Produkty

Szafki w małej łazience

Szafki w małej łazience

Szafki w małej łazience – niezwykle ważna sprawa. Pomieszczenie niewielkie, a przedmiotów do schowania, jak zwykle dużo. Jakie szafki i w jakim rozkładzie będą najlepszym rozwiązaniem do łazienki małej oraz bardzo małej?

łazienka z szafkamiMałe pomieszczenie łazienkowe wcale nie wymaga od nas rezygnowania z wygodnych szafek. Wręcz przeciwnie – wystarczy, że zakupimy takie, które nie będą ograniczały niepotrzebnie naszej cennej przestrzeni.

Szafki wąskie, ale bardzo wysokie

Cenne źródło miejsca, np. na kosmetyki, i jednocześnie bardzo sprytne, bo możemy je zainstalować nawet w newralgicznych miejscach, np. pomiędzy wanną, prysznicem a umywalką. Takie szafki z reguły nie przekraczają swoją szerokością 30-40 cm. Możemy je kupić w komplecie lub pojedynczo. W katalogach sklepowych często widnieją pod nazwą – słupek. Są zresztą w ostatnim czasie bardzo modne. Z lakierowaną powłoką idealnie wkomponują się do nowocześnie urządzonych wnętrz.

Szafka pod umywalkę

Koniecznie! W małej łazience aż żal byłoby pozostawić tak cenne miejsce bez zabudowania. W dobrze rozplanowanej szafce tego typu pomieścimy zarówno środki chemiczne, jak i ręczniki oraz kosmetyki. To także wspaniały sposób na przykrycie nie do końca estetycznych rur wystających z umywalki.

Szafki na ścianie

Czyli te, które zawieszamy za pomocą wkrętów. Cenne miejsce do przechowywania leków i kosmetyków. Cenne bo możemy je zawiesić na wysokości na tyle bezpiecznej, żeby dzieci nie miały do niej dostępu. Jeśli na taką szafkę brakuje w naszej łazience miejsca, wystarczy, ze zakupimy taką, której fronty są obudowane lustrem. Wówczas zyskamy dwa elementy wyposażenia w jednym.

Szafki nad wanną szafki wiszące w łazience

Ta powierzchnia naszej łazienki bardzo często jest kompletnie niezaaranżowana przez żadne meble. Zastanówmy się, ile w ten sposób miejsca się marnuje. Nad wanną czy obok niej, możemy zawiesić niewielkie szafki, które pomieszczą może i drobne przedmioty, ale jakże utrudniające życie i utrzymanie w łazience porządku.

Szafa w formie regału

Czyli mnóstwo półek, które znajdują się w zwartej kompozycji nad pralką, sedesem, umywalką. Wspólnie z wyposażeniem łazienki tworzą jednorodną aranżację i dają mnóstwo miejsca na wszystko, co jest nam w tym pomieszczeniu niezbędne.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Kochanie, powiększyłem naszą łazienkę – nowoczesne sposoby na większą przestrzeń

Kochanie, powiększyłem naszą łazienkę – nowoczesne sposoby na większą przestrzeń
Swoboda poruszania się w łazience nie musi być domeną jedynie wielkich pomieszczeń. Jednak wygoda sprzątania i korzystania z wyposażenia powinna cecho...
Czytaj więcej

Czym zastąpić szafkę podumywalkową – ciekawe pomysły do Twojej łazienki

Czym zastąpić szafkę podumywalkową – ciekawe pomysły do Twojej łazienki
Jeśli podczas planowania wystroju łazienki dojdziemy do wniosku, że szafka pod umywalką nie jest dobrym rozwiązaniem, pozostaje nam niewiele alternaty...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - umywalka z szafką – jak zamontować?

Instrukcja wideo - umywalka z szafką – jak zamontować?
Wiele drobnych remontów możemy z powodzeniem wykonać sami. Również wymianę umywalki czy szafki w łazience. Rezygnacja z pomocy fachowca ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
05.07.2016
Za takie szafki jak na tym zdjęciu na górze to bym dużo dała, mam małą łazienkę i nie dość miejsca na wszystko, konieczna jest chyba wymiana wyposażenia i nowe meble

Ocena i komentarz dla:

Szafki w małej łazience