Produkty

Wiosenne porządki – spakuj zimę do pudła

Wiosenne porządki – spakuj zimę do pudła

Wiosna wisi w powietrzu, a nasz dom uparcie przypomina zagraconą, zimową spiżarnię? Jeśli chcemy wpuścić do naszego domu powiew świeżości, zróbmy nieco miejsca dla nadchodzącej wiosny.

karton, folia bąbelkowaGraty, won!

Niektórzy z nas z natury są chomikami, cała reszta często uczy się tego wraz z kurczeniem się wolnego czasu i wraz z brakiem siły na odpowiednią organizację przestrzeni. Nadmiar gratów jest nie tylko nieestetyczny, ale także negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i sprawia, że możemy się czuć nieco przytłoczeni. W przypadku chomików charakterystyczne są pewne zwroty, których absolutnie należy się wystrzegać. Należą do nich między innymi:

to się jeszcze może kiedyś przyda”,

może to jednak kiedyś założę”,

za ciasne, ale zostawię na kiedyś”

nie wiem do czego to służy, więc na wszelki wypadek to zostawię”

Dyscyplina i bezwzględne pozbywanie się piętrzących się gratów to podstawa – inaczej konieczne będą regularne przeprowadzki do coraz większych mieszkań. Jeśli mamy nadmiar ubrań lub innych przedmiotów, możemy oddać je organizacjom charytatywnym, porozdawać znajomym lub też sprzedać je (lub wymienić) w Intrenecie. Spakujmy więc te przedmioty, które są w dobrym stanie i rozważmy, które z nich przekażemy nowym właścicielom.

To, co się przyda – spakuj i odłóż na później

Jeśli już pozbędziemy się zbędnego balastu, warto przemyśleć, co zrobić z rzeczami, które nam się prawdopodobnie jeszcze przydadzą, ale nie w ciągu najbliższych miesięcy. Teraz, kiedy powoli żegnamy się z zimą, pojawia się pytanie – co zrobić z grubymi, sezonowymi ubraniami? Jeśli mamy też książki lub gazety, do których na pewno kiedyś wrócimy, ale niekończenie w najbliższym czasie – warto spakować je i bezpiecznie przechować. Bezwzględność w redukowaniu przedmiotów kończy się, gdy dochodzimy do pamiątek i przedmiotów, które mają dla nas wartość sentymentalną. Zamiast łamać sobie serce pozbywając się ich, po prostu odpowiednio je zabezpieczmy i przechowajmy – nie tylko w pamięci.

Zrób to z głową!

Jeśli już dokonaliśmy selekcji, zajmijmy się tym, co zostało. Aby przechowywane rzeczy nie uległy zniszczeniu, zajmijmy się nimi porządnie. W tym celu będziemy potrzebowali:

- kartonów (mogą być tańsze, przeprowadzkowe lub dekoracyjne)

- pudeł i pojemników – drewnianych, plastikowych lub innych (zależnie od gustu)

- taśmy pakowej

- folli bąbelkowej i stretchowejpakowanie ciuchów, porządki wiosenne

- sznurka

- ciemnego, grubego mazaka

-10 dkg zapału i entuzjazmu

Pamiętajmy o tym, aby zimową garderobę wyprać i pakować jedynie czystą i wywietrzoną. Całość przenosimy do kartonów i pojemników – potem zabezpieczamy i podpisujemy każde pudło. Przechowując buty, warto wykorzystać oryginale kartony, które otrzymaliśmy przy ich zakupie. Jeśli pudełka są nieestetyczne, możemy je ujednolicić i ozdobić papierem dekoracyjnym. Warto do środka butów włożyć stare gazety, tak aby buty nie odkształciły się.

Wiosenne porządki nie powinny ominąć także kuchni. Tutaj warto przejrzeć wszystkie szafki i szuflady – tak aby pozbyć się wszystkich produktów, które lata świetności mają już dawno za sobą. Potem wyselekcjonujmy garnki i naczynia, których używamy rzadko – i spakujmy je do kartonów przedzielając je papierem pakowym lub folią bąbelkową. Koniecznie posegregujmy naczynia tematycznie i podpiszmy każdy karton – do tego najlepiej sprawdzają się jednolite, zwykłe kartony przeprowadzkowe.

Gdzie umieścić pudła?

Jeśli mamy piwnice i strych, będą to idealne miejsca na bezpieczne przechowanie rzeczy, których rzadko używamy. Ważne jednak, by umieścić kartony w suchym miejscu – najlepiej na półce lub innym podwyższeniu. Takie pudła najlepiej okleić taśmą i dodatkowo zabezpieczyć papierem pakowym i sznurkiem – tak aby kurz i ewentualne zabrudzenia nie zniszczyły ich powierzchni. Jeśli mamy dekoracyjne skrzynki, te spokojnie mogą stać na wierzchu, pełniąc przy tym rolę dekoracyjną (niektóre można wykorzystać także jako stolik). Część kartonów możemy także umieścić w szafach z ubraniami – najlepiej na nieużywanych półkach – na samej górze lub na dole – gdzie będą podstawą dla innych ubrań. Część kartonów możemy także umieścić na szafach – tak aby nie rzucały się w oczy, a przy tym trafiły do miejsc, których dotąd nie zagospodarowaliśmy. Niektóre kartony zmieszczą się pod łóżko lub w nieużywanych schowkach.

Data publikacji: 07.10.2014
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak urządzić mieszkanie w bloku? 5 sprytnych sposobów

Jak urządzić mieszkanie w bloku? 5 sprytnych sposobów
Mimo że małe mieszkania uznaje się za trudniejsze w aranżacji, stosunkowo łatwo możesz stworzyć w nich funkcjonalną i komfortową przestrzeń. Przyda Ci...
Czytaj więcej

Ozdobne pudełka – jak je wykorzystać, by uporządkować przestrzeń

Ozdobne pudełka – jak je wykorzystać, by uporządkować przestrzeń
Pudełka do przechowywania, ozdobne i oryginalne opakowania to praktyczny trend w urządzaniu mieszkań. Możesz wybierać w różnorodnej kolorystyce...
Czytaj więcej

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym
Tam, gdzie chcemy pracować się i uczyć, musimy mieć wygodny system do przechowywania. Nie tylko tyczy się to podręcznych książek czy zeszytów, które w...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Wiosenne porządki – spakuj zimę do pudła