Produkty
Zamel

ZAMEL

Zamel to przedsiębiorstwo z 20-letnim doświadczeniem w produkcji akcesoriów elektrotechnicznych. Celem marki jest oferowanie artykułów zgodnych z najnowocześniejszymi technologiami – dlatego też wspiera badania z zakresu automatyki, układów sterowania i systemów mikroprocesorowych.

Inteligentny dom - akcesoria

Instalując inteligentny system do sterowania wyposażeniem domu, warto zadbać o dodatkowe akcesoria, które podwyższą komfort korzystania z niego. Należą do nich np. piloty, przy pomocy których będziesz włączać lub wyłączać poszczególne urządzenia w zależności od potrzeb. Marka proponuje również zdalnie sterowane gniazdka, które umożliwią Ci odcięcie od zasilania urządzeń, o których wyłączeniu zapomniałeś przed wyjściem z domu. Zobacz też pozostałe akcesoria Zamel zgromadzone w naszej ofercie!

Przeglądaj produkty

Dzwonki i gongi

W asortymencie Zamel znajdziesz nowoczesne gongi i dzwonki o zróżnicowanych parametrach technicznych. Marka oferuje np. innowacyjne akcesoria, które działają bezprzewodowo – nie wymagają więc prowadzenia kabli po ścianach. Dzwonki Zamel mają możliwość sygnalizacji optycznej oraz dźwiękowej, można również dowolnie regulować ich głośność. Pozwala to na dopasowanie parametrów urządzenia do warunków danego miejsca. Asortyment marki obejmuje też specjalne produkty o poszerzonym zasięgu działania, które sprawdzą się w dużych domach. Wypróbuj je!

Przeglądaj produkty

Sterowanie bramami/alarmami

Masz już dosyć wychodzenia z samochodu i otwierania bramy za każdym razem, gdy chcesz wjechać na swoją posesję? Wyeliminujesz ten problematyczny schemat działania, instalując na bramie radiowy system sterowania marki Zamel. Urządzenie możesz również połączyć z alarmem zabezpieczającym wejście do domu – dzięki temu wyłączysz lub włączysz go pilotem. Do dyspozycji masz innowacyjne nadajniki radiowe z możliwością montażu natynkowego i podtynkowego. Sprawdź ofertę Zamel i wybierz urządzenie, które najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku!

Przeglądaj produkty

Sterowanie włącz/wyłącz

Automatyczne włączanie i wyłączanie sprzętów AGD i RTV? To możliwe, jeśli zainstalujesz w domu innowacyjny system inteligentnego sterowania Zamel. Urządzenie korzysta z technologii Wi-Fi, dlatego też nie wymaga prowadzenia kabli po całym domu. Wystarczy tylko skonfigurować je z telefonem, aby sterować wszystkimi odbiornikami elektrycznymi z niemalże każdego miejsca w domu. Wybieraj spośród modeli o większym i mniejszym zasięgu – w ofercie Zamel znajdziesz produkty odpowiednie do domów o różnej wielkości!

Przeglądaj produkty

Wtyczki, gniazda i adaptory

Wtyczki, gniazda i adaptory to niewielkie elementy, bez których prawidłowe działanie instalacji elektrycznej byłoby niemożliwe. Szukasz takich akcesoriów do swojego domu? Znajdziesz je w tej kategorii! Wybieraj spośród gniazd podtynkowych i natynkowych Zamel, dobierając je do wystroju pomieszczenia. Proponujemy także wtyczki przystosowane do różnych systemów napięć oraz adaptory, przy pomocy których podłączysz do zasilania urządzenia z wtyczkami niepasującymi do gniazdka. Zobacz, jakie inne akcesoria elektroinstalacyjne znajdziesz w asortymencie Zamel!

Przeglądaj produkty

Czujniki

W jaki sposób można zadbać o bezpieczeństwo w domu? Montując czujniki Zamel! Marka oferuje akcesoria służące do wykrywania w powietrzu dymu, gazu oraz tlenku węgla. Jej produkty posiadają układ autodiagnostyczny, który poinformuje Cię o uszkodzeniu – możesz więc zawsze być pewny tego, że urządzenie działa prawidłowo. Do dyspozycji są modele zasilane bateryjnie oraz przeznaczone do podłączenia do gniazdka – w tym drugim przypadku dostępne są też akcesoria z awaryjnym zasilaniem, które umożliwi korzystanie z nich po zaniku prądu. Sprawdź ich skuteczność!

Przeglądaj produkty

Sterowanie roletami/żaluzjami

Automatyczne sterowanie roletami i żaluzjami to zdecydowane ułatwienie dla osób, które chcą mieć wpływ na ilość wpadającego do wnętrza światła. Jeśli należysz do tej grupy użytkowników, wybierz system EXTA marki Zamel. Stosując go, możesz np. zaplanować automatyczne podnoszenie rolet o poranku czy też jednym kliknięciem opuścić je wszystkie w sytuacji, gdy znajdujesz się poza domem. Do wyboru masz systemy sterowane przewodowo oraz bezprzewodowo przy pomocy sygnałów radiowych. Poznaj ofertę systemów do sterowania roletami Zamel i wybierz ten, który będzie najwygodniejszy!

Przeglądaj produkty

Sterowanie oświetleniem

Czy możliwe jest sterowanie oświetleniem całego domu przy pomocy jednego pilota? Oczywiście, jeśli zastosujesz w nim system inteligentnego oświetlenia Zamel. Montując go, będziesz mógł włączać i wyłączać lampy wewnętrzne oraz zewnętrzne w zależności od potrzeby. W asortymencie marki znajdują się też czujniki ruchu i wyłączniki zmierzchowe, które automatycznie włączą oświetlenie w przypadku wykrycia ruchu lub po zapadnięciu zmroku. Wykorzystując je, nie tylko podnosisz komfort przebywania w pomieszczeniu, lecz także oszczędzasz prąd – sprawdź to!

Przeglądaj produkty

Przedłużacze mieszkaniowe

Przedłużacz to element, który znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba podłączyć kilka urządzeń do jednego gniazdka. Asortyment marki obejmuje zarówno modele uniwersalne, jak i specjalistyczne. Na uwagę zasługują tutaj szczególnie przedłużacze nożne, które umożliwiają łatwe włączanie i wyłączanie oświetlenia podpiętego do prądu w trudno dostępnym miejscu. Zobacz, jakie inne przedłużacze znajdziesz w asortymencie marki Zamel, i wybierz ten, który najlepiej sprawdzi się w Twoim domu!

Przeglądaj produkty

Zamel

Zamel to polska marka, która jest obecna na rynku od 1998 roku, proponując szereg produktów z zakresu elektrotechniki i automatyki mieszkalnej. Jej artykuły znajdują zastosowanie nie tylko w domach jednorodzinnych, lecz również w zabudowie wielorodzinnej i budynkach użyteczności publicznej.

Marka zaczynała od produkcji dzwonków i gongów – szybko jednak rozbudowała swój asortyment. Z roku na rok powstają kolejne akcesoria elektrotechniczne do automatycznego sterowania oświetleniem i urządzeniami zasilanymi sieciowo. Obecnie oferta Zamel obejmuje ponad 5000 produktów, podzielonych na 11 różnych kategorii. Znajdziesz w nich m.in. czujniki ruchu, ściemniacze, przekaźniki nadzorcze napięcia czy programatory czasowe.

Czołowe miejsce w asortymencie Zamel zajmują systemy EXTA LIFE i EXTA FREE, które służą do automatyzacji prac domowych odbiorników elektrycznych. Dzięki nim możesz za pomocą telefonu sterować niemalże wszystkimi akcesoriami zasilanymi prądem – oświetleniem, roletami, urządzeniami AGD czy bramami.

Eksperci Zamel przykładają dużą wagę do tego, by produkowane przez nich akcesoria wykorzystywały najnowsze rozwiązania technologiczne. Dlatego też marka wspiera działanie laboratorium EMC, które prowadzi badania w zakresie indukcji elektromagnetycznej oraz bezpieczeństwa użytkowania urządzeń, które z niej korzystają. Inżynierowie Zamel pracują również nad ciągłym udoskonalaniem systemów mikroprocesorowych, układów sterowania i radiowych, by oferowane przez markę produkty były coraz wydajniejsze.

Dział techniczny marki obejmuje obsługę klientów nie tylko po zakupie produktów Zamel, lecz jeszcze wcześniej. Kontaktując się z nim, uzyskasz fachową poradę dotyczącą wyboru akcesoriów, które najlepiej sprawdzą się w indywidualnych przypadkach. Sprawdź, co jeszcze oferuje Zamel, i postaw na artykuły idealnie pasujące do instalacji elektrycznej w Twoim domu!