Produkty

Za pomocą jakich elementów nadać elewacji oraz wnętrzu styl dworkowy

Za pomocą jakich elementów nadać elewacji oraz wnętrzu styl dworkowy

Styl dworkowy nawiązuje do bardzo pięknych i w dodatku dość rozbudowanych form architektonicznych, gdzie duże znaczenie ma przywiązanie dla polskiej tradycji oraz połączenie ducha dworu szlacheckiego wraz z kolumnowym portykiem. Pięknie i bardzo monumentalnie, wygląda na działkach sporych, gdzie dookoła nie brakuje bujnej roślinności oraz niedużych drzew i krzewów.

styl dworkowyDomy w tym stylu są dość charakterystyczne i tworzone na planie prostokąta. Przed wejściem do głównego pomieszczenia możemy spotkać ganek z kolumnami podtrzymującymi zadaszenie. Dach może być pokryty gontem lub dachówką o kolorystyce nawiązującej do pięknej czerwieni. Wnętrze dworkowe będzie eleganckie, nieco książęce, wypełnione meblami, które mają charakter cennych oraz jedynych w swoim rodzaju.

Kilka ciekawych cech stylu dworkowego

W stylu dworkowym odnajdziemy zarówno okazałe kolumny wsparte na portyku, jak i kubiczną bryłę czy dosyć stromy dach. Charakterystyczna, dość oryginalna i bogata będzie tutaj także architektura wykończenia okien oraz wnęk i drzwi. Zazwyczaj zdobią je opaski w nieco jaśniejszym lub ciemniejszym kolorze. I choć dzisiejszy styl dworkowy jest już bliższy nowoczesnym formom, to wciąż bardzo zaskakuje i zachwyca.

Wnętrze w stylu dworkowym będzie przepełnione eklektyzmem

Znajdziemy tu śmiałe połączenia prostych sprzętów klasycystycznych z delikatną francuską dekoracją, układającą się w fantazyjne wzory. W salonikach dworkowych nie ma miejsca na chaos czy przypadek, kluczową rolę odegrają również biedermeierowskie fotele tworzące ciekawy zestaw ze stoliczkiem, na którym można zaserwować popołudniową kawę.

W doborze mebli, uwzględnijmy piękną domową biblioteczkę, ale również kredens czy biurko osadzone na monumentalnych nogach. Całość powinna sprawiać wrażenie dość ekskluzywnej i cennej.

Ciekawa ozdobą z pewnością stanie się również instrument muzyczny np. pianino. Możemy na nim praktykować swoje nabyte umiejętności muzyczne lub potraktować go jako piękną dekorację.

obraz stary młyn CastoramaInne charakterystyczne elementy wypełniające wnętrze dworkowe to sufit wykończony belkami, obrazy ścienne, a także dywany w majestatyczne wzory. Kolorystyka pomieszczeń utrzymanych w dworkowym klimacie będzie natomiast bliska barwie naturalnego drewna, amarantu, czerwieni oraz bieli i beżu. Rzadkością będą tu natomiast jaskrawości czy też kolor niebieski.

Jak na prawdziwy, polski dworek przystało, będzie tu także dominowała sielska, polska kuchnia, z tradycyjnym piecem kaflowym czy też dużym, drewnianym stołem, przy którym będzie mogła zasiąść cała rodzina. W dworkowym stylu z pewnością poczujemy się bardzo sielsko, jak w rodzinnym domu.Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Salon z jadalnią – metamorfoza oraz niespodzianka od Doroty Szelągowskiej

Salon z jadalnią – metamorfoza oraz niespodzianka od Doroty Szelągowskiej
Aranżacja salonu z jadalnią w trzy dni to nie lada wyzwanie. Jak odnowić salon, by służył wszystkim domownikom i był jednocześnie idealnym miejscem do...
Czytaj więcej

Funkcjonalny pokój dziecięcy – metamorfoza Doroty Szelągowskiej

Funkcjonalny pokój dziecięcy – metamorfoza Doroty Szelągowskiej
Trójka dzieci, 11 metrów i nieskończona ilość pasji oraz zainteresowań – jak to wszystko połączyć, by powstała funkcjonalna, a zar...
Czytaj więcej

Sprytne pomysły na zawieszenie obrazów i uchwytów bez wiercenia w ścianach

Sprytne pomysły na zawieszenie obrazów i uchwytów bez wiercenia w ścianach
Kiedy mieszkanie jest nowe lub wynajmowane, możemy nie chcieć wiercić w ścianie, by zawiesić obraz bądź dekorację. Jak zatem ozdobić pokój lub ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Za pomocą jakich elementów nadać elewacji oraz wnętrzu styl dworkowy