Produkty

W jakim stylu urządzić mieszkanie – przegląd możliwości

W jakim stylu urządzić mieszkanie – przegląd możliwości

Modny od dłuższego czasu styl skandynawski, nowoczesny minimalizm, a może wnętrze industrialne? Jeśli żadna z tych propozycji nam nie odpowiada, ale wciąż nie wiemy, w jaki sposób urządzić własne cztery kąty, zapoznajmy się z innymi trendami w wykańczaniu wnętrz. O niektórych pewnie słyszeliśmy, a o innych z pewnością nie. Sprawdźmy, jaki mamy wybór.

styl eklektyczny w saloniePopularne style w urządzaniu wnętrz

Styl klasyczny, skandynawski, prowansalski, eklektyczny, rustykalny, minimalistyczny czy industrialny to zaledwie niektóre trendy, które często goszczą w naszych domach. Z pewnością słyszeliśmy także o stylu śródziemnomorskim, kolonialnym, vintage czy choćby shabby chic – wszystkie one mają swoje cechy szczególne i pozwalają na stworzenie wnętrz o wyrazistym charakterze. Ich wyznaczniki nie wszystkim jednak odpowiadają – niektórzy z nas pragną bowiem urządzić mieszkanie w sposób zupełnie oryginalny i inny niż można dostrzec w inspiracjach prezentowanych w czasopismach branżowych i na blogach. Na szczęście jest to możliwe – wystarczy odnaleźć styl, który będzie w pełni odpowiadał naszym upodobaniom i którego elementy chętnie wykorzystamy we własnym domu. Lista pomysłów jest bardzo długa. Oto, co na niej znajdziemy.

Style z różnych zakątków świata

Trendy aranżacyjne powstają w oparciu o typowe dla danego fragmentu świata elementy wykorzystywane w wykończaniu i urządzaniu wnętrz. Podążając palcem po mapie, możemy zatrzymać się w gorącej Afryce i zapoznać zlampa atrybutami stylu afrykańskiego bądź nieco innego, mocno związanego z tradycją stylu arabskiego lub przepełnionego barwami i ornamentami stylu marokańskiego. Nie odpowiadają nam te gorące klimaty? Przenieśmy się więc na wschód, gdzie prym wiodą ascetyczny styl japoński i zen oraz orientalny styl chiński. Nie zapomnijmy także sprawdzić, jak prezentują się mieszkania urządzone w stylu Bollywood. To nie nasza bajka? To może spodoba nam się jeden ze stylów amerykańskich, np. wiejski lub Hampton? Zanim jednak sięgniemy tak daleko, warto zapoznać się z tym, co oferuje Stary Kontynent. Jeśli nie styl skandynawski, to może typowo szwedzki lub duński? Swoje propozycje mają też Grecja, Włochy, Hiszpania, Francja czy Szkocja. W końcu, pozostając w rodzimych kręgach, inspiracji dostarczy nam styl góralski.

Do wymienionych stylów w aranżacji wnętrz dodać należy jeszcze takie, jak choćby Pop-art, chippendale, Hi-tech, neofolk, techno, Bauhaus czy etno, które nie wyczerpują jeszcze wszystkich możliwości. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy podobają nam się elementy typowe dla różnych stylów? Wtedy pozostaje nam styl eklektyczny, który pozwala na połączenie ich ze sobą w odważny i niecodzienny sposób.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Motywacyjne plakaty jako sposób na ozdobę ścian

Motywacyjne plakaty jako sposób na ozdobę ścian
Po dodatkach w mieszkaniu poznajemy, co mieszkańcom w duszy gra. Pomysły na przyozdobienie ścian mnożą się. W dekoracji było już niemal wszystko – poc...
Czytaj więcej

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem?

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem?
O dekoracji wnętrz myślimy już podczas ich wykańczania, jednak nie zawsze etap ten pozwala na uzyskanie efektu, o jakim marzymy. Znakomicie w roli ozd...
Czytaj więcej

Blejtarm – co to jest

Blejtarm – co to jest
O tym, że blejtram znajduje się na wyposażeniu naszego domu lub mieszkania, możemy nawet nie wiedzieć – jest on bowiem niewidoczny, choć pełni b...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
30.07.2016
Może i bym chciała jeden styl - minimalizm mniam, ale mam skłonności o mieszania wszystkiego i u mnie zawsze jest eklektycznie, ale w sumie dobrze to wychodzi.

Ocena i komentarz dla:

W jakim stylu urządzić mieszkanie – przegląd możliwości