Produkty

Za pomocą jakich dodatków można nadać klimat wnętrzom urządzonym w szarych kolorach?

Za pomocą jakich dodatków można nadać klimat wnętrzom urządzonym w szarych kolorach?

Szary to już od dłuższego czasu bardzo modny i jednocześnie dosyć osobliwy kolor stosowany w wielu nowoczesnych, ale i klasycznych aranżacjach. Szare bywają nie tylko ściany, ale przede wszystkim również wyposażenie pomieszczeń. Kolor ten połączony z bielą, brązami czy też beżem, daje bezpieczne, ale jednak dosyć nudne połączenie. W jaki sposób dodać takiej aranżacji przyjemnego kontrastu?

dodatki do szarego wnętrzaSzary to kolor, który podczas tworzenia kompozycji stylistycznych „lubi się z każdym kolorem”. To jego ogromna i niepodważalna zaleta. Być może tak wielu z nas decyduje się na wybór szarej farby, podobnych kolorystycznie mebli wypoczynkowych czy też mebli. Aby jednak w końcowych rozrachunku nasze wnętrze nie było zbyt monotonne, dodajmy mu także takie dodatki, jak:

1. Mocne kolory – żółty, czerwony, niebieski – w takiej palecie barw mogą być utrzymane zasłony, poduszki, dywan, koc, serweta lub szklane wazy, misy. Wybierzmy jeden wiodący kolor o mocnej barwie i nawiążmy do niego w każdym pomieszczeniu. Szary otrzyma ciekawe otoczenie dodatków, a my – wnętrze znacznie przyjemniejsze w odbiorze.

2. Wzory retro, geometryczne lub regionalne – będą świetnie podkreślać dobrane dodatki. Tego typu motywy warto zastosować jako dekorację ścienną czy miejsca wypoczynkowego. Wzory stosujmy jednak z umiarem, a przy tym konsekwentnie trzymajmy się jednego desenia.

3. Miedź jest dobra na wszystko – dlatego i w tych kompozycjach sprawdzi się idealnie. Miedziane dodatki na tle żółta zasłonakoloru białego i szarego są esencją elegancji, a także odzwierciedlają fascynację stylem industrialnym. Wspaniale przebywa się w takich pomieszczeniach, ponieważ są one również niezwykle przytulne.

4. Fascynująca mozaika – aby z szarych, nowoczesnych wnętrz wydobyć odrobinę tajemniczości, możemy także wkomponować w nie wzory ułożone z mozaiki. Takimi dodatkami nawiążemy także do stylu marokańskiego, w którym kolor odgrywa bardzo istotną rolę.

5. Nie od dziś wiadomo, że drewno to ten materiał w wykończeniu wnętrz, który je ociepla, wprowadzając rodzinny klimat. W tych domach, gdzie kolor szary jest głównym akcentem, umieśćmy zatem drewniane meble oraz elementy dekoracji. Najlepiej, jeśli będzie miało ono możliwie surową wersję. Bardzo ciekawie w dość nowoczesnych wnętrzach szarych i białych prezentują się meble drewniane wykonane przy użyciu palet oraz technik DIY.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Aranżacja salonu – Dorota Szelągowska i jej metamorfoza

Aranżacja salonu – Dorota Szelągowska i jej metamorfoza
W ramach metamorfozy Dorota Szelągowska przegoniła ducha PRL-u z domu Asi i Pawła. Ciężka meblościanka oraz babcine fotele już tam nie straszą. Salon ...
Czytaj więcej

Sypialnia w stylu prowansalskim. Metamorfoza w Twoim domu.

Sypialnia w stylu prowansalskim. Metamorfoza w Twoim domu.
Styl prowansalski jest chętnie wybierany przez właścicieli mieszkań i stosowany w pomieszczeniach. Świetnie nadaje się do wnętrz, w których na ...
Czytaj więcej

Przytulna sypialnia – aranżacje z marką GoodHome

Przytulna sypialnia – aranżacje z marką GoodHome
Dobrze udekorowana sypialnia to miejsce wytchnienia i odpoczynku po całym dniu. Idealnie zaaranżowana przestrzeń pozwala się zrelaksować, wyciszyć prz...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
24.08.2016
Kurczę, do szarego to wspaniale można dobierać różne kolorowe dodatki - wszystko pasuje. Różowy, fiolet, żółty... Ja bym zasłony, poduchy i dywany dawała

Ocena i komentarz dla:

Za pomocą jakich dodatków można nadać klimat wnętrzom urządzonym w szarych kolorach?