Produkty

Zrób to sam: jak ozdobić drzwi do pokoju dziecięcego?

Zrób to sam: jak ozdobić drzwi do pokoju dziecięcego?

Wrotami do dziecięcej krainy są drzwi, dzięki którym maluch czuje się bezpiecznie w swoim pokoju. Wie, że nic mu nie grozi. My, dorośli, wiemy, że przekraczamy strefę należącą do naszego dziecka. To ono jest w niej gospodarzem, a drzwi to symbol, który warto podkreślić.

Dekoracja drzwiKiedy udekorujemy wejście do pokoju naszego dziecka, sprawimy, że będzie się ono czuło dobrze poza granicami drzwi wewnętrznych. Drzwi traktowane jako wstęp do własnego miejsca, krainy, którą samodzielnie zaaranżowało są niezwykle ważne w kreowaniu świadomości dziecka. Dają poczucie bezpieczeństwa. Zapytajmy dziecko, jak ma wyglądać jego pokój i jak chciałoby udekorować swoje drzwi. Jego pomysły, może według rodziców nie zawsze idealne, będą z pewnością najważniejsze. Dopasujmy dekorację drzwi do pokoju dziecięcego biorąc pod uwagę osobowość malucha:

Mały artysta – polubi farbę tablicową

Dzięki ogromnej palecie barw w zakresie farb dostępnych w sklepach budowlanych możemy przemalować dowolną strukturę drzwi. Za pomocą farb tablicowych możemy stworzyć podłoże, na którym nasz maluch będzie mógł do woli malować, rysować postacie z filmów i przyjaciół z przedszkola, bawić się i uczyć. Tak zaaranżowana tablica jest morzem inspiracji do rozwijania zdolności dziecka.

Malowidła dla marzyciela i wielbiciela baśni

Aby drzwi nie były gładkie, jednokolorowe i nie ograniczały tworzenia oryginalnych rysunków, możemy namalować na ich powierzchni różnokolorowe obrazy dopasowane tematycznie do pasji dziecka. Być może pierwszą postacią, którą chciałoby na nich zobaczyć, będzie ulubiona księżniczka, być może komiksowy superbohater. Pozwól dziecku zadecydować, nawet jeśli sam nie będziesz przekonany do jego pomysłu.

Dla malucha lubiącego planować – kalendarz z samoprzylepnymi karteczkami

To dobre rozwiązanie dla dzieci w wieku szkolnym. Najczęściej mają one dużo zapału do nauki i poznawania nowych rzeczy. Lubią planować, organizować, pytać. Dzięki drzwiom wyposażonym w samoprzylepne karteczki znajdą wreszcie miejsce do zapisywania swoich przemyśleń i zadań do zrealizowania w następnych dniach.

Małe zoo dla wielbiciel zwierząt

Żyrafa, lew, papuga, małpka – cały zestaw zwierząt przedstawiony na powierzchni drzwi – czy można wyobrazić sobie lepszy pomysł na udekorowanie królestwa naszego malucha, zapalonego miłośnika przyrody?

Gazeciarz Dekoracja drzwi

Lubi czytać kolorowe, dostosowane do swojego wieku czasopisma i komiksy. Warto jest okleić drzwi do jego pokoju pierwszymi stronami czy wyciętymi tytułami, a do tego dołączyć półkę na nowości. W ten sposób dziecko znajdzie miejsce na przechowywanie swoich nowości prasowych.

Dla zwolenników nowoczesnego designu

…odpowiednie będą drzwi udekorowane naklejką, fototapetą lub graficznym wzorem, nawiązującym do nowoczesnych trendów aranżacyjnych. Ten rodzaj dekoracji skierowany jest do starszych dzieci. Z pewnością będą one miały swoje propozycje dotyczące tego, co na takiej fototapecie miałoby się znaleźć. Dzięki pomalowaniu ramy drzwi na dowolny kolor i dodaniu zdjęcia lub naklejki, całość da wrażenie popartowskiego obrazu.

Śmiałe oraz bardzo efektowne wzory możemy także wykonać przy pomocy szablonów. Drzwi pomalowane na mocniejszy odcień podkreślą wesoły nastrój, a szablony o różnym kształcie możemy wykonać np. z arkusza PCV.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak okleić meble - sprawdź, jak szybko odświeżyć wygląd mebli

Jak okleić meble - sprawdź, jak szybko odświeżyć wygląd mebli
Jeśli znudził Ci się wygląd wnętrza, ale nie masz możliwości wymiany wyposażenia, postaw na tańsze i łatwiejsze rozwiązania. Sprawdź, jak okleić meble...
Czytaj więcej

Jak malować meble w okleinie?

Jak malować meble w okleinie?
Meble pokryte okleiną są popularnym rozwiązaniem stosowanym we wszystkich pomieszczeniach. Jeśli ich powierzchnia ulegnie zniszczeniu bądź znudzi nam ...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - jak przykleić obrzeża meblowe na 3 sposoby?

Instrukcja wideo - jak przykleić obrzeża meblowe na 3 sposoby?
Meble straciły na estetyce? Zanim zdecydujemy się na zakup nowych, najpierw spróbujmy je uratować – np. oklejając je nowym obrzeżem meblo...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Zrób to sam: jak ozdobić drzwi do pokoju dziecięcego?