Produkty

W jaki praktyczny sposób wykorzystać stare szuflady

W jaki praktyczny sposób wykorzystać stare szuflady

Szuflady to element wielu komód, szafek, biurek. Jak się okazuje – najczęściej podczas remontu mieszkania – posiadamy całkiem pokaźną ilość mniejszych, większych, zniszczonych bardziej lub mniej. W jaki sposób wykorzystać szuflady, by mogły przez jakiś czas spełniać jeszcze swoją funkcję? Poniżej kilka ciekawych przykładów na domowe DIY z udziałem starej szuflady w roli głównej.

kolorowe szufladySą przydatne w każdym domu. Dlaczego? Z łatwością potrafią pomieścić milion drobiazgów, mało efektownych dodatków i bibelotów, których nie chcemy trzymać na półce w salonie. Najczęściej spotykamy je w tradycyjnych komódkach. Tam stają się elementem mebla, który wypełnia segment od góry do dołu. Zanim wyrzucisz stare szuflady, zobacz czy można dać im jeszcze jedno życie. Okazuje się bowiem, że z tych na pozór nieprzydatnych części mebla można wyczarować prawdziwe cuda.

Szuflada w roli głównej

W każdej łazience brakuje miejsca na kosmetyki. Szafka pod umywalką może pomieścić środki czystości i ręczniki – i to właściwie tyle. Resztę produktów stawiamy na pralce, pod prysznicem – wszędzie tam, gdzie po prostu jest na to miejsce. W ten sposób tworzy się bałagan. Zamiast tego zdecydowanie lepiej będzie zmienić starą szufladę w praktyczną półeczkę. Taki sposób wcale nie wymaga od nas dużego nakładu pracy – wystarczy, że szufladę przemalujemy na dowolny kolor, który będzie pasował do naszego łazienkowego wnętrza – czerwony, zielony, niebieski. Następnie mocujemy ją do ściany za pomocą kołków lub wkrętów i gotowe – nasze drobiazgi i kosmetyki wreszcie będą miały swoje stałe miejsce.

stare szufladySzufladkowy stolik?

To świetny pomysł – wystarczy, że do szuflady dokręcimy ciekawe nóżki. Taki nocny stolik może stanąć w salonie lub sypialni. Aby prezentował się jeszcze piękniej i oryginalniej, wystarczy że położy się na nim małą lampkę nocną.

Kwietnik z szuflady?

Na jego blacie będą wspaniale odbijać się kolorowe płatki kwiatów ogrodowych, pod warunkiem że przemalujemy fronty białą farbą. Taka ogrodowa szuflada z pewnością doda naszemu ogrodowi tajemniczości oraz romantycznej aury. Na wykorzystanie starej szuflady pomysłów jest wiele. Dzięki naszym działaniom szuflada z pewnością stanie się idealnym akcentem dekoracyjnym i praktycznym.

 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Garderoba na poddaszu – kształty, rozmiary i systemy do garderoby

Garderoba na poddaszu – kształty, rozmiary i systemy do garderoby
Garderoba na poddaszu to ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni w domu. Możesz w niej przechowywać odzież codzienną, buty, lub przedmioty, któr...
Czytaj więcej

Wisząca garderoba – pomysły na wykonanie

Wisząca garderoba – pomysły na wykonanie
Miejsce do przechowywania ubrań to nie zawsze kwestia do szybkiego i łatwego rozpracowania. Szczególnie trudne jest zaprojektowanie takiego wygodnego ...
Czytaj więcej

Projektujemy szafę wnękową

Projektujemy szafę wnękową
Wydawać by się mogło, że trudno jest urządzić szafę we wnęce. Należy tylko zadbać o dobre rozmieszczenie półek i drążków, by dostosować szafę do swoic...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

W jaki praktyczny sposób wykorzystać stare szuflady