Kupujemy wreszcie coś własnego i zastanawiamy się nad mieszkaniem dwupoziomowym? Nic dziwnego, chcielibyśmy bowiem pogodzić na kilkudziesięciu metrach kwadratowych funkcjonalne mieszkanie w centrum miasta i marzenie o domu jednorodzinnym. Ten typ budownictwa jak najbardziej nam to umożliwi.
Niby mieszkanie, a jednak?
Nie jesteśmy zamknięci na jednym poziomie. Dzięki temu, że po schodach możemy wejść na drugie piętro, mamy wrażenie przestronności i tego, że dane mieszkanie jest znacznie większe niż w rzeczywistości. Dwupoziomowy rozkład to szansa dla wszystkich osób, które od zawsze marzyły o dużym domu, niestety z jakiegoś powodu zostały zmuszone do zakupu mieszkania.
Po schodach wchodzimy na piętro dokładnie tak samo, jak w domu jednorodzinnym.
Antresola – modna sypialnia lub biuro na piętrze
Ci, którzy jej nie mają, mówią, że to zdecydowana strata metrażu i pieniędzy. Szczęśliwcy, którzy się na nią zdecydowali, wiedzą, że może posłużyć jako idealne miejsce do pracy lub snu. Miejsce zdecydowanie wyciszone, oddzielone od reszty mieszkania, może stanowić centrum naszego relaksu i odprężenia.
Antresola to zresztą także najnowszy trend w aspekcie mieszkań dwupoziomowych typu loft. Wprowadza efekt artystycznej nonszalancji oraz powiększa optycznie salon.
Główny element domu – schody
W mieszkaniach dwupoziomowych można zaszaleć z aranżacją schodów. Drewniane, metalowe, szklane - dopasowujemy je do aranżacji całego wnętrza. Dzięki nim można dodać mieszkaniu nie tylko metrów, ale również eleganckiego wydźwięku.
Śpiąc z głową w chmurach
W mieszkaniach z rozstawem pomieszczeń na jednym poziomie nigdy nie wiemy, gdzie zaplanować sypialnię. A to za blisko łazienki, a to za daleko od salonu. W mieszkaniach dwupoziomowych problem ten rozwiązuje się sam. To z reguły na drugim poziomie umieszczamy sypialnię z dużym łóżkiem, bez obawy o to, że tracimy jeden z cennych pokoi.