Drabina plastikowa – do czego może się przydać

Drabina to sprzęt, który prędzej czy później znajdzie zastosowanie w każdym domu oraz mieszkaniu. W wysokich kamienicach będzie niezbędna podczas wieszania lamp lub zasłon, a w domach przyda się zwłaszcza na podwórzu lub w ogrodzie. Wśród wielu różnych modeli drabin znajdują się także te najprostsze, zwane schodkami. Kiedy będą nam potrzebne?

drabinaSkładane schodki, czyli najmniejsza wersja drabiny

Myśląc o drabinie, wyobrażamy sobie wysoką konstrukcję, po której szczeblach wspinamy się, by sięgnąć do sufitu, powieszonych tuż pod nim szafek, wyższych partii drzew w ogrodzie czy dachu naszego domu. Takie akcesoria nie są nam jednak potrzebne zbyt często – jedynie okresowo w czasie remontu, gruntownego sprzątania czy prac ogrodowych. Tymczasem, poza tego typu produktami, znajdziemy również niewielkie, dwu- i trzystopniowe drabinki, które doskonale sprawdzą się w codziennym życiu i które warto posiadać w wyposażeniu mieszkania. Niektóre ze schodków tworzone są w całości z tworzywa sztucznego – są bardzo lekkie i poręczne. Inne powstają np. z aluminium, a ich stopnie często wyłożone są tworzywem sztucznym, które zwiększa bezpieczeństwo korzystania z konstrukcji.

schodki składaneDo czego wykorzystać składane schodki z plastiku?

Schodki z tworzywa sztucznego charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i niską wagą – możemy więc w miarę potrzeby łatwo je przenosić, składać i rozkładać. Bez trudu znajdziemy dla nich miejsce w domowym magazynku lub pomieszczeniu gospodarczym, gdzie nie będą zajmowały wiele przestrzeni. Dzięki temu możemy mieć je zawsze w pobliżu, gdy zechcemy wytrzeć z kurzu abażury lub górne szafki.

Z łatwością sięgniemy też do najwyższych półek w zabudowanej do sufitu garderobie lub meblach kuchennych. Tego typu drabinki doskonale sprawdzają także podczas wielu innych codziennych czynności, zastępując mniej bezpieczne i wygodne we wchodzeniu krzesła czy taborety. Schodki sprawdzą się również podczas zrywania i naklejania tapet, malowania, montowania elementów wyposażenia czy przeprowadzania drobnych napraw. Możemy również wykorzystywać je w roli stołków, na których przysiądziemy podczas wykonywanej czynności lub odłożymy potrzebne w danej chwili przedmioty. Mała drabinka będzie pomocna również w warsztatach, garażach, spiżarniach, na podwórzu oraz w ogrodzie. Dzięki niej sięgniemy w wyższe partie pomieszczeń oraz dosięgniemy wyżej położonych gałęzi bez potrzeby wyciągania nieporęcznej i zbyt dużej do naszych aktualnych potrzeb drabiny.

Data publikacji: 29.09.2016