Produkty

W jakich wnętrzach sprawdzą się miedziane dodatki

W jakich wnętrzach sprawdzą się miedziane dodatki

Aby podkreślić urok oraz elegancję danego wnętrza, konieczny jest dobór odpowiednio dystyngowanego wyposażenia. Miedziane dodatki ze względu na swoje wykończenie sprawdzają się w tej roli bardzo dobrze. Podkreślają, wzbogacają oraz odmieniają wnętrze, które na pierwszy rzut oka zdaje się być mało oryginalne.

Przejdź do następnych akapitów:

Miedź o pięknym, metalicznym kolorze i dostępna zarówno w wysokim połysku, jak i macie jest niezwykle elegancka. Pomimo swojego ogromnego uroku i charakterystycznej formy, ma ogromną zaletę – nie przytłacza tak jak złoto lub srebro. Miedź i utrzymane w jej kolorze akcesoria łatwo także wkomponować we wnętrze. Drobne dodatki w formie np. ram do zdjęć czy luster dopasujemy do różnorodnego wyposażenia, bez obawy o uzyskanie wrażenia kiczu.

Miedziane wyposażenie bardzo dobrze sprawdza się w surowym, industrialnym wnętrzu – nieco je przełamuje, dopełnia i ociepla. Jednocześnie bardzo skutecznie uzupełnia też sielskie wnętrza rustykalne , dodając im wyrazu i ostrości. Miedź z pewnością dobrze wpasuje się w otoczenie utrzymane w kolorze bieli, czerni oraz delikatnych pastelach.

doniczka osłonka betonowa miedziany dekor

Białe wnętrza w stylu glamour

Są bardzo eleganckie i kobiece. Nie znajdziemy tutaj przypadkowo dobranych sprzętów oraz typowych dekoracji. Wszystkie elementy wyposażenia, pomimo że nieco awangardowe, pasują do siebie, jakby tworzyły spójną serię specjalnie stworzonej kolekcji.

W takim wnętrzu główną rolę odegra miedziana lampa oraz waza, będąca głównym elementem dekoracji stolika kawowego. Ważnym akcentem dekoracji będą także zasłony w kolorze połyskującej miedzi – długie, bo opadające aż na drewnianą powierzchnię podłogi.

We wnętrzu glamour, w tej wersji kolorystycznej sprawdzi się także któryś z mebli, np. krzesła, stolik nocny, komoda. Pamiętajmy również o miedzianych akcesoriach typu uchwyty do mebli.

Szachownica z miedzią

Czarno-biała podłoga układająca się w szachownicę to zabieg aranżacyjny wykorzystywany w łazience, gdzie większość powierzchni ściennej utrzymana jest w kolorze białym. Szachownica to bardzo inspirujący pomysł na stworzenie łazienki nowoczesnej. Takie dosyć zimne w odbiorze zestawienie będzie się komponowało z miedzianą wanną, baterią prysznicową – najlepiej stojącą – oraz innym, równie dostojnym wyposażeniem.

Co wpływa na to, że zestawienie czerni, bieli oraz miedzi jest tak przyjemne w odbiorze? Przede wszystkim różnice kolorystyczne. Miedź – jako barwa bardzo charakterystyczna, a przede wszystkim piękna – ociepla takie chłodne połączenia. Łazienka staje się przyjemniejsza i przytulniejsza.

Lampa wisząca Tango Basket II Moderna

Trochę szalonego kubizmu

Miedziane dodatki stanowiące jeden z elementów aranżacji kubistycznej podkreślają piękno i oryginalność tego rodzaju wnętrz. W miedziane ramy możemy oprawiać dzieła kubistycznych malarzy, grafiki oraz lustra. W ten sposób jeszcze bardziej podkreślimy ścienne dekoracje, które akurat w tych wnętrzach stanową mocny akcent aranżacyjny.

Kubizm lubi zaskoczenia oraz niestandardowe stylizacje. Zastosujmy zatem miedź także w meblach oraz stylizowanych dodatkach. Ciekawe zestawienie stworzy poduszka w kolorze miedzi w komplecie z geometryczną poszewką nadrukowaną na drugą poduszkę. Doskonale będzie się także prezentowała delikatnie połyskująca, miedziana pościel oraz zasłony.

Data publikacji: 29.02.2016
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jakie oświetlenie w salonie sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy!

Jakie oświetlenie w salonie sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy!
Wszystko się liczy, gdy chcesz urządzić salon. Oświetlenie, meble, kolor ścian, dobór tkanin – to wszystko ma ogromne znaczenie. Dzisiaj ...
Czytaj więcej

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę
Choć może Ci brakować letniego słońca, sezon jesienno-zimowy ma swój wyjątkowy urok. Odpowiednie oświetlenie na jesień i zimę może sprawić, że ...
Czytaj więcej

Oświetlenie do kuchni – na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie do kuchni – na co zwrócić uwagę?
Zastanawiasz się, jakie są rodzaje opraw oświetleniowych i które najlepiej sprawdzą się w Twojej kuchni? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w n...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

W jakich wnętrzach sprawdzą się miedziane dodatki