Produkty

Wygodna podróż, czyli jak wyposażyć kampera

Wygodna podróż, czyli jak wyposażyć kampera

Wybierając się w daleką i wymarzoną podróż kamperem, koniecznie musimy zadbać o to, by był on wyposażony w odpowiednie akcesoria oraz urządzenia. Dzięki nim długa droga stanie się bardziej komfortowa i przyjemna. Nawet w najmniejszym pojeździe możemy umieścić potrzebne sprzęty domowe. Dowiedzmy się, co będzie nam potrzebne, by spokojnie przetrwać każdą podróż.

Ogrzewanie i chłodzenie

Mała kuchenka w camperzeTo bez wątpienia najważniejsze elementy, w jakie musimy wyposażyć swój kamper. Podróże podczas upalnych dni bywają męczące. Natomiast jeśli decydujemy się na dłuższą jazdę zimą, także powinniśmy zadbać o to, żeby wewnątrz pojazdu było ciepło. Kwestie związane z odpowiednią temperaturą mogą rozwiązać systemy grzewcze. Piecyk doskonale sprawdzi się w większych pojazdach, ale wtedy musimy wybrać taki, który zapewni nam dużą moc grzania. Równie dobrym rozwiązaniem jest montaż wewnątrz kampera bojlera, którego zadaniem jest ogrzewanie wody. W upalne dni świetnie sprawdzi się klimatyzacja przenośna, zainstalowana pod sufitem lub w podłodze pojazdu.

Kuchenka turystyczna niezbędna w kamperze

Nikt nie wyobraża sobie długich podróży bez zrobienia przerwy na posiłek. Dlatego warto wyposażyć swój kamper w kuchenkę turystyczną. Za jej pomocą możemy przygotować pyszne, ciepłe obiady lub podgrzać wodę. Dodatkowo z tego urządzenia możemy korzystać także na zewnątrz jeśli tylko mamy ochotę zjeść posiłek na łonie natury. Sprzęt zasilany jest za pomocą gazowych kartuszy. Dzięki łatwemu systemowi sterowania oraz płynnej regulacji płomienia dopasujemy pracę kuchenki do własnych potrzeb. Ponadto urządzenie nie zajmuje dużo miejsca, więc idealnie sprawdzi się w mniejszych kamperach. Więcej na temat kuchenek turystycznych dowiemy się z tego artykułu.

Butle gazoweTurystyczna butla gazowa

Gaz jest ważnym nośnikiem energii stosowanym w przyczepach oraz kempingach szczególnie jeśli w pojazdach zainstalowana jest lodówka, kuchenka lub ogrzewanie postojowe. Dzięki tym urządzeniom nasza podróż staje się bardziej komfortowa. Jak wybrać odpowiednią butlę gazową do kampera? Przede wszystkim musi być ona lekka, bezpieczna, maksymalnie wydajna i bezpieczna dla środowiska. Jeśli zdecydujemy się na tego typu nośnik energii, to koniecznie zakupmy także reduktor i adapter. Na rynku dostępne są butle, które cechują się bardzo łatwym systemem wymiany. Wybierając je, nie musimy już stresować się tym, że nieprawidłowo je zainstalujemy.

Porada eksperta

Butla powinna zawsze znajdować się w pozycji pionowej, w pomieszczeniu o temperaturze nie większej niż 35° C. Podczas użytkowania gazu zawsze pamiętajmy o zachowaniu podstawowych norm bezpieczeństwa.

Deska klozetowa CastoramaToaleta do kampera

Co powinniśmy wiedzieć o WC turystycznych? Toalety chemiczne stosowane w kamperach dzielimy na przenośne i te do zabudowy. Ich wybór nie jest łatwy, ponieważ na rynku znajduje się wiele modeli o różnym wyglądzie i rozmiarach. W większych pojazdach możemy pozwolić sobie na zamontowanie toalety stałej, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Tego typu modele posiadają specjalny zbiornik ze wskaźnikiem, który informuje nas o konieczności jego opróżnienia.

Jeśli natomiast w naszym kamperze nie ma wystarczająco dużo miejsca i szukamy prostszych i wygodnych rozwiązań, możemy zainwestować w przenośną toaletę. Dostępne na rynku modele z łatwością dopasujemy do swoich potrzeb tak, by wybrany ostatecznie sprzęt mógł posłużyć nam na wiele lat.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Mobilny dom – czy inwestować w turystyczne WC?

Mobilny dom – czy inwestować w turystyczne WC?
Kamper lub przyczepa kempingowa to swoiste domy mobilne, które umożliwiają nam podróżowanie bez konieczności wynajmowania pokojów...
Czytaj więcej

Fakty i mity o turystycznej toalecie – przygotuj się na podróż!

Fakty i mity o turystycznej toalecie – przygotuj się na podróż!
Turystyczne WC mogą, choć nie muszą, stanowić wyposażenie kamperów i przyczep kempingowych. Niektóre modele są również przenośne ...
Czytaj więcej

Co powinniśmy wiedzieć o WC turystycznych?

Co powinniśmy wiedzieć o WC turystycznych?
Toalety turystyczne mogą całkowicie odmienić nasze dotychczasowe wyjazdy – niezależnie od tego, czy wybieramy się na krótki wypad na dzia...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Wygodna podróż, czyli jak wyposażyć kampera