Produkty

Zabudowa sprzętów AGD – zalety i wady

Zabudowa sprzętów AGD – zalety i wady

Zabudowa kuchni to coraz częstsze rozwiązanie w naszych domach. Czy sprawdzi się w każdym przypadku? Jakie wynikają z tego zalety i czy są jakieś wady? O tym w poniższym artykule.

Zalety zabudowy sprzętów AGD

kuchnia na wymiarZabudowa sprzętów AGD w kuchni to przede wszystkim ogromne możliwości w zakresie aranżacyjnym. W wyniku zabudowania kuchnia nabiera eleganckiego wyglądu. Warto tu zaznaczyć, że taka kuchnia poza pięknym designem, zyskuje często miano nowoczesnej. Zauważmy tu, że dodatkowo zyskujemy możliwość ukrycia wszelkich kabli i przewodów. Co więcej, brak szczelin pomiędzy sprzętami i meblami zabezpiecza przed wpadaniem do nich okruszków. Rozwiązanie to jest miłe dla oka. Niemałym plusem zabudowy sprzętów jest to, że zabudować można praktycznie wszystko – od lodówek, poprzez zmywarki po kuchenki mikrofalowe. Każdy z tych sprzętów będzie idealne wkomponowany w ciąg szafek kuchennych.

Nie bez znaczenia jest także to, że sprzęty AGD można ciekawiej i w bardziej praktyczny sposób rozlokować. Przykładowo, nie musimy trzymać się rozwiązania w postaci piekarnika umieszczonego pod płytą grzewczą. Piekarnik możemy umieścić np. na wysokości wzroku, co daje liczne zalety - ułatwione korzystanie, bardziej wygodne doglądanie potraw, jest to też bezpieczniejsze, jeśli jesteśmy rodzicami małych i ciekawskich dzieci.

Na tym zalety zabudowy sprzętów się jednak nie kończą. Zauważmy, że jednolita zabudowa takich urządzeń jak ekspres i mikrofalówka pozwala na oszczędność miejsce na blacie. Dzięki temu przygotowywanie potraw będzie jeszcze prostsze.

Na koniec warto zaznaczyć, że utrzymanie w czystości kuchni zabudowanej jest łatwiejsze i zajmuje zdecydowanie mniej czasu.

zabudowany okapWady zabudowy sprzętów AGD

Decydując się na zabudowę sprzętów AGD musimy się liczyć z pewnymi ograniczeniami. Po pierwsze, takie rozwiązanie jest z reguły droższe. Związane jest to głównie z zakupem dodatkowych frontów. Co więcej, jeśli już raz zabudujemy sprzęt, będzie później trudno go przestawić – jest to zatem rozwiązanie na długie lata. Zabudowa sprzętów związana jest również z ograniczeniami wynikającymi z wymiarów urządzeń - są one często węższe oraz niższe.  Wymagana jest także prawidłowa konstrukcja szafek, która pozwoli na chłodzenie oraz wymianę powietrza.  Niektórzy za minus zabudowy sprzętów AGD uważają także mniejszy komfort  korzystania z urządzeń. Dla takich osób wygodne jest ulokowanie mikrofalówki czy też ekspresu w standardowym miejscu - na blacie.

Zabudowa sprzętów AGD zależy od indywidualnych preferencji. Jedno jest pewne – warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Zarówno my, jak i nasza kuchnia możemy sporo zyskać.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Zasady projektowania kuchni – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć!

Zasady projektowania kuchni – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć!
Dobrze zaprojektowana kuchnia to nie tylko wygoda codziennego użytkowania, ale także bezpieczeństwo Twoich bliskich, oszczędność czasu i łatwość sprzą...
Czytaj więcej

Kuchenka elektryczna z piekarnikiem – top 3 urządzenia

Kuchenka elektryczna z piekarnikiem – top 3 urządzenia
Kuchenka elektryczna to wygodne rozwiązanie w każdej kuchni. Mała, rozbudowana, wzbogacona o nowe funkcje – możesz wybierać spośród wielu...
Czytaj więcej

Funkcjonalna kuchnia – podział na strefy

Funkcjonalna kuchnia – podział na strefy
Podział kuchni na strefy to taki rodzaj aranżacji przestrzeni, który czyni ją bardziej funkcjonalną. Dzięki przeorganizowaniu kuchni bądź wprow...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
07.10.2015
Samemu lepiej nie kombinować, osobiście zatrudniliśmy fachowca - nie dość że facet wiedział, co i jak, to jeszcze doradził rozwiązania, na które bysmy nie wpadli.

Ocena i komentarz dla:

Zabudowa sprzętów AGD – zalety i wady