Produkty

Zasłony i inne tkaniny w kwiaty – hit czy kit?

Zasłony i inne tkaniny w kwiaty – hit czy kit?

Kwieciste dekoracje mogą uzupełniać wnętrze i tworzyć urozmaicone aranżacje. Warunkiem ich sprawnego wkomponowania we wnętrze jest dobór odpowiednio wykończonych mebli oraz stonowana kolorystyka, która dla barwnych kwiatów będzie wspaniałym tłem. Tkaniny w kwiaty? Hit czy kit?

motywy kwietneDekoracje ujęte w postaci pięknych tkanin mogą być głównym elementem wyposażenia dla wielu wnętrz. Przebojem weszły do kanonu dekoracji utrzymanych w stylu angielskim lub prowansalskim, gdzie akcentują i dodają uroku naturalnemu drewnu.

Kwieciste materiały mogą wyznaczać poszczególne strefy w pomieszczeniu, wpływać na wypoczynek, a także grupować wnętrze pod względem form dekoracyjnych. To, co ważne dla barwnych materiałów to również ich rola w odświeżaniu monotonnych stylizacji, a także przypływ wiosennego akcentu.

Kwiaty we wnętrzu urządzonym w stylu angielskim

Najczęściej mają formę ręcznie malowanych arcydzieł, które na gładkim tle tworzą prawdziwie trójwymiarowe, efekty dekoracyjne. Takie materiały mogą być ciekawym przyczynkiem do stworzenia spójnej kompozycji z naturalnym drewnem lub odrestaurowanym techniką schabby chic.

Nie zapominajmy, że wyraźne, choć także klasyczne dodatki dobrane do wnętrza angielskiego wydobędą z niego elegancję, która przyświeca tym projektom. Angielski print ukształtuje przestrzeń, nadając jej oryginalny charakter.

Pamiętajmy, że nawet bardzo kolorowe firanki pełnią we wnętrzu nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również w dużej mierze praktyczną. Zamaszysty materiał, chroni osoby znajdujące się wewnątrz, przed promieniami słonecznymi, ale również przed podglądaniem ich przez sąsiadów czy przechodniów.

Zasłona, która ładnie się układa powinna być także odpowiednia pod względem długości. Idealna będzie taka, której długość kończy się mniej więcej 1,5 cm nad podłogą.

zasłona Bloom CastoramaKwiaty mogą również optycznie zmniejszać lub powiększać przestrzeń

Do przestronnych wnętrz dobierzmy materiał w drobne kwiatki, mogą być one kolorowe lub ujednolicone pod względem barwy. Do mniejszych pomieszczeń dobierzmy zasłony z wytłaczanym wzorem, gdzie główną rolę będzie odgrywał kolor, a nie zaś sam wzór kwiatów.

Zasłony ujęte w kwieciste wzory mają jeden bardzo ważny atut, eliminują konieczność doboru do okiennej aranżacji dodatkowych ozdób. W zaintonowaniu tego elementu wnętrza wystarczą proste, geometryczne donice lub innego rodzaju dodatki. Nic nie stoi także na przeszkodzie ku temu, by całkowicie z nich zrezygnować. Zamierzony efekt aranżacyjny i tak będzie osiągnięty.

Pamiętajmy: dobierając kolorowe tkaniny, miejmy na względzie, że ciepłe barwy pobudzą nas do działania, chłodne natomiast uspokoją i wprowadzą do wnętrza odrobinę przyjemnego wyciszenia. We wnętrzu gdzie będzie dominować chłodna paleta barw, łatwiej będzie nam wypocząć.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Zabudowa karnisza i montaż szyny sufitowej – prosta instrukcja

 Zabudowa karnisza i montaż szyny sufitowej – prosta instrukcja
Firanka lub zasłonka w delikatnym kwiecistym wzorze to ten element naszej okiennej dekoracji, który zawsze dodaje wnętrzu uroku i klasy. &bdquo...
Czytaj więcej

Proste triki, które pozwolą Ci stworzyć przytulny pokój

Proste triki, które pozwolą Ci stworzyć przytulny pokój
Nie potrzebujesz generalnego remontu, aby wprowadzić do wnętrza odrobinę przytulności. Sprawdź, jak za pomocą kilku prostych trików odmienisz s...
Czytaj więcej

Jak ocieplić szary salon? Zobacz nasze wskazówki

Jak ocieplić szary salon? Zobacz nasze wskazówki
Szary kolor w salonie to uniwersalna baza dla stworzenia przytulnego i eleganckiego wnętrza. Szare pomieszczenia zachwycają swoją prostotą, świetnie w...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Zasłony i inne tkaniny w kwiaty – hit czy kit?