Produkty

Szafki w małej łazience

Szafki w małej łazience

Szafki w małej łazience – niezwykle ważna sprawa. Pomieszczenie niewielkie, a przedmiotów do schowania, jak zwykle dużo. Jakie szafki i w jakim rozkładzie będą najlepszym rozwiązaniem do łazienki małej oraz bardzo małej?

łazienka z szafkamiMałe pomieszczenie łazienkowe wcale nie wymaga od nas rezygnowania z wygodnych szafek. Wręcz przeciwnie – wystarczy, że zakupimy takie, które nie będą ograniczały niepotrzebnie naszej cennej przestrzeni.

Szafki wąskie, ale bardzo wysokie

Cenne źródło miejsca, np. na kosmetyki, i jednocześnie bardzo sprytne, bo możemy je zainstalować nawet w newralgicznych miejscach, np. pomiędzy wanną, prysznicem a umywalką. Takie szafki z reguły nie przekraczają swoją szerokością 30-40 cm. Możemy je kupić w komplecie lub pojedynczo. W katalogach sklepowych często widnieją pod nazwą – słupek. Są zresztą w ostatnim czasie bardzo modne. Z lakierowaną powłoką idealnie wkomponują się do nowocześnie urządzonych wnętrz.

Szafka pod umywalkę

Koniecznie! W małej łazience aż żal byłoby pozostawić tak cenne miejsce bez zabudowania. W dobrze rozplanowanej szafce tego typu pomieścimy zarówno środki chemiczne, jak i ręczniki oraz kosmetyki. To także wspaniały sposób na przykrycie nie do końca estetycznych rur wystających z umywalki.

Szafki na ścianie

Czyli te, które zawieszamy za pomocą wkrętów. Cenne miejsce do przechowywania leków i kosmetyków. Cenne bo możemy je zawiesić na wysokości na tyle bezpiecznej, żeby dzieci nie miały do niej dostępu. Jeśli na taką szafkę brakuje w naszej łazience miejsca, wystarczy, ze zakupimy taką, której fronty są obudowane lustrem. Wówczas zyskamy dwa elementy wyposażenia w jednym.

Szafki nad wanną szafki wiszące w łazience

Ta powierzchnia naszej łazienki bardzo często jest kompletnie niezaaranżowana przez żadne meble. Zastanówmy się, ile w ten sposób miejsca się marnuje. Nad wanną czy obok niej, możemy zawiesić niewielkie szafki, które pomieszczą może i drobne przedmioty, ale jakże utrudniające życie i utrzymanie w łazience porządku.

Szafa w formie regału

Czyli mnóstwo półek, które znajdują się w zwartej kompozycji nad pralką, sedesem, umywalką. Wspólnie z wyposażeniem łazienki tworzą jednorodną aranżację i dają mnóstwo miejsca na wszystko, co jest nam w tym pomieszczeniu niezbędne.

Data publikacji: 03.11.2014
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Idealne rozwiązania w tradycyjnym stylu – sprawdź meble łazienkowe Perma

Idealne rozwiązania w tradycyjnym stylu – sprawdź meble łazienkowe Perma
Meble łazienkowe powinny być funkcjonalne i dawać komfort codziennego użytkowania. Tradycyjne kształty, sprawdzone rozwiązania – klasyczne meble...
Czytaj więcej

Meble do łazienki – sprawdź kolekcję mebli GoodHome Avela

Meble do łazienki – sprawdź kolekcję mebli GoodHome Avela
Projektowanie idealnej łazienki bywa żmudnym i wymagającym procesem, gdy chcesz optymalnie wykorzystać każdy metr pomieszczenia. Warto się do niego od...
Czytaj więcej

Nowa łazienka – inspiracje Doroty Szelągowskiej

Nowa łazienka – inspiracje Doroty Szelągowskiej
Dorota Szelągowska, jako specjalistka od pomysłów na pomieszczenia „bez pomysłu”, bierze na tapetę łazienkę Agaty i Kacpra. Para ci...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Szafki w małej łazience