Produkty

Wiejskie motywy w nowoczesnym wystroju wnętrz

Wiejskie motywy w nowoczesnym wystroju wnętrz

Nowoczesne wnętrza kojarzą się nam najczęściej z minimalizmem i raczej futurystycznymi dodatkami niż rustykalnymi. Jednak wiejskie motywy (jak i również ludowe) są trendem, który od kilku lat zyskuje na popularności. Nowoczesne wnętrza mogą zaś być eklektyczne.

wiejskie motywyEko minimalizm

Nowoczesne wnętrza często bazują na materiałach, które są ekologiczne i naturalne. Drewno, kamień i glina są cenione przez projektantów i można spotkać je nawet w szczególnie minimalistycznych aranżacjach. W takich wnętrzach motywy wiejskie będą się prezentować dobrze bez zaburzenia ich nowoczesnego charakteru. Jakie możemy wybrać dodatki? Miedziane garnuszki w kuchni, poduszki z folkowymi wzorami, drewniane i korkowe elementy czy dekoracje, ceramiczne wazony i inne naczynia, kwiecista pościel w sypialni czy bieżnik w siano – to tylko niektóre propozycje. Wiklinowy kosz czy świerkowa skrzynia również nie zaburzą nowoczesnych wnętrz.

Nowoczesny rustykalizm we wnętrzach

To, co wiejskie, nie musi być tradycyjne, przaśne i niemodne. Roślinne nadruki to wciąż jeden z bardziej pożądanych we wnętrzach motyw. W najbardziej nowoczesnym wnętrzu świetnie będą wyglądać ryciny z ziołami czy proste antyramy z zasuszonymi polnymi roślinami na białym tle. Liście, kwiaty, zboża często pojawiają się na zworach poduszek, zasłon, obrusów, kap czy tapet.

Naklejka Kwiat 70 x 50 cmMogą być bardzo proste, co doskonale będzie współgrało z minimalistycznymi wnętrzami. Polskie, dobrze znane ludowe motywy i wzory również mogą być wykorzystane w nowoczesnym wnętrzu jako delikatne dodatki do wystroju, które nie zdominują całości. Należy wtedy zrezygnować jednak z innych zbyt kolorowych i wzorzystych motywów, aby nie osiągnąć chaotycznego efektu.

Neofolk – nowoczesny styl w aranżacji wnętrzach

Łowickie motywy mogą skutecznie ożywiać minimalistyczne wnętrza, dodając im nieco lokalnego sznytu i personalnego charakteru. Poszewki na poduszki w salonie, naklejki na ściany czy meble, obrazki i grafiki do powieszenia, pledy czy nadruki na zasłonach, kafelki czy dywany ozdobione kolorowymi wzorami będą kojarzyły się z polską tradycją i sielankową wsią. Często możemy wykorzystać popularne motywy zwierzęce – koguty, konie czy kaczki. Nowoczesne szablony pozwolą nam wykonać monochromatyczną ozdobę z wiejskim wzorem – zbożem, kwiatami lub liśćmi ziół. Również żywe rośliny w drewnianych i glinianych, surowych pojemnikach będą doskonałym dodatkiem, jednak to suszone bukiety będą bardziej rustykalne. Możemy wykorzystać lawendę, kłosy rozmaitych traw, suszyć popularne zioła, a nawet warzywa.

Data publikacji: 09.02.2017
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Naklejki do pokoju dziecięcego – inspiracje do pokoju niemowlaka i dzieci w różnym wieku

Naklejki do pokoju dziecięcego – inspiracje do pokoju niemowlaka i dzieci w różnym wieku
Nie wiesz jak urozmaicić pokój Twojej pociechy? Naklejki do pokoju dziecięcego są świetnym pomysłem. Pomogą one ożywić przestrzeń, a gdy zainte...
Czytaj więcej

Jak zrobić własnoręcznie prezent dla miłośnika kreskówek?

Jak zrobić własnoręcznie prezent dla miłośnika kreskówek?
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to idealna okazja do tego, by własnoręcznie wykonać prezenty dla najbliższych. Wcześniej nie miałaś okazji do ...
Czytaj więcej

Jak urządzić pokój dziecka - oryginalny pokój kosmonauty w kilku krokach

Jak urządzić pokój dziecka - oryginalny pokój kosmonauty w kilku krokach
Pokój dziecka to jedno z najczęściej przekształcanych pomieszczeń w całym domu. Dzieci rosną bardzo szybko. W mgnieniu oka zmieniają się ich po...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Wiejskie motywy w nowoczesnym wystroju wnętrz