Produkty

Włoskie ramy w aranżacji wnętrz

Włoskie ramy w aranżacji wnętrz

Mieszkania urządzone w stylu włoskim to zwykle piękne dekoracje, złocenia oraz klimatyczne meble, które w szerokim kontekście tworzą spójną kolekcję kunsztownych akcesoriów. Włoskie ramki do zdjęć zawsze wyglądają nietypowo, a rama lustra pozwala wyodrębnić z wnętrza tę przestrzeń, na której szczególnie nam zależy.

włoskie ramyWłoskie ramy to nie tylko piękny akcent dekoracyjny wnętrza. To przede wszystkim ten element aranżacyjny, który ze względu na swoją charakterystykę daje mocne świadectwo upodobań właściciela domu.

Włoska rama we wnętrzu – jakie mamy możliwości?

1. Jeśli jesteśmy fanami rodzinnych zdjęć, pamiątek, które świadczą bardzo mocno o tym, jakie łączą nas więzi – zdecydujmy się na dobranie mniejszych ramek na fotografie. Pięknie zaprezentuje się ramka passe-partout w kolorze ciepłego złota, z delikatnie przecieranymi narożnikami.

Kolorystyka takiej ramki stworzy ciekawe zestawienie z ciemnym, naturalnym drewnem.

Wskazówka dekoratora wnętrz: aby zachować spójność aranżacji, przewodni ciepły kolor złota zastosujmy również w zakresie większych elementów wyposażenia wnętrza. I warto tutaj przytoczyć nie tylko dekoracje drewniane, ale również tkaniny: zasłony czy poszewki na poduszki.

Lustro Retro Wenge 80 x 74 x 2 cm2. Efektowną dekoracją wnętrza utożsamianego ze stylistyką włoską będzie także odpowiednio dobrana rama lustra. Szczególnie powinny o tym pamiętać te osoby, które szukają idealnego elementu do zaakcentowania przedsionka. Możemy się tutaj pokusić o dobranie srebrnej ramy z delikatnym rzeźbieniem, które uwypukli ten charakterystyczny element wyposażenia.

Rama może mieć kształt owalny, okrągły lub standardowo prostokątny.

3. Rama może również pięknie akcentować ścianę we wnętrzu. Obraz, umieszczony w złoconej lub srebrnej ramie, nabierze wyjątkowego charakteru. Do takiej ramy można wkomponować dowolne dzieło – a za każdym razem otrzymamy wyjątkowy akcent zdobniczy.

Uwaga: czym charakteryzuje się rama w stylu włoskim? To przede wszystkim klasyka, która pasuje do niemalże każdego wnętrza. Włoską stylistykę delikatnej ramy wkomponujemy do nieco nowoczesnego pomieszczenia, a co ciekawe za pomocą takiej dekoracji upiększymy również wnętrza utrzymane w stylistyce Prowansji czy też klimatów śródziemnomorskich.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Wszystko o aranżacji sypialni

Wszystko o aranżacji sypialni
Sypialnia – strefa zdecydowanie najbardziej prywatna w naszym domu. Miejsce, w którym relaksujemy się, odpoczywając wieczorami przy dobrej lektu...
Czytaj więcej

Ramki passe-partout – jak je wykonać i wykorzystać w aranżacji?

Ramki passe-partout – jak je wykonać i wykorzystać w aranżacji?
Często zdarza się, że podczas przeprowadzki, remontu lub wiosennych porządków odnajdujemy w zakamarkach domu wiele pamiątek, które budzą w nas sentyme...
Czytaj więcej

Tanie dekoracje, które odmienią wnętrze

Tanie dekoracje, które odmienią wnętrze
Bez stylowych dekoracji nasze mieszkania wydają się chłodne i bezosobowe. Nawet wnętrza urządzone w minimalistycznym stylu zwykle zawierają elementy t...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Włoskie ramy w aranżacji wnętrz