Produkty

Suszarka do rąk w Twoim domu

Suszarka do rąk w Twoim domu

Suszarki do rąk, które uruchamiają się automatycznie, gdy przyłożymy pod nie dłonie, znamy gównie z toalet publicznych czy przestrzeni służbowych. Bijące z nich ciepłe powietrze szybko usuwa z rąk ślady wody. Takie urządzenie możemy zamontować również we własnym domu. Czy warto?

suszarka do rąkSuszarki a tradycyjne suszenie rąk

Suszarki takie wykorzystywane są w toaletach publicznych nie bez powodu. Stanowią bowiem praktyczną alternatywę dla ręczników – zarówno tradycyjnych, jak i tych papierowych. Są znacznie bardziej higieniczne od tekstyliów, których używamy w domu – są bowiem bezdotykowe. Zwykłe ręczniki natomiast nie sprawdzają się w miejscach uczęszczanych przez dziesiątki czy setki osób każdego dnia – szybko wilgotnieją i nachodzą brudem, by ostatecznie nie spełniać właściwie swojej roli i powodować dyskomfort. Automatyczne urządzenia są także bardziej funkcjonalne od ręczników papierowych, które zużywane są bardzo szybko, a ich niedobór należy regularnie uzupełniać.

Podstawowe informacje o suszarkach do rąk

Automatyczne suszarki do rąk działają na zasadzie fotokomórki. Wystarczy zbliżyć do nich mokre dłonie, by uruchomić nadmuch ciepłego powietrza. Po kilkudziesięciu sekundach (czas ten może być różny w zależności od modelu i wynosić nawet 10 sekund), dłonie są już całkowicie suche, a gdy odsuniemy je od suszarki, ta samoistnie się wyłączy. Urządzenia te zasilane są prądem elektrycznym, jednak w porównaniu z kosztami związanymi z użyciem ręczników papierowych, w perspektywie roku okazują się od nich znacznie bardziej opłacalne. Na rynku znajdziemy różne modele automatycznych suszarek do rąk. Różnorodność ta dotyczy zarówno materiałów użytych do wykonania obudowy urządzenia, jak i jego estetyki oraz parametrów, np. mocy suszenia, czasu suszenia, szybkości nawiewu czy temperatury wydmuchiwanego powietrza. Znajdziemy również suszarki wyprodukowane z tworzywa sztucznego oraz z metalu, w różnych kolorach (najczęściej białym i srebrnym), a także modele z powłoką antybakteryjną, oświetleniem LED, odświeżaczem powietrza czy wyświetlaczem LCD.

Suszarka automatyczna w domususzarka do rąk Castorama

Wiele modeli elektrycznych suszarek do rąk przystosowana jest do zastosowania w miejscach publicznych – mowa nie tylko o parametrach czy luksusowym designie, ale także o wysokiej odporności na wszelakie akty wandalizmu. W warunkach domowych, gdzie urządzenie nie będzie intensywnie eksploatowane, najlepiej sprawdzą się modele o przeciętnych parametrach – większość z nich działa cicho i skutecznie, będąc dodatkowo ekonomicznymi. Możemy zastąpić więc nimi tradycyjne ręczniki do rąk lub zastosować je jako dodatkowy element. Rozwiązanie takie sprawdzi się szczególnie w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach – wystarczy dobrać model w odpowiednim kolorze, by harmonijnie skomponował się on z resztą wyposażenia łazienki i nie rzucał się w oczy.

Choć urządzenia tego typu kojarzą się przede wszystkim z toaletami publicznymi – coraz częściej znajdują swoje miejsce także w domach prywatnych. Suszarki do rąk pozwalają na łatwiejsze utrzymanie higieny w łazience i ograniczają konieczność częstej wymiany i prania ręczników.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Wybieramy suszarkę do rąk

Wybieramy suszarkę do rąk
Zanim zdecydujemy się na automatyczną suszarkę do rąk, musimy zadać sobie kilka pytań. Gdzie chcemy ją wykorzystać, jak często ma być używana, jak szy...
Czytaj więcej

Jak przystosować łazienkę dla osób starszych?

Jak przystosować łazienkę dla osób starszych?
Seniorzy wymagają dodatkowego wyposażenia łazienki, by korzystać z tego pomieszczenia w równie łatwy sposób, co osoby młode i w sile wieku. Oto spis n...
Czytaj więcej

Zalety suszarek elektrycznych

Zalety suszarek elektrycznych
Wśród suszarek elektrycznych znajdziemy urządzenia o różnym przeznaczeniu. Niektóre z nich sprawdzają się w obiektach użyteczności publicznej, inne zn...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Suszarka do rąk w Twoim domu