Produkty

Trendy w wykończeniu kuchni i jadalni

Trendy w wykończeniu kuchni i jadalni

Połączenie kuchni z jadalnią i salonem, a właściwie wstawienie kuchni do salonu, to sposób na efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni. Takie wnętrze zajmie mniej miejsca niż osobne pomieszczenia i jednocześnie wpisze się w najnowsze trendy aranżacyjne.

biała otwarta kuchniaWedług najnowszych trendów jadalnia i kuchnia to pomieszczenia, które ze sobą współgrają. Tworzą zwartą kompozycję i co więcej – ich połączenie jest funkcjonalne. Jadalnia urządzona w nowoczesnym stylu jest najczęściej elementem otwartej strefy dziennej, do której należy też salon oraz kuchnia. Jak wykończyć kuchnię i jadalnię, by otrzymać idealne miejsce pod względem estetycznym i praktycznym?

Jakie plusy ma rozwiązanie typu otwarta kuchnia, jadalnia i salon?

Przede wszystkim to duża wygoda podczas codziennego przygotowywania i podawania potraw. Nie musimy biegać z talerzami do pomieszczeń oddalonych od kuchni. Wystarczy przenieść całą zastawę na postawiony nieopodal stół. Blisko, wygodnie i szybko.

Kilka wskazówek technicznych

W tego typu rozwiązaniach aranżacyjnych skupmy się na trzech aspektach:

Dobór wszystkich elementów – taki, by pasowały do siebie kolorystycznie i designersko,

Wybór oświetlenia współgrającego ze sobą pod kątem barwy światła oraz intensywności (strefa kuchenna powinna być oświetlona tak, by można było wykonywać w niej wszystkie prace),

Plan układu mebli – zbyt duża kanapa czy za mały stół mogą wpłynąć negatywnie na odbiór wnętrza i jego późniejsze użytkowanie.

Kilka wskazówek aranżacyjnych

Podczas doboru wyposażenia do jadalni, kuchni i salonu starajmy się zachować jednorodność stylistyczną i dekoracyjną. Nie przesadzajmy z mieszaniem trendów, a jeśli już zdecydujemy się na to, pamiętajmy, że bezpieczne będą nawiązania do nowoczesności, np. wyeksponowanie połyskliwych struktur i bieli. stół

Połączenie kuchni, jadalni i salonu może być ryzykowne wówczas, gdy nie mamy pomysłu na design całości. Przypadkowy dobór elementów wyposażenia doprowadzić może do powstania chaosu.

Kilka wskazówek dotyczących wyposażenia

Aranżując, na pierwszym miejscu uwzględnijmy stół i do niego dobierzmy resztę elementów. Podczas wyboru stołu uwzględnijmy, ile osób przy nim zasiądzie oraz czy będziemy go mogli rozłożyć na wypadek różnych uroczystości.

Prosta, zgeometryzowana forma stołu wpisuje się w nowoczesny styl wnętrza i jest odwzorowaniem form prostopadłościennych wszystkich elementów wyposażenia i wykończenia.

Przy planowaniu aranżacji wnętrza otwartego na kuchnię i jadalnię uwzględnijmy zachodzące obecnie zmiany w trendach. Warto zainwestować w duży stół (jeśli pozwala na to metraż mieszkania) oraz połyskujące i bardzo jasne farby – dzięki nim zapomnimy o dużej dawce dodatkowego światła.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Salon z jadalnią – metamorfoza oraz niespodzianka od Doroty Szelągowskiej

Salon z jadalnią – metamorfoza oraz niespodzianka od Doroty Szelągowskiej
Aranżacja salonu z jadalnią w trzy dni to nie lada wyzwanie. Jak odnowić salon, by służył wszystkim domownikom i był jednocześnie idealnym miejscem do...
Czytaj więcej

Funkcjonalny pokój dziecięcy – metamorfoza Doroty Szelągowskiej

Funkcjonalny pokój dziecięcy – metamorfoza Doroty Szelągowskiej
Trójka dzieci, 11 metrów i nieskończona ilość pasji oraz zainteresowań – jak to wszystko połączyć, by powstała funkcjonalna, a zar...
Czytaj więcej

Sprytne pomysły na zawieszenie obrazów i uchwytów bez wiercenia w ścianach

Sprytne pomysły na zawieszenie obrazów i uchwytów bez wiercenia w ścianach
Kiedy mieszkanie jest nowe lub wynajmowane, możemy nie chcieć wiercić w ścianie, by zawiesić obraz bądź dekorację. Jak zatem ozdobić pokój lub ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Trendy w wykończeniu kuchni i jadalni