Produkty

Wykorzystanie bambusa we wnętrzach

Wykorzystanie bambusa we wnętrzach

Drewno bambusowe jest jednym z najtwardszych materiałów, surowcem stosowanym do wykańczania posadzek, blatów i innych powierzchni. Jego uroda sprawia, że chętnie używamy bambusa także do różnego typu dekoracji. Do czego jeszcze można wykorzystać to drewno?

bambusowa półka łazienkowaPosadzki bambusowe

Bambus charakteryzuje się szybkim wzrostem, giętkością oraz odpornością na wilgoć. Jego szybkie tempo wzrostu wpływa na korzystną cenę, a pozostałe właściwości sprawiają, że jest często stosowany do wykończenia posadzek. Drewno takie dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach wilgotnych, na przykład w kuchni i łazience. Rozlana woda nie uszkodzi podłogi, nawet jeśli nie zostanie od razu wytarta. Ze względu na dużą twardość posadzka taka nadaje się do często uczęszczanych pomieszczeń – salonu, ciągów komunikacyjnych, a nawet do budynków użyteczności publicznej. Ponadto bambus występuje w wielu kolorach, co można wykorzystać do tworzenia atrakcyjnych mozaik.

Kuchnia

Te same co w przypadku posadzek właściwości drewna bambusowego sprawiają, że będzie równie dobry do wykończenia blatu w kuchni. Remontując to pomieszczenie, rozważmy użycie tego materiału. Możemy także zakupić bambusowe deski do krojenia – ze względu na twardość trudno je uszkodzić, są lekkie i nie chłoną wody, co przekłada się na szybkie schnięcie ich powierzchni, ponadto nie tępią noży. Dostępne są także inne dodatki z tego drewna – pojemniki na przyprawy, makarony czy chlebaki.

Sypialnia i salon

W sklepach znajdziemy szeroki wybór mebli wykonanych z drewna bambusowego. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach, do których chcemy wprowadzić nutę egzotyki. Dobierając odpowiednie tkaniny i dodatki, stworzymy wystrój nawiązujący do afrykańskiego stylu. Często niesłusznie uważa się, że wnętrza w tej stylistyce są ciemne. Część materiałów pochodzących z Czarnego Lądu posiada ciemną barwę, jednak bambus do nich nie należy. Do atrakcyjnych produktów wykonanych z bambusa należą rolety okienne. Nie zaciemniają pomieszczenia całkowicie, w łagodny sposób rozpraszają światło i tworzą przyjemną atmosferę. W sypialni przydatny będzie także stoliczek pod laptopa wykonany z bambusa – jego mała waga sprawia, że nie ciąży użytkownikowi na kolanach.

Bambusowe dodatkiparkiet bambusowy

Tym samym sposobem, jakim wytwarzane są roletki okienne, powstają bambusowe podkładki pod talerze. Z powodzeniem mogą zastąpić obrus podczas codziennych posiłków. W kuchni i jadalni przydadzą się również bambusowe miski i patery – są lekkie i łatwe do utrzymania w czystości. Z bambusa wytwarza się również wazony i puzderka. Możesz również pokusić się o hodowlę własnego drzewka bambusowego – na przykład w formie bonzai, co z pewnością będzie oryginalnym dodatkiem do mieszkania.

Data publikacji: 17.09.2015
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Gdzie ułożyć parkiet przemysłowy?

Gdzie ułożyć parkiet przemysłowy?
Parkiet przemysłowy z racji przystępnej ceny, niezwykłej trwałości i ciekawego wyglądu trafia na salony, ale nie tylko tutaj możemy go zastosować. Cho...
Czytaj więcej

Jak wykończyć podłogę

Jak wykończyć podłogę
Będąc na etapie wykańczania lub gruntownego remontu domu, nierzadko stoimy przed koniecznością podjęcia decyzji dotyczącej sposobu wykończenia podłóg....
Czytaj więcej

Jak wykończyć drewnianą podłogę?

Jak wykończyć drewnianą podłogę?
Decyzja o wyłożeniu podłogi surowymi deskami wiąże się z koniecznością wykończenia ich we własnym zakresie. Jest to niezbędne, by nadać surowcowi odpo...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Wykorzystanie bambusa we wnętrzach