Produkty

Urządzanie wnętrz zgodnie ze znakami zodiaku

Urządzanie wnętrz zgodnie ze znakami zodiaku

Jeśli próbowaliśmy różnych rozwiązań dekoracyjnych i w każdym czujemy się obco, może to czas, żeby zaufać naturze i wsłuchać się we własne wnętrze. Wskazówek dostarczą typowe dla naszego znaku zodiaku barwy i przedmioty.

Błękitna sypialniaHoroskopy nie zawsze są pisane przez specjalistów i mogą bawić. Ale wystarczy przeczytać bardziej szczegółowy opis naszego znaku zodiaku, by zobaczyć, ile fragmentów zgadza się z rzeczywistością. Jeśli chcemy mieszkać komfortowo, a nie czujemy się urodzonymi dekoratorami wnętrz, spytajmy gwiazdy o radę.

BARAN: energiczny Baran lubi czerwień. Jest to barwa miłości, namiętności i siły. Baran powinien dookoła tego koloru aranżować swoje mieszkanie, np. połączyć je z bielą lub z żółcią i brązem. Baran lubi formy lekkie, proste, na granicy modernizmu. Ma umiejętność wynajdowania gadżetów, które na pierwszy rzut oka wydają się kiczowate, a w praktyce stanowią wisienkę na torcie w pomieszczeniu.

BYK: ceni ciepło domowego ogniska. Lubi mieć dookoła siebie porządek i delektować się zapachem gotowanych posiłków. Jego barwy to błękit i róż, ale dobrze czuje się również w otoczeniu bieli i wszystkich innych jasnych kolorów. Byk lubi klasykę i musi dopilnować, żeby wszystko było na swoim miejscu. Dokładnie zaplanuje liczbę gniazdek w pokoju, ustawi telewizor, żeby był pod dobrym kątem do kanapy, a także rozmieści głośniki, żeby dawały idealny dźwięk w całym pokoju.

BLIŹNIĘTA: żółty jest kolorem przyjacielskich i sympatycznych Bliźniąt. W przeciwieństwie do Byka, im nie po drodze z porządkiem. W domu Bliźniąt natkniemy się na artystyczny nieład. Powinny poddać się stylowi vintage, gromadzić gadżety, np. kolekcję pocztówek czy płyt winylowych. I co pewien czas zmieniać wystrój, żeby nie popaść w rutynę, która prowadzi do przygnębienia!

RAK – kolory Raka są zgodne z naturą: to zielony i niebieski. Przy aranżacji powinien wykorzystywać naturalne materiały, np. bambus, rattan, drewno pokryte jedynie warstwą ochronną. Nie dla niego perskie dywany czy sztuczne wykładziny. Rak będzie gotowy do stworzenia własnej wyspy w jeziorze blokowiska.

LEW: władca zodiaku. Lwy z reguły odnoszą sukcesy w każdej dziedzinie i dobrze się czują w pomieszczeniach, które podkreślają ich status. Oznacza to, że Lew zostawi pokaźną część swojego portfela, kompletując wysokiej jakości meble i dodatki. Biurko z drewna czereśniowego? Jak najbardziej. Kolorem najlepszym dla Lwa jest pomarańczowy.

PANNA: najlepiej zorganizowany ze wszystkich znaków zodiaku. Kolory panny to granat i szary. Panna stroni od przepychu, ale ma dobry gust. Umie połączyć klasykę z nowoczesnością i zadbać o elegancję. Ściany w kolorach granatowym i białym, delikatne szare zasłony przetykane srebrną nitką, a do tego drewniane meble oraz łazienka w brązowych kaflach kontrastujących z nieskazitelną bielą umywalki i wanny – oto idealne wyposażenie.

WAGA: Kolory Wagi to lawendowy i niebieski. Waga jest znana z umiłowania pięknych przedmiotów, kina, literatury. Ten znak to największy esteta z całego zodiaku. Ceni symetrię i elegancję. Wiele rzeczy potrafi zrobić sam, np. wyremontować stare meble, z czego potem jest bardzo dumny Waga ma dobrą rękę do roślin. Potrafi je z poświęceniem hodować. Aranżując mieszkanie, Waga powinna więc uwzględnić rośliny doniczkowe.

SKORPION: jego kolory to czerń i bordo. Wbrew obiegowym opiniom, że Skorpiony dobrze czują się w ciężkich od tajemnicy pomieszczeniach, ten znak zodiaku lubi wystroje minimalistyczne, oparte na klasycznych barwach: czerń, biel, szarość. Lubi symetrię, odkryte przestrzenie i luksusowe apartamenty. Ale każdy Skorpion powinien mieć też swoją enklawę, np. łazienkę przypominającą spa, z wanną podświetlaną od dołu, a także przytulną sypialnię z dużą ilością oświetlenia punktowego. Skorpion lubi grać nastrojem. Zielona łazienka

STRZELEC: kolorem energicznego Strzelca jest fiolet. Strzelec w mniejszym stopniu jest zainteresowany aranżowaniem domu i zdarzają mu się stylistyczne niespójności, bo podobają mu się meble z przeróżnych epok. Bywa tak, że Strzelec lubi urządzić każdy pokój w innym stylu albo w ogóle przerzucić ten ciężar na innych domowników.

KOZIOROŻEC: bywa skryty, ale jest bardzo inteligentny i utalentowany. Jego kolory to brąz i ciemna zieleń. Koziorożec ceni sobie porządek. Zazwyczaj jest osobą, która najczęściej spośród domowników sprząta. W uporządkowaniu trudnych spraw Koziorożca pomogą mu szafy i szuflady z dużą ilością schowków. W cenie jest skórzana kanapa i wszystko co klasyczne.

WODNIK: kontestator i eksperymentator, pełen intuicji. Jego kolorem jest błękit. Wodnik powinien postawić na nowoczesność. Minibar, wyspa kuchenna, wysokie stołki, oryginalne pufy i modernistyczny obraz. W takim mieszkaniu indywidualista spod znaku Wodnika może poczuć się dobrze.

RYBY: ich kolory to turkus i jasna zieleń. Ale, choć Ryby kojarzą się z wodą i oziębłością, są bardzo zmysłowym znakiem zodiaku. Mogą spróbować urządzić mieszkanie w myśl feng shui. Dobrze w ich domu sprawdzą się kwiaty i bibeloty. Poprzez dodatki Ryby manifestują swoją tajemniczą osobowość.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Zabudowa karnisza i montaż szyny sufitowej – prosta instrukcja

 Zabudowa karnisza i montaż szyny sufitowej – prosta instrukcja
Firanka lub zasłonka w delikatnym kwiecistym wzorze to ten element naszej okiennej dekoracji, który zawsze dodaje wnętrzu uroku i klasy. &bdquo...
Czytaj więcej

Proste triki, które pozwolą Ci stworzyć przytulny pokój

Proste triki, które pozwolą Ci stworzyć przytulny pokój
Nie potrzebujesz generalnego remontu, aby wprowadzić do wnętrza odrobinę przytulności. Sprawdź, jak za pomocą kilku prostych trików odmienisz s...
Czytaj więcej

Jak ocieplić szary salon? Zobacz nasze wskazówki

Jak ocieplić szary salon? Zobacz nasze wskazówki
Szary kolor w salonie to uniwersalna baza dla stworzenia przytulnego i eleganckiego wnętrza. Szare pomieszczenia zachwycają swoją prostotą, świetnie w...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
25.02.2016
ha ha, ale mnie rozbawił ten artykuł! Czy naprawdę są ludzie, którzy to robią? W sumie trochę się zgadza, że lubię otaczać się wartościowym wyposażeniem i jestem lwem.... hmm

Ocena i komentarz dla:

Urządzanie wnętrz zgodnie ze znakami zodiaku