Produkty

Wybieramy drzwi wejściowe do mieszkania, domu i lokalu

Wybieramy drzwi wejściowe do mieszkania, domu i lokalu

Drzwi wejściowe powinny być przede wszystkim dobrze izolujące oraz odporne na uszkodzenia. Jednak to, jakie będą najlepsze, zależy również od tego, gdzie chcemy je wstawić. Inne drzwi wejściowe sprawdzą się bowiem w mieszkaniu, a inne w domu i lokalu.

drzwi wejścioweDrzwi wejściowe do mieszkania

Jeśli nasze mieszkanie znajduje się w budynku wielorodzinnym, wychodzi ono najpewniej na klatkę czy korytarz. Jeśli główne drzwi wejściowe do budynku są szczelne i mocne, jesteśmy dość dobrze odseparowani od warunków zewnętrznych oraz potencjalnych włamywaczy. To jednak nie oznacza, że nasze drzwi wejściowe mogą być byle jakie. Wciąż powinny dobrze izolować od hałasu i zimna, a także zapewniać nam należyte bezpieczeństwo. Mogą być to jednak drzwi zewnętrzne o podstawowym profilu (unikajmy wykorzystywanie do takich funkcji drzwi wewnętrznych bądź biurowych). Skrzydło powinno być wyposażone w odpowiedni zamek lub zamki. Drzwi mają być pełne i przeszklenia w wypadku mieszkania są raczej zbędne, ze względu na to, że po korytarzu czy klatce schodowej mogą kręcić się osoby nam zupełnie obce. Ważnym elementem jest wizjer. Odpowiednie będą drzwi wejściowe wewnątrzklatkowe.

Drzwi wejściowe do domu

Dom wolnostojący musi być lepiej chroniony i izolowany niż mieszkanie w bloku. Z tego względu wybierzmy takie drzwi wejściowe, które są stalowe. Mogą być także wykończone z drewna, ponieważ taki materiał sprawi, że są grubsze, bardziej wytrzymałe i lepiej ograniczają przepuszczanie dźwięków czy ciepła. Takie drzwi powinny być bardzo szczelne. Często skrzydło zewnętrzne jest przeszklone i zdobione, co pozwoli nam dopasować je do elewacji. Dzięki szybce zaś jest także bardziej funkcjonalne – przepuszcza światło do korytarza i pozwala nam zorientować się, czy ktoś jest za drzwiami.

Drzwi wejściowe wewnątrzklatkowe Alderan Lux 80 prawe orzech northZ zewnątrz przez przeszklenie zobaczymy również, czy wewnątrz świeci się światło. Drzwi zewnętrzne stalowe nadadzą się do wolnostojących domów.

Drzwi wejściowe do lokalu

W zależności od tego czy wejście do naszego lokalu znajduje się wewnątrz budynku czy na zewnątrz oraz tego, jakiego rodzaju jest to wejście, musimy wybrać odpowiednie drzwi. Często wybierzemy skrzydło spośród modeli drzwi technicznych. Również całkowicie przeszklone egzemplarze wchodzą tutaj w grę – będą one doskonale pasować do lokali spożywczych i innych z rodzaju usługowych. Są z reguły wykonane z ramy PCV i podwójnego, hartowanego szkła, jednak wciąż mogą być łatwe do wybicia. Z tego względu w lokalu należy zadbać o inne formy zabezpieczeń. Tam, gdzie prowadzimy kosztowne przedsięwzięcia, wybierzmy wejściowe drzwi antywłamaniowe.

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Drzwi wewnętrzne do sypialni – jakie wybrać?

Drzwi wewnętrzne do sypialni – jakie wybrać?
Wybór drzwi wewnętrznych zależy od warunków panujących w danym pomieszczeniu. Łazienkowe muszą mieć otwory umożliwiające wentylację, a k...
Czytaj więcej

Nowoczesne drzwi wewnętrzne – jak dopasować je do wnętrza?

Nowoczesne drzwi wewnętrzne – jak dopasować je do wnętrza?
Drzwi wewnętrzne stanowią ważny element wyposażenia wnętrz mieszkalnych. Mimo mody na łączenie ze sobą różnych stref domowych, wciąż pozostają niezbęd...
Czytaj więcej

Jaki kolor drzwi wybrać

Jaki kolor drzwi wybrać
Wybór drzwi do mieszkania czy domu może okazać się sporym wyzwaniem. Musimy podjąć decyzję dotyczącą nie tylko tego, czy będą one pełne czy zdobione p...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Wybieramy drzwi wejściowe do mieszkania, domu i lokalu