Produkty

Wyposażenie garderoby – sposoby na przechowanie odzieży

Wyposażenie garderoby – sposoby na przechowanie odzieży

Sama szafa czy garderoba nie wystarczą, aby cała odzież, jaką posiadamy znalazła odpowiednie dla siebie miejsce. Niektóre elementy ubioru wymagają specjalnego traktowania, inne zaś są częściej jedynie przechowywane niż używane. Garderoba zmienia się również w zależności od sezonu. Oto sposoby na optymalne wyposażenie garderoby.

przechowywanie odzieżyWszystko na swoim miejscu – funkcjonalna garderoba

Niezależnie od tego, czy mamy jedynie szafę, czy całą garderobę, ich wyposażenie może być podobne i powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Jeśli nie chcemy trzymać bielizny w osobnej komodzie, a w szafie brakuje szuflad, istnieją także inne sposoby na to, abyśmy właściwie przechowywali te części odzieży. Rozmaite pojemniki, system mocowania szynowego, pudełka – oto przykłady na wyposażenie garderoby, które bezwzględnie będzie przydatne.

Jeśli wszystko znajdzie swoje miejsce i będziemy w stanie posegregować zawartość szafy, nasze codzienne ubieranie się oraz wyszukiwanie konkretnych elementów odzieżowych stanie się wyjątkowo łatwe.

POKROWIEC NA ODZIEŻ 60 X 137 CM BEŻOWYZasady przechowywania odzieży w garderobie

Jeśli nie chcemy przepełnić naszej szafy ubraniami i dodatkami, zorganizujmy się. Zarówno stricte zimowe elementy odzieży, jak i te letnie możemy w odpowiednim czasie po prostu schować. Wykorzystamy do tego na przykład kartonowe pudełka z pokrywami, które możemy wsadzić pod łóżko czy postawić na szafie. Jeśli chcemy pozostawić je w garderobie i mamy na to dość miejsca, oddzielmy je od reszty ubrań.

Również możemy przechować je w pudełkach. Sukienki, żakiety, spódnice, garnitury i koszule czy też inne elementy odzieży, które wykonane są z gniotących się i delikatnych materiałów możemy powiesić w specjalnych pokrowcach. Dobrze, jeśli wypełnimy pudełko lub pokrowiec odpowiednim odświeżaczem do garderoby, ponieważ długo nieużywane ubrania mogą nabrać nieprzyjemnego zapachu. Należy je bezwzględnie chronić przed kurzem, światłem i molami. W pokrowce schowajmy płaszcze i inne eleganckie ubrania. Więcej o tym, jak przechowywać letnie ciuchy dowiemy się stąd: https://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/urzadzanie/przechowywanie/systemy-zabudowy/akcesoria-do-garderoby/pokrowce/jak-przechowywac-letnie-ubrania.html.

Porada eksperta

Rozmiary garderoby czy szafy są oczywiście niezwykle ważne, jednak organizacja to klucz do sprawnego i funkcjonalnego przechowywania odzieży. Elementy, których w danym czasie używamy najczęściej, powinny być łatwo dostępne, zaś te, które czekają na swoją kolej odpowiednio zabezpieczone i najlepiej oznaczone etykietami. Jeśli wszystko znajdzie dla siebie miejsce w garderobie, nie będziemy mieli kłopotu z własną organizacją.

garderobaPokrowce – pomocnicy w garderobie

Ten element wyposażenia garderoby powinien znaleźć się w każdym domu. Ubrania na specjalne okazje powinny być przechowywanie w odpowiednich warunkach. Aby nie straciły świeżości, nie pogniotły się, a mole nie miały do nich dostępu, włóżmy je w pokrowce, które można wygodnie powiesić na drążku. Również duże, zamykane torby-pokrowce mogą nam posłużyć do przechowywania odzieży, a także pościeli. W ten sposób mamy gwarancję, że tkaniny zachowają świeżość i czystość, nawet gdy od dawna nie były używane i prane. Dowiedzmy się więcej, o tym, jak zachować porządek w garderobie, czytając ten artykuł.

 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak uporządkować buty w garderobie damsko-męskiej?

Jak uporządkować buty w garderobie damsko-męskiej?
Garderoby mają to do siebie, że niezależnie od tego jak są duże, to i tak brakuje nam w nich miejsca. Niezwykle istotna jest ich właściwa organizacja,...
Czytaj więcej

Dodatkowy schowek w łazience? A może pod wanną?

Dodatkowy schowek w łazience? A może pod wanną?
Dużo można powiedzieć o łazienkach, ale nie to, że zazwyczaj oferują nadmiar przestrzeni. Najczęściej jest bowiem odwrotnie – funkcjonalne i est...
Czytaj więcej

Wyposażenie garderoby: 5 sposobów na utrzymanie porządku

Wyposażenie garderoby: 5 sposobów na utrzymanie porządku
Duża, przestrzenna garderoba stanowi wygodne rozwiązanie w każdym domu. By wszystkie rzeczy znalazły swoje miejsce, potrzeba jednak odpowiednio zaplan...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Wyposażenie garderoby – sposoby na przechowanie odzieży