Produkty

Zalety mieszkań dwupoziomowych

Zalety mieszkań dwupoziomowych

Dwupoziomowe mieszkania to bez wątpienia trend w nowoczesnym budownictwie. Dają swoim użytkownikom możliwość stworzenia ciekawie zabudowanej antresoli, montaż schodów oraz rozgraniczenie części salonowej z częścią sypialnianą mieszkania. Oto krótkie zestawienie zalet mieszkań dwupoziomowych.

parterKupujemy wreszcie coś własnego i zastanawiamy się nad mieszkaniem dwupoziomowym? Nic dziwnego, chcielibyśmy bowiem pogodzić na kilkudziesięciu metrach kwadratowych funkcjonalne mieszkanie w centrum miasta i marzenie o domu jednorodzinnym. Ten typ budownictwa jak najbardziej nam to umożliwi.

Niby mieszkanie, a jednak?

Nie jesteśmy zamknięci na jednym poziomie. Dzięki temu, że po schodach możemy wejść na drugie piętro, mamy wrażenie przestronności i tego, że dane mieszkanie jest znacznie większe niż w rzeczywistości. Dwupoziomowy rozkład to szansa dla wszystkich osób, które od zawsze marzyły o dużym domu, niestety z jakiegoś powodu zostały zmuszone do zakupu mieszkania.

Po schodach wchodzimy na piętro dokładnie tak samo, jak w domu jednorodzinnym.

Antresola – modna sypialnia lub biuro na piętrze

Ci, którzy jej nie mają, mówią, że to zdecydowana strata metrażu i pieniędzy. Szczęśliwcy, którzy się na nią zdecydowali, wiedzą, że może posłużyć jako idealne miejsce do pracy lub snu. Miejsce zdecydowanie wyciszone, oddzielone od reszty mieszkania, może stanowić centrum naszego relaksu i odprężenia.

Antresola to zresztą także najnowszy trend w aspekcie mieszkań dwupoziomowych typu loft. Wprowadza efekt artystycznej nonszalancji oraz powiększa optycznie salon.piętro

Główny element domu – schody

W mieszkaniach dwupoziomowych można zaszaleć z aranżacją schodów. Drewniane, metalowe, szklane - dopasowujemy je do aranżacji całego wnętrza. Dzięki nim można dodać mieszkaniu nie tylko metrów, ale również eleganckiego wydźwięku.

Śpiąc z głową w chmurach

W mieszkaniach z rozstawem pomieszczeń na jednym poziomie nigdy nie wiemy, gdzie zaplanować sypialnię. A to za blisko łazienki, a to za daleko od salonu. W mieszkaniach dwupoziomowych problem ten rozwiązuje się sam. To z reguły na drugim poziomie umieszczamy sypialnię z dużym łóżkiem, bez obawy o to, że tracimy jeden z cennych pokoi.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jakie drewno na schody?

Jakie drewno na schody?
Częste użytkowanie schodów w domach wymaga użycia do ich budowy materiałów o odpowiednich parametrach. Jeśli decydujemy się na drewno, warto wiedzieć,...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
14.06.2015
Mieszkałam kiedyś w mieszkaniu dwupoziomowym i bardzo je sobie chwaliłam. Wszyscy znajomi mówili, że mam willę w bloku:). Ma wszystkie zalety mieszkania w bloku, jest duże jak domek, a nie trzeba robić wszystkich rzeczy, które utrudniają życie w wolnostojącym domu - mieć osobnego pieca, odśnieżać podjazdu zimą itd.

Ocena i komentarz dla:

Zalety mieszkań dwupoziomowych