Produkty

Wnętrze dla uprawiających sporty

Wnętrze dla uprawiających sporty

W dzisiejszych czasach nie musimy być zawodnikami sportu, by uprawiać go w sposób intensywny. Naprzeciw potrzebom domorosłych czempionów wyszli też specjaliści od urządzania przestrzeni, dlatego warto zsumować sposoby, za pomocą których jesteśmy w stanie przemienić swoje mieszkanie w świątynię zdrowego trybu życia.

ćwiczenia w domuĆwiczenia w domu

Nasza strefa klimatyczna nie obdarowuje nas zbyt wieloma dniami pozwalającymi na ruch na świeżym powietrzu. Jeśli zaś nie chcemy płacić wysokiego abonamentu na siłowni i tracić czasu na dojazdy, możemy postarać się o stworzenie własnego kąta do ćwiczeń w domu. Najlepszym miejscem będzie jasna i przestronna piwnica lub garaż. Jeśli dysponują wentylacją i ogrzewaniem, nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić tam ławeczkę lub atlas. Wystarczy nam tak naprawdę kilka hantli lub odważników i sztanga, a jesteśmy w stanie przeprowadzić tam zadowalający trening siłowy.

Ponieważ duże ciężary mają tendencję do zostawiania dużych uszkodzeń na posadzce, zadbajmy o kilka gumowych mat, które nie tylko ochronią podłogę, ale także zapewnią nam przyczepność. Pomieszczenie nie musi tracić swojego pierwotnego przeznaczenia – zaopatrzmy się w sprzęt, który po złożeniu zmieści się w rogu. W ten sposób stworzymy odosobnioną siłownię i nawet intensywnie ćwicząc, nie będziemy tam przeszkadzać innym domownikom.

Jeśli nie dysponujemy takim miejscem albo nie musimy przejmować się opiniami lokatorów na temat hałasów i zapachów, spokojnie możemy rozstawić maszyny do ćwiczeń w domu. Na rynku znajdziemy całą gamę sprzętów, które po złożeniu zajmują niedużo miejsca i mogą zostać wsunięte pod łóżko lub szafę. Jeśli dysponujemy balkonem, będzie to idealne miejsce na rowerek lub steper. Jeżeli lubimy bardziej intensywne ćwiczenia, rozważmy powieszenie worka treningowego. Hak powinien być wbity w betonową lub ceglaną ścianę, ponieważ wielokrotne uderzenia na pewno naruszą jej strukturę. Jeżeli zamierzamy ćwiczyć ciosy na stojącym worku, musimy zapewnić mu solidne oparcie poprzez przykręcenie do podłogi.

Jakiekolwiek ćwiczenia zamierzamy wykonywać, najlepiej zawczasu zaopatrzyć się w kilka mat z pianki. Rozłożone i przytwierdzone do podłoża oszczędzą nam późniejszego sprzątania, pozwolą też bez przeszkód się położyć lub usiąść z odpowiednią amortyzacją.

Wokół ruchućwiczenia w domu

Motywacja do ćwiczeń nie jest rzeczą łatwą, dlatego w tym celu warto skorzystać z technologii. Zamontowane w miejscu aktywności fizycznej głośniki nadające naszą ulubioną muzykę pomogą nam w utrzymaniu tempa, uważajmy tylko, by nie nadużyć cierpliwości sąsiadów. Wówczas pozostaje nam ćwiczenie ze słuchawkami na uszach. Długie godziny spędzone na jeździe donikąd na rowerku treningowym można urozmaicić stawiając go przed telewizorem z filmem lub serialem wyświetlanym za pomocą odtwarzacza. Jeśli potrzebujemy nie tylko motywacji, ale także pomocy w ćwiczeniach, swoje usługi oferują gry fitness na konsolach Nintendo, Sony i Microsoft. Posiadają różne stopnie zaawansowania, poza tym monitorują nasze postępy oraz dokładność wykonanych przez nas ćwiczeń, a spośród szerokiej oferty na pewno znajdziemy grę odpowiadającą naszym potrzebom.

Ćwiczenia na zewnątrz

Jeżeli mimo przeszkód klimatycznych decydujemy się na korzystanie ze świeżego powietrza, wydzielmy przestrzeń na sprzęty. Rower możemy postawić oczywiście w przedpokoju, możemy też zaoszczędzić miejsce, wieszając go na ścianie za pomocą haków lub pod sufitem na łańcuchach. Trzymajmy naszą odzież treningową w wyznaczonym miejscu, susząc ją na balkonie lub kaloryferze przed włożeniem do reszty brudnych ubrań. Podobnie ma się sprawa z butami, które lepiej trzymać i suszyć na balkonie. Jeśli na przejażdżkę lub przebieżkę ruszamy nocą, zestaw odblaskowej odzieży i latarki trzymajmy w jednym miejscu i koniecznie zakładajmy go przed wyjściem.

Wystrój

Nie samymi ćwiczeniami człowiek żyje, ale jeśli sport jest naszym życiem, możemy odzwierciedlić to w mieszkaniu. Oprawione plakaty z wydarzeń sportowych, podpisane piłki, koszulki czy pamiątki mogą stworzyć prawdziwą galerię naszej ukochanej dyscypliny. Ciekawym pomysłem będzie użycie sprzętów sportowych do wystroju. Nie trzymajmy się może dosłownego zawieszania korków na kołku, ale przykręcone do ściany rowerowe koło, kilka wspinaczkowych skałek lub kawałek murawy może być zabawnym i interesującym akcentem.

Data publikacji: 19.01.2015
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Haczyki, uchwyty i wieszaki w dekoracji

Haczyki, uchwyty i wieszaki w dekoracji
Haki, haczyki, wieszaki i rozmaite uchwyty to detale, które w większości wnętrz odgrywają istotną rolę. Pomagają nam uporządkować przestrzeń i uczynić...
Czytaj więcej

Jak zamontować huśtawkę w domu?

Jak zamontować huśtawkę w domu?
Huśtawka zawieszona w domu, z której można korzystać praktycznie o każdej porze dnia i nocy, to marzenie wielu dzieci. Na rynku dostępnych jest wiele ...
Czytaj więcej

Kiedy hak, a kiedy wieszak

Kiedy hak, a kiedy wieszak
Zarówno haków, jak i wieszaków używamy na co dzień. Przybywa ich w miarę urządzania mieszkania, kiedy coraz to nowe przedmioty znajdują swoje miejsce ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Wnętrze dla uprawiających sporty