Jak zagospodarować przydomową komórkę?

Choć słowo komórka kojarzy nam się obecnie najczęściej z telefonem komórkowym, wciąż możemy określać tym mianem także przydomowe pomieszczenie gospodarcze, które pełni bardzo ważną, użytkową rolę. Jak zagospodarować tego typu wnętrze?

zagospodarowana spiżarnia, komórka ze słoikamiKomórka to obiekt, który wykorzystywany jest najczęściej na posesjach wiejskich, choć możemy spotkać ją także na terenie miasta. Stanowi ona niezbędne doposażenie budynku mieszkalnego, którego mieszkańcy nie dysponują ani piwnicą, ani garażem, ani też nie mają dostatecznie dużo miejsca wewnątrz domu, by przechowywać w nim wszystkie potrzebne na co dzień sprzęty. Komórka może być dodatkowym niewielkim budynkiem wykonanym z drewna lub też szczelnie obmurowanym pomieszczeniem – czymś na wzór pomieszczenia piwnicznego, znajdującego się na powierzchni.

Co możemy przechowywać w komórce?

Szczelnie obmurowane pomieszczenie to droższa inwestycja, ale też taka, która stwarza nam lepsze warunki do przechowywania pożądanych elementów wyposażenia – chociażby jeśli chodzi o kwestę zabezpieczenia przed kradzieżą oraz utrzymania stosunkowo niskiej temperatury. Ten drugi warunek jest niezwykle istotny, kiedy przechowujemy w przydomowej komórce zapasy żywności – worki z warzywami czy też przetwory z owoców w słoikach. Komórka to także idealne miejsce na składowanie opału – czy to drzewnego, czy w postaci węgla opałowego lub butli z gazem. To także świetne rozwiązanie w przypadku, gdy w mieszkaniu nie mamy wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie rowerów.

Jak zorganizować przydomową komórkę?

Właściwe zagospodarowanie przydomowej komórki powinno polegać przede wszystkim na wydzieleniu poszczególnych stref służących przechowywaniu elementówregał metalowy do komórki różnego typu. Swój osobny kąt z pewnością powinny posiadać wszelkiego rodzaju materiały opałowe, które należy odpowiednio zabezpieczyć przed dostępem niepowołanych osób, z drugiej strony nie zapominając o tym, by mieć do nich swobodny dostęp. Jeśli przetrzymujemy w naszym pomieszczeniu gospodarczym węgiel, warto zadbać o zabezpieczenie podłogi przed nadmiernym zabrudzeniem. Odrębne miejsce należy się też przechowywanym warzywom, a słoiki – czy to z przetworami, czy też puste – powinny być regularnie rozmieszczone na półkach, do których łatwo dosięgnąć. Jeśli chcemy wewnątrz przechowywać rowery, warto postawić na ich mocowanie na hakach, by w pełni wykorzystać przestrzeń i tak już niewielkiego pomieszczenia gospodarczeg

Data publikacji: 13.08.2015