Produkty

Wakacje w ogrodzie – jak je zorganizować?

Wakacje w ogrodzie – jak je zorganizować?

Wakacje to czas wyjazdów i urlopów. Niekiedy jednak zdarza się, że nie mamy możliwości wzięcia wolnego w pracy i musimy zostać w domu wraz z dziećmi. Co zrobić by nasze pociechy nie nudziły się w wakacje? Zaaranżujmy nasz ogród w taki sposób, by nasze dzieci mogły w nim aktywnie spędzać wolny czas.

Piaskownica dla najmłodszychOgród to idealne miejsce nie tylko do odpoczynku, ale także zabawy. Szczególnie latem, kiedy nie planujemy wybrać się na wakacje. W upalne dni szczególnie nuda może doskwierać naszym pociechom. Aranżacja ogrodu z kącikiem dla dzieci, to doskonały pomysł by móc zorganizować im udane lato.

Basen na upalne dni

Kiedy wyjazd nad morze lub jezioro nie jest możliwy, możemy zorganizować naszym dzieciom atrakcyjne kąpielisko na naszej posesji. Wystarczy, że zainwestujemy w basen ogrodowy, dzięki któremu nasze pociechy będą mogły ochłodzić się w upalne dni. Ponadto zabawa w wodzie latem nigdy się nie nudzi. Dla dzieci basen to niesamowita atrakcja, szczególnie jeśli jest duży. Mogą w nim uczyć się pływać, nurkować i grać w piłkę. Dodatkowo i my przy okazji możemy skorzystać z kąpieli w ciepłe dni i się zrelaksować.

Mały plac zabaw

Kolejną atrakcję, jaka szybko nie znudzi się naszym dzieciom, stanowi plac zabaw. Jeśli w naszym ogrodzie znajduje się więcej przestrzeni by zorganizować tego typu miejsce do zabawy, to warto to zrobić. Na przydomowym placu zabaw przede wszystkim powinna znaleźć się huśtawka – jest ona wyjątkowo prosta do samodzielnego wykonania. Jak to zrobić? Dowiemy się czytając ten artykuł.

Basen dla starszych dzieciakówKolejnym niemniej ważnym elementem z jakiego będą mogły korzystać nasze dzieci to zjeżdżalnia. Jeśli nie chcemy kupować wszystkich dodatków osobno, możemy zainwestować w gotowy zestaw placu zabaw, który został wyposażony w najważniejsze akcesoria. Nasze pociechy mogą do wspólnej zabawy w ogrodzie zaprosić również swoich znajomych.

Zamki z piasku

W naszym ogrodzie możemy także umieścić piaskownicę. Dodatkowy zakup akcesoriów do zabawy w piasku sprawi, że nasze dzieci przez długi czas nie będą się nudzić. Tego typu atrakcja zastąpi im budowanie zamków z piasku nad morzem. Ten element podobnie jak huśtawkę z łatwością możemy wykonać samodzielnie. Do zbudowania piaskownicy potrzebne będą drewniane deski, materiał na spód podłoża i oczywiście piasek.

Uwaga

Aby zapewnić bezpieczeństwo naszym dzieciom, koniecznie kupmy piasek, który posiada atest Państwowego Zakładu Higieny. Taki produkt pozbawiony jest niebezpiecznych składników mineralnych. Najlepszy będzie piasek kwarcowy, który jest starannie wyselekcjonowany.

Różowe krzesełko ogrodowe CastoramaAtrakcyjne meble

Nie tylko dorośli chętnie odpoczywają w ogrodzie. Również dzieci zmęczone zabawą potrzebują czasami odetchnąć i zrelaksować się w cieniu drzew lub na tarasie. W takim przypadku warto zadbać o to, by wyposażyć naszą posesję w meble dziecięce. Wygodne foteliki, krzesła i kolorowe stoliki dodatkowo uatrakcyjnią wygląd naszego ogrodu. Produkty również sprawdzą się podczas imprez organizowanych dla naszych pociech. Będą oni mogli zaprosić gromadkę swoich znajomych, by wygodnie usiąść i zjeść pyszne przekąski lub pograć w różne gry.

Data publikacji: 30.07.2018
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Przestrzeń dla całej rodziny – historia Amelii i Tomka

Przestrzeń dla całej rodziny – historia Amelii i Tomka
Duży i przestronny ogród – idealne miejsce dla rodziny z dziećmi, a także nieograniczony potencjał. Amelia i Tomek chcą tak zagospodarowa...
Czytaj więcej

Witamy nowego członka rodziny – jak przygotować taras i ogród na dziecko

Witamy nowego członka rodziny – jak przygotować taras i ogród na dziecko
Kiedy nasza rodzina się powiększa, zmienia się również nasze otoczenie. Niektóre części domu musimy przeorganizować, wyremontować, a w p...
Czytaj więcej

Przenośne meble ogrodowe - dlaczego warto je wybrać

Przenośne meble ogrodowe - dlaczego warto je wybrać
Składane meble ogrodowe są wygodne do przenoszenia, a ich przechowywanie zabiera znacznie mniej miejsca, niż w przypadku tych, które są skonstruowane ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Wakacje w ogrodzie – jak je zorganizować?