Produkty

Za pomocą jakich dodatków można nadać klimat wnętrzom urządzonym w szarych kolorach?

Za pomocą jakich dodatków można nadać klimat wnętrzom urządzonym w szarych kolorach?

Szary to już od dłuższego czasu bardzo modny i jednocześnie dosyć osobliwy kolor stosowany w wielu nowoczesnych, ale i klasycznych aranżacjach. Szare bywają nie tylko ściany, ale przede wszystkim również wyposażenie pomieszczeń. Kolor ten połączony z bielą, brązami czy też beżem, daje bezpieczne, ale jednak dosyć nudne połączenie. W jaki sposób dodać takiej aranżacji przyjemnego kontrastu?

dodatki do szarego wnętrzaSzary to kolor, który podczas tworzenia kompozycji stylistycznych „lubi się z każdym kolorem”. To jego ogromna i niepodważalna zaleta. Być może tak wielu z nas decyduje się na wybór szarej farby, podobnych kolorystycznie mebli wypoczynkowych czy też mebli. Aby jednak w końcowych rozrachunku nasze wnętrze nie było zbyt monotonne, dodajmy mu także takie dodatki, jak:

1. Mocne kolory – żółty, czerwony, niebieski – w takiej palecie barw mogą być utrzymane zasłony, poduszki, dywan, koc, serweta lub szklane wazy, misy. Wybierzmy jeden wiodący kolor o mocnej barwie i nawiążmy do niego w każdym pomieszczeniu. Szary otrzyma ciekawe otoczenie dodatków, a my – wnętrze znacznie przyjemniejsze w odbiorze.

2. Wzory retro, geometryczne lub regionalne – będą świetnie podkreślać dobrane dodatki. Tego typu motywy warto zastosować jako dekorację ścienną czy miejsca wypoczynkowego. Wzory stosujmy jednak z umiarem, a przy tym konsekwentnie trzymajmy się jednego desenia.

3. Miedź jest dobra na wszystko – dlatego i w tych kompozycjach sprawdzi się idealnie. Miedziane dodatki na tle żółta zasłonakoloru białego i szarego są esencją elegancji, a także odzwierciedlają fascynację stylem industrialnym. Wspaniale przebywa się w takich pomieszczeniach, ponieważ są one również niezwykle przytulne.

4. Fascynująca mozaika – aby z szarych, nowoczesnych wnętrz wydobyć odrobinę tajemniczości, możemy także wkomponować w nie wzory ułożone z mozaiki. Takimi dodatkami nawiążemy także do stylu marokańskiego, w którym kolor odgrywa bardzo istotną rolę.

5. Nie od dziś wiadomo, że drewno to ten materiał w wykończeniu wnętrz, który je ociepla, wprowadzając rodzinny klimat. W tych domach, gdzie kolor szary jest głównym akcentem, umieśćmy zatem drewniane meble oraz elementy dekoracji. Najlepiej, jeśli będzie miało ono możliwie surową wersję. Bardzo ciekawie w dość nowoczesnych wnętrzach szarych i białych prezentują się meble drewniane wykonane przy użyciu palet oraz technik DIY.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Pastelowa kolorystyka we wnętrzach

Pastelowa kolorystyka we wnętrzach
Modny trend? Pastele! Odcienie pastelowe pozwalają wprowadzić do wnętrz przyjemny i świeży nastrój, szczególnie wiosną. Świetnie pasują ...
Czytaj więcej

Aranżacja salonu – Dorota Szelągowska i jej metamorfoza

Aranżacja salonu – Dorota Szelągowska i jej metamorfoza
W ramach metamorfozy Dorota Szelągowska przegoniła ducha PRL-u z domu Asi i Pawła. Ciężka meblościanka oraz babcine fotele już tam nie straszą. Salon ...
Czytaj więcej

Sypialnia w stylu prowansalskim. Metamorfoza w Twoim domu.

Sypialnia w stylu prowansalskim. Metamorfoza w Twoim domu.
Styl prowansalski jest chętnie wybierany przez właścicieli mieszkań i stosowany w pomieszczeniach. Świetnie nadaje się do wnętrz, w których na ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
24.08.2016
Kurczę, do szarego to wspaniale można dobierać różne kolorowe dodatki - wszystko pasuje. Różowy, fiolet, żółty... Ja bym zasłony, poduchy i dywany dawała

Ocena i komentarz dla:

Za pomocą jakich dodatków można nadać klimat wnętrzom urządzonym w szarych kolorach?