Zacznijmy od kolorystyki
Jeśli dobór sprzyjającej kolorystyki nie jest zadaniem, które przysparza nam samych przyjemności, to dobrze trafiliśmy. Wnętrza Chalet bardzo dobrze czują się w tonacji naturalnych kolorów: brązach, beżach, bieli. Z tej spójnej palety barw trudno jest stworzyć nieprzyjemny kontrast.
Podstawa to lite drewno
Zresztą odwołań do natury jest tutaj bardzo wiele i nie dotyczą one wyłącznie kolorystyki. Większość umeblowania jest wykonana z drewna – podobnie zresztą jak podłoga oraz elementy wykończenia sufitu. Dobrym przykładem będą tutaj chociażby drewniane belki.
Lite drewniane dodatki sprawdzą się w tych wnętrzach, gdzie oprócz stylu alpejskiego, dopełniającym aranżację stylem będzie rustykalny.
Uwaga: do stworzenia idealnego wnętrza Chalet sprawdzą się postarzane komody, krzesła, stoły z dębowym blatem. Ciekawym akcentem będą również równo przycięte pieńki, które wystarczy upiększyć miękką poduszką, by stały się wygodnym siedziskiem.
Nietypowe rozwiązania
Co byśmy powiedzieli na sufit wykończony drewnianymi panelami bądź boazerią? To bardzo oryginalne i ciekawe rozwiązanie, szczególnie, jeśli nasz dom powstał w nowoczesnym budownictwie, gdzie zastosowanie drewnianych belek jest zupełnie niemożliwe.
Oprócz drewna dobrą okładzinę ścienną będzie także stanowił kamień, jakże bliski górskim szczytom. Kamieniem możemy także wykończyć kominek, który obowiązkowo powinien się znaleźć w każdym salonie.
Górskie dekoracje
Powinny być utrzymane w klimacie leśnym. Na ścianach możemy zawiesić imitację poroża, a na podłogę rzucić pled przypominający skórę niedźwiedzia. Na szezlongu lub sofie niech nie zabraknie dekoracyjnych koców, poduszek wykonanych z wełny lub sztucznego futerka.
Na przyjemny klimat wnętrza wpłyną także latarenki, w których umieścimy pachnące świece oraz żyrandol wykonany z kutego żelaza.
Pamiętajmy, aby nasze wnętrze nie było przytłoczone drewnianą fakturą mebli oraz okładzin, dobierajmy takie gatunki drewna, które mają jaśniejszą barwę. Natomiast dla ścian, które przemalujemy wyłącznie farbą, dobierzmy kolor biały lub ciepły beż.
I wreszcie, pomimo wspomnianych elementów dekoracyjnych, starajmy się nie przesadzić z elementami zdobniczymi. Styl Chalet najlepiej czuje się pośród prostych form, które tylko dopełniają spójną kompozycję.