada za dodatkami. Woli zdecydowane, bardzo wyeksponowane elementy dekoracji w postaci oświetlenia oraz gustownych lamp.

Styl wiejski natomiast chętnie przechadza się po dużych zbiorach ręcznie malowanej porcelany, serwetkach i innych materiałach, które zdobią różne elementystyl wiejski i nowoczesny wyposażenia. Czy można to jakoś pogodzić?

Oczywiście, że tak. W stylu nowoczesnym możemy pokusić się o dodatki w postaci poduszek, malowideł ściennych, lamp i innych, nieco nietypowych elementów wyposażenia. Obrazy nie muszą tutaj wisieć, mogą równie dobrze stać na podłodze niedbale oparte o ścianę. Mogą też stanowić element dekoracyjny naszego biurka czy stolika nocnego.

Aby nie odczuć dominacji stylu nowoczesnego nad wiejskim, warto postawić w salonie kredens. Przemalować go na nietypowy kolor, który pięknie wkomponuje się w spokojne odcienie ziemi, bieli lub pasteli. Możemy też nieco ocieplić wnętrze poprzez zastosowanie ciepłych, długowłosych dywaników.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak wykorzystać antyramę?

Jak wykorzystać antyramę?
Dekorowanie mieszkania jest zadaniem satysfakcjonującym i pozwalającym na spersonalizowanie każdego pomieszczenia. Dużą rolę w tym procesie mogą odegr...
Czytaj więcej

Gdzie wieszać i stawiać obrazy w nowoczesnym mieszkaniu

Gdzie wieszać i stawiać obrazy w nowoczesnym mieszkaniu
Sztuka rozmieszczania obrazów w domu nie jest trudna, ale wymaga znajomości paru zasad. Dzięki ich zastosowaniu pokój może wydać się prz...
Czytaj więcej

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem?

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem?
O dekoracji wnętrz myślimy już podczas ich wykańczania, jednak nie zawsze etap ten pozwala na uzyskanie efektu, o jakim marzymy. Znakomicie w roli ozd...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
03.10.2016
Uwielbiam ten styl dekoracyjny. A we wnętrzach wygląda bombowo

Ocena i komentarz dla:

Styl wiejski kontra styl nowoczesny – czy można je połączyć w jednym pomieszczeniu?