Produkty

Tanie materiały ścienne pomysłem na ciekawą aranżację

Tanie materiały ścienne pomysłem na ciekawą aranżację

Po wejściu do określonego wnętrza, szczególną uwagę zwracamy nie tylko na zebrane w nim wyposażenie, ale także na wykończenie ścian oraz podłóg. Pionowe powierzchnie ścienne, to pierwsze zderzenie z oczami osoby przekraczającej próg dowolnego pomieszczenia. Ważne, aby były ciekawie wykończone, przy wykorzystaniu tanich i mocnych materiałów.

dekoracja ścianyWpływ na estetyczne wykończenie ścian wewnętrznych ma nie tylko odpowiednio dobrana kolorystyka, ale przede wszystkim jakość przeprowadzanych prac. Wykańczając powierzchnię w określonym ornamencie, zwróćmy uwagę na kierunek tworzenia dekoracyjnych wzorów, intensywność oraz powtarzalność form.

Przede wszystkim jednak, pamiętajmy także o tym, że w dobie szerokiej gamy produktów wykończeniowych, do aranżacji ścian, możemy wykorzystać tanie materiały, uzyskując bardzo ciekawe efekty.

Tanie materiały do wykończenia ścian, czyli?

1. Bejca dekoracyjna, która umożliwia proste i szybkie uzyskanie efektownego wykończenia już pomalowanych ścian.

Materiał tego typu, warto skontrastować z gładką, matową powierzchnią ścian. Bejcę dekoracyjną nakłada się szybko, ale należy zachować kolejność prac. Umieszcza się ją na zagruntowanej powierzchni, nakładając pędzlem i przecierając gąbką. Pamiętajmy także o tym, aby pomiędzy poszczególnymi etapami prac, zachować odległość w czasie (każda warstwa w momencie nakładania kolejnej, powinna być sucha).

Bejca to nie tylko atrakcyjna dekoracja ścienna, ale przede wszystkim materiał, który pozwoli ukryć wiele niedoskonałości ściany.

bejca dekoracyjna Castorama2. Wielobarwna fototapeta z dużym, nowoczesnym wzorem wprowadzi do przestrzeni radosny, nieco awangardowy charakter. Fototapeta przyda się w aranżacji wnętrz jednokolorowych, białych, utrzymanych w beżu czy szarościach. To rozwiązanie pozwalające na osiąganie szybkich i bardzo okazałych efektów dekoracyjnych.

Aby otrzymać planowany efekt dekoracyjny, ważne jest jednak odpowiednie nałożenie tapety. Należy dobrze wymierzyć dekorowany obszar, a podczas naklejania materiału, mocno dociskać go do ściany, aby pod spód nie dostały się pęcherze powietrza.

3. Szablon malarski z motywem kwiatowym, ale również z innym fantazyjnym wzorem urozmaici wystrój przestrzeni domowej, ale przede wszystkim wpisze się również w ciepłą kolorystykę wnętrz.

Szablon można umieścić w dowolnym miejscu na ścianie, dopasowując go do wyposażenia określonego wnętrza. Proces odmalowywania wzoru wymaga dokładności. Przed wykonywaniem prac, warto zarezerwować sobie nieco więcej czasu.

Możemy również skorzystać z dostępnych naklejek ściennych. Podobnie jak szablon, dają one ciekawe efekty dekoracyjne, w określonej przestrzeni ściennej. Naklejki i szablony to dobry sposób na dekorację np. pokoju dziecka.

 

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Ściany z pomysłem!

Ściany z pomysłem!
Przez wielu z nas ściany traktowane są, jako tło do aranżacji wnętrz. Czas to zmienić i przekonać się, że mogą być również dekoracją samą w sob...
Czytaj więcej

Szablony malarskie – co nimi ozdobić i jakich farb użyć?

Szablony malarskie – co nimi ozdobić i jakich farb użyć?
Korzystając z szablonów malarskich, możemy w oryginalny i łatwy sposób przyozdobić nasze wnętrza. Chociaż najczęściej wykorzystujemy je do malowania ś...
Czytaj więcej

Alternatywa dla gotowych dekoracji ściennych – domowe DIY

Alternatywa dla gotowych dekoracji ściennych – domowe DIY
Ścienne dekoracje mogą wyglądać bardzo efektownie i co ważne, pasują do niemal każdego wnętrza. Możemy je kupić w formie gotowych projektów lub jako i...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
25.11.2016
szablony!!! te od was są świetne i naprawdę duży wybór!! ja jestem entuzjastką :D

Ocena i komentarz dla:

Tanie materiały ścienne pomysłem na ciekawą aranżację