Produkty

Zamiatarka – jaką wybrać?

Zamiatarka – jaką wybrać?

Porządki na przydomowym podwórzu mogą zajmować sporo czasu – szczególnie, jeśli posiadamy większą posesję otoczoną trawnikami, wraz z dużą ilością chodników i innych elementów infrastruktury. Większość z nas posiada podstawowe narzędzia i urządzenia usprawniające prace i mające na celu zachowanie czystości naszej przestrzeni. Kosiarki, dmuchawy do liści czy przyrządy ręczne to jednak nie wszystko, co może nam się przydać – czy warto zaopatrzyć się również w zamiatarkę?

zamiatarka Do czego służy zamiatarka?

Zamiatarka jest urządzeniem pozwalającym na znaczne przyspieszenie wykonywania prac porządkowych. Znajduje zastosowanie na utwardzonych powierzchniach, takich jak kostka brukowa, asfalt, cegły czy cement, ale też sprawdza się na tarasach, podłogach i posadzkach. W zależności od wybranego modelu zamiatarka może zbierać liście, żwir, niewielkie kamienie oraz oczywiście kurz i drobne zabrudzenia, a przy tym przy jej pracy nie wzburza się kurz, jak przy tradycyjnym zamiataniu. Korzystanie z zamiatarki to prawdziwa ulga dla pleców – używając jej, możemy zachować pozycję pionową i nie musimy się schylać, aby zmieść zgromadzone śmieci na szufelkę – wszystko ląduje w specjalnym koszyku.

Urządzenie to przyda się zatem podczas wielu prac – sprzątania pomieszczeń gospodarczych, w tym garaży i warsztatów, porządkowania ogrodu i czyszczenia podjazdu.

ZAMIATARKA SPALINOWA Z NAPĘDEM NAC 6,5 KMRodzaje zamiatarek

Zamiatarki dostępne na rynku dzielą się ze względu na sposób napędzania – do wyboru mamy modele ręczne oraz spalinowe. Ręczne przeważnie są mniejsze, wygodniejsze do prowadzenia, łatwiejsze w przechowywaniu oraz przewożeniu, jednak wyższą skutecznością wykazują się modele spalinowe.

Zazwyczaj posiadają większą część roboczą i umożliwiają sprzątanie dużych obszarów w krótkim czasie. Wydajność oraz moc przemawiają zatem za wyborem zamiatarki spalinowej, jednak czy taka właśnie jest nam potrzebna?

Porada eksperta

Jeśli poszukujemy zamiatarki do zastosowań przydomowych, zastanówmy się, czy zamiatarka spalinowa to na pewno dobry wybór. Takie urządzenia zajmują sporo miejsca, są o wiele droższe i wymagają regularnej konserwacji. Do gospodarstwa domowego warto zastanowić się nad modelem ręcznym, bardziej kompaktowym, ja również tańszym. Zamiatarka spalinowa to sprzęt dla profesjonalistów, którzy z oczyszczaniem sporych przestrzeni muszą radzić sobie na co dzień.

zamiatarka domowaNa co zwrócić uwagę podczas wyboru zamiatarki?

Parametry urządzeń ręcznych powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Tutaj istotna będzie wielkość czyszczonych powierzchni, a co za tym idzie, rozmiar kosza na odpadki – aby można było bez konieczności opróżniania posprzątać cały teren. Ważny jest także uchwyt zamiatarki – niektóre modele posiadają składane rączki, aby można było je łatwiej przechowywać czy przewozić.

Wytrzymałość i ustawienie szczotki także ma spore znaczenie – mocniejsza szczotka posłuży dłużej, a jej odpowiednie umiejscowienie pozwoli bez problemu wymiatać zabrudzenia z kątów i spod ścian budynków. Podczas wyboru kierujmy się funkcjonalnością urządzenia – dobrze by było, gdyby urządzenie nadawało się do zbierania liści i pozostałości po remoncie. W przypadku zamiatarek spalinowych głównym czynnikiem decydującym o zakupie powinna być moc urządzenia, dostępność części zamiennych oraz marka.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Sposoby na śliską powierzchnię przed domem

Sposoby na śliską powierzchnię przed domem
Zimą, ale i jesienią oraz wiosną niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak ujemne temperatury i śnieg lub deszcz, mogą prowadzić do oblodzenia p...
Czytaj więcej

Sól, piasek, popiół - czym posypywać zamarznięte ścieżki oraz podjazd żeby nie uszkodzić roślin?

Sól, piasek, popiół - czym posypywać zamarznięte ścieżki oraz podjazd żeby nie uszkodzić roślin?
Co roku, gdy rozpoczyna się zima, a z nią opady śniegu, dotyka nas problem odśnieżania chodnika, podjazdu czy ścieżki prowadzącej do furtki. Wbrew poz...
Czytaj więcej

Śnieg w ogrodzie – utrapienie czy zbawienie?

Śnieg w ogrodzie – utrapienie czy zbawienie?
Śnieg to jeden z nieodzownych elementów okresu zimowego. Biały puch potrafi sprawić wiele radości, np. podczas zabaw z dziećmi na dworze, ale także pr...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Zamiatarka – jaką wybrać?