Produkty

Za pomocą jakich materiałów wprowadzimy do wnętrza styl Chalet?

Za pomocą jakich materiałów wprowadzimy do wnętrza styl Chalet?

Jeśli letnie wakacje spędzamy na wędrowaniu górskimi szlakami, a w ferie zimowe jeździmy na nartach, to styl Chalet z pewnością będzie nam bardzo bliski. Ten nieco chłodny styl wnętrzarski, z dekoracjami utrzymanymi w stylistyce alpejskich domów, zbliży nas również do modnych inspiracji skandynawskich. Oto co będzie nam potrzebne podczas tworzenia idealnego wnętrza w stylu Chalet.

styl chaletZacznijmy od kolorystyki

Jeśli dobór sprzyjającej kolorystyki nie jest zadaniem, które przysparza nam samych przyjemności, to dobrze trafiliśmy. Wnętrza Chalet bardzo dobrze czują się w tonacji naturalnych kolorów: brązach, beżach, bieli. Z tej spójnej palety barw trudno jest stworzyć nieprzyjemny kontrast.

Podstawa to lite drewno

Zresztą odwołań do natury jest tutaj bardzo wiele i nie dotyczą one wyłącznie kolorystyki. Większość umeblowania jest wykonana z drewna – podobnie zresztą jak podłoga oraz elementy wykończenia sufitu. Dobrym przykładem będą tutaj chociażby drewniane belki.

Lite drewniane dodatki sprawdzą się w tych wnętrzach, gdzie oprócz stylu alpejskiego, dopełniającym aranżację stylem będzie rustykalny.

Uwaga: do stworzenia idealnego wnętrza Chalet sprawdzą się postarzane komody, krzesła, stoły z dębowym blatem. Ciekawym akcentem będą również równo przycięte pieńki, które wystarczy upiększyć miękką poduszką, by stały się wygodnym siedziskiem.

Obraz Glasspik Tiger 70 x 100 cmNietypowe rozwiązania

Co byśmy powiedzieli na sufit wykończony drewnianymi panelami bądź boazerią? To bardzo oryginalne i ciekawe rozwiązanie, szczególnie, jeśli nasz dom powstał w nowoczesnym budownictwie, gdzie zastosowanie drewnianych belek jest zupełnie niemożliwe.

Oprócz drewna dobrą okładzinę ścienną będzie także stanowił kamień, jakże bliski górskim szczytom. Kamieniem możemy także wykończyć kominek, który obowiązkowo powinien się znaleźć w każdym salonie.

Górskie dekoracje

Powinny być utrzymane w klimacie leśnym. Na ścianach możemy zawiesić imitację poroża, a na podłogę rzucić pled przypominający skórę niedźwiedzia. Na szezlongu lub sofie niech nie zabraknie dekoracyjnych koców, poduszek wykonanych z wełny lub sztucznego futerka.

Na przyjemny klimat wnętrza wpłyną także latarenki, w których umieścimy pachnące świece oraz żyrandol wykonany z kutego żelaza.

Pamiętajmy, aby nasze wnętrze nie było przytłoczone drewnianą fakturą mebli oraz okładzin, dobierajmy takie gatunki drewna, które mają jaśniejszą barwę. Natomiast dla ścian, które przemalujemy wyłącznie farbą, dobierzmy kolor biały lub ciepły beż.

I wreszcie, pomimo wspomnianych elementów dekoracyjnych, starajmy się nie przesadzić z elementami zdobniczymi. Styl Chalet najlepiej czuje się pośród prostych form, które tylko dopełniają spójną kompozycję.

Data publikacji: 09.02.2017
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Salon z jadalnią – metamorfoza oraz niespodzianka od Doroty Szelągowskiej

Salon z jadalnią – metamorfoza oraz niespodzianka od Doroty Szelągowskiej
Aranżacja salonu z jadalnią w trzy dni to nie lada wyzwanie. Jak odnowić salon, by służył wszystkim domownikom i był jednocześnie idealnym miejscem do...
Czytaj więcej

Funkcjonalny pokój dziecięcy – metamorfoza Doroty Szelągowskiej

Funkcjonalny pokój dziecięcy – metamorfoza Doroty Szelągowskiej
Trójka dzieci, 11 metrów i nieskończona ilość pasji oraz zainteresowań – jak to wszystko połączyć, by powstała funkcjonalna, a zar...
Czytaj więcej

Sprytne pomysły na zawieszenie obrazów i uchwytów bez wiercenia w ścianach

Sprytne pomysły na zawieszenie obrazów i uchwytów bez wiercenia w ścianach
Kiedy mieszkanie jest nowe lub wynajmowane, możemy nie chcieć wiercić w ścianie, by zawiesić obraz bądź dekorację. Jak zatem ozdobić pokój lub ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Za pomocą jakich materiałów wprowadzimy do wnętrza styl Chalet?