Produkty

Najczęstsze błędy podczas planowania kanalizacji wodno-kanalizacyjnej

Najczęstsze błędy podczas planowania kanalizacji wodno-kanalizacyjnej

Instalacja wodno-kanalizacyjna to jeden z tych elementów domu, który wart jest przemyślenia przed etapem jego budowania. Niedoróbki, poprawki, przeróbki kanalizacji potrafią być nie tylko bardzo denerwujące, ale przede wszystkim bardzo kosztowne. Co zrobić, aby ich uniknąć? To bardzo proste – unikać najpowszechniejszych błędów. A które z nich pojawiają się najczęściej?

rury kanalizacyjneNie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądała nasza kuchnia oraz łazienka, ale już przystępujemy do prac wodno-kanalizacyjnych

Takie prace zwykle kończą się przeróbkami i zmianą całej instalacji. Im później się na nie decydujemy, tym więcej pieniędzy nas kosztują. Najważniejsze, aby nie zwlekać z poprawkami do momentu, kiedy położymy tynki oraz płytki ceramiczne. Wówczas wszelkie poprawki będą bowiem jeszcze bardziej kosztowne.

Umieściliśmy przyłącze wodociągowe w pomieszczeniu, które uniemożliwia montaż urządzeń do uzdatniania wody

Odkamienianie prędzej czy później będzie konieczne. I chociaż zapominamy o tym w  momencie budowy domu, to na pewno przypomnimy sobie o tym kilkanaście lat później. Brak miejsca umożliwiającego zamontowanie odpowiednich urządzeń będzie wtedy dużym problemem.

Wybudowanie szamba tam, gdzie nie będzie można go opróżnić bez konieczności wjazdu wozu asenizacyjnego

Szambo powinno być umiejscowione w dobrym miejscu  - możliwie jak najbliżej ogrodzenia, tak by ciężki samochód nie musiał wjeżdżać na posesję.

Instalacja wodociągowa z rur miedzianych tam, gdzie woda jest miękka

Zapomnieliśmy najwidoczniej o tym, że kwaśny odczyn wody powoduje korozję przewodów z miedzi. Powinniśmy tutaj zastosować rury wykonane z tworzyw sztucznych.

Słabe ciśnienie – brak zaworów ograniczających ciśnienie i temperaturę wody płynącej do punktów poboru

Zdarzyło nam się pewnie nieraz, że denerwowało nas zbyt słabe lub zbyt mocne ciśnienie wody płynącej z kranu. Tymczasem aby tego uniknąć, powinniśmy za wodomierzem zainstalować zawór regulacyjny.bateria zlewozmywakowa stojąca

Baterie ścienne niestarannie i nieprzemyślane zainstalowane

Baterie takie po pierwsze wyglądają źle, po drugie są niepraktyczne. Niewygodnie się z nich korzysta, woda się wylewa i pryska naokoło.

Złe mocowania rur kanalizacyjnych

Niesolidny montaż sprawi, że przyłącza rur mogą ulec rozszczelnieniu, co w najgorszym wypadku będzie powodowało wypływ nieczystości na zewnątrz.

Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Jak wybierać rury do instalacji wodnej?

Jak wybierać rury do instalacji wodnej?
Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru rur do instalacji wodnych jest rodzaj materiału, z jakiego są one wykonane. Średnice rur są zwykle znormaliz...
Czytaj więcej

Montaż baterii ściennej – krok po kroku

Montaż baterii ściennej – krok po kroku
Baterie ścienne są jednym z najważniejszych elementów armatury łazienkowej. Zazwyczaj umieszczane nad wanną lub umywalką stanowią niezbędne wyposażeni...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Najczęstsze błędy podczas planowania kanalizacji wodno-kanalizacyjnej