Produkty

Zalety suszarek elektrycznych

Zalety suszarek elektrycznych

Wśród suszarek elektrycznych znajdziemy urządzenia o różnym przeznaczeniu. Niektóre z nich sprawdzają się w obiektach użyteczności publicznej, inne znajdują również zastosowanie w gospodarstwach domowych. Jakie płyną zalety z ich zastosowania?

Wśród elektrycznych suszarek znajdziemy przede wszystkim sterowane fotokomórką, automatyczne modele do rąk, a także urządzenia do suszenia prania oraz ręczników. W większości są to sprzęty typowo łazienkowe, ale w niektórych przypadkach mogą być stosowane także w innych pomieszczeniach.

Suszarka elektrycznaChociaż suszarki do rąk coraz częściej znajdują zastosowanie w pomieszczeniach domowych, stanowią jednak domenę toalet publicznych w galeriach handlowych, kinach, urzędach czy biurowcach. Pozwalają one na bardzo szybkie wysuszenie rąk bez konieczności dotykania sprzętu. Podczas gdy ręczniki papierowe wymagają regularnego uzupełniania, a tradycyjne materiałowe prania, obecność suszarki elektrycznej wiąże się z jednorazowym kosztem jej zakupienia i późniejszymi opłatami za prąd (te są jednak znacznie mniejsze w porównaniu z kosztem zakupów ręczników papierowych).

Suszarkami elektrycznymi znajdującymi znacznie szersze zastosowanie w domach, są urządzenia przeznaczone do suszenia wypranych tkanin. Tutaj wyróżnić należy suszarki bębnowe oraz mobilne, rozkładane suszarki, jakie w tradycyjnej wersji znajdują się w wielu domach.

Suszarki bębnowe swoją forma przypominają pralki – wyposażone są w bęben, do którego wkładamy wyprane ubrania, a następnie wybieramy odpowiedni program pracy. Podobnie jak w pralce, także w przypadku suszarki bębnowej do wyboru mamy nierzadko kilka funkcji, np. minimalizację gniecenia, chłodzenie, szybkie suszenie, suszenie bawełny, suszenie syntetyków czy suszenie tkanin delikatnych. Tego typu suszarki umożliwiają suszenie dużych ilości tkanin (w zależności od pojemności bębna) w szybkim czasie, co przydatne jest szczególnie w domach zamieszkanych przez rodziny wielodzietnie, gdzie inne możliwości suszenia ubrań są znacznie ograniczone. Suszarki te sprawdzają się też w miejscach o niesprzyjających warunkach atmosferycznych, gdzie przez znaczną część roku panuje chłód lub występuje duża wilgotność.

Drugim rodzajem elektrycznych suszarek do prania są urządzenia rozkładane. Swoją formą niczym nie różnią się od tradycyjnych suszarek, wystawianych nierzadko na balkon lub do ogrodu. Te jednak wyposażone są w przewód umożliwiający podłączenie do prądu i przycisk rozpoczynający pracę sprzętu. Główna część suszarki jest częścią grzejną – rozwieszone na niej ubrania schną znacznie szybciej niż na suszarce niepodgrzewanej. Model zasilany prądem może więc posłużyć nam jako dodatkowy, przenośny grzejnik, który znacznie przyspieszy proces suszenia prania, np. w zimowe lub deszczowe dni. Dodatkowo cechuje się niskim poborem energii, więc jest także rozwiązaniem oszczędnym.

Suszarka do rąkWarto również wspomnieć o elektrycznych suszarkach łazienkowych przeznaczonych do ręczników. Przyjmują one zwykle formę poskręcanych rur aluminiowych albo stalowych. Są wyprofilowane w taki sposób, by umożliwiały wygodne przewieszenie przez nie ręczników. Występują w wersji stojącej oraz wiszącej, więc dają możliwość dopasowania ich do indywidualnych potrzeb czy ilości wolnej przestrzeni w łazience. Stanowią doskonałe rozwiązanie w pomieszczeniach, gdzie nie mamy możliwości podłączenia grzejników do instalacji centralnego ogrzewania. Dodatkowo umożliwiają korzystanie z nich w miarę potrzeby – dzięki możliwości regulacji mocy, w którą wyposażone są poszczególne modele takich suszarek, możemy skutecznie i szybko wysuszyć potrzebny ręcznik lub inną tkaninę. Nie stwarzają także ryzyka oparzenia, gdyż nie nagrzewają się do wysokich temperatur.

Na koniec zwróćmy także uwagę na suszarki elektryczne o zupełnie innym przeznaczeniu. Mowa o urządzeniach do suszenia owoców, warzyw czy grzybów. Dzięki cyrkulującemu wewnątrz ciepłemu powietrzu umożliwiają one całoroczne suszenie żywności, gwarantując zachowanie jej składników odżywczych.

Elektryczne suszarki sprawdzają się w różnych sytuacjach. Nowoczesne modele są energooszczędne, więc koszty ich eksploatacji nie są wysokie. Wszelkie suszarki elektryczne znacznie przyspieszają proces suszenia tkanin, natomiast suszarki do rąk gwarantują zachowanie największej możliwej higieny.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Wybieramy suszarkę do rąk

Wybieramy suszarkę do rąk
Zanim zdecydujemy się na automatyczną suszarkę do rąk, musimy zadać sobie kilka pytań. Gdzie chcemy ją wykorzystać, jak często ma być używana, jak szy...
Czytaj więcej

Jak przystosować łazienkę dla osób starszych?

Jak przystosować łazienkę dla osób starszych?
Seniorzy wymagają dodatkowego wyposażenia łazienki, by korzystać z tego pomieszczenia w równie łatwy sposób, co osoby młode i w sile wieku. Oto spis n...
Czytaj więcej

Suszarka do rąk w Twoim domu

Suszarka do rąk w Twoim domu
Suszarki do rąk, które uruchamiają się automatycznie, gdy przyłożymy pod nie dłonie, znamy gównie z toalet publicznych czy przestrzeni służbowych. Bij...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Zalety suszarek elektrycznych