Produkty

Zalety klimakonwektorów

Zalety klimakonwektorów

Klimakonwektor jest urządzeniem wykonanym z blachy pokrytej powłoką antykorozyjną. Jego zainstalowanie może nam przynieść multum korzyści, zarówno na polu grzewczym, jak i klimatyzacyjnym.

klimakonwektoryGrzeje i chłodzi

Zastosowanie klimakonwektorów jest odpowiedzią na problemy związane z koniecznością stosowania odrębnych urządzeń służących do ogrzewania oraz do klimatyzacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu możemy postawić na jedno urządzenie, które zajmie się zarówno ogrzewaniem pomieszczania, jak i jego chłodzeniem. Klimakonwektor wyposażony w specjalne filtry jonizacyjne jest w stanie dostosować swoją pracę do warunków panujących w danym wnętrzu.

Prosta obsługa

Wykorzystanie takiego urządzenia jest dla nas niezwykle komfortowe nie tylko ze względu na jego uniwersalność, ale również dzięki możliwości pełnego kontrolowania temperatury w danym pomieszczeniu. Co więcej, obsługa klimakonwektora jest bardzo wygodna i możemy jej dokonywać nawet za pośrednictwem pilota. W tym celu nie jesteśmy nawet zmuszeni, żeby wstawać z łóżka czy fotela.

Ekologiczność uruchaminanie klimakonwektora

W porównaniu do standardowych klimatyzatorów, które opierają się o działanie freonów, klimakonwektor ogrzewa i chłodzi za pośrednictwem wody. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest znacznie bardziej przyjazny środowisku naturalnemu, skutecznie czyszcząc, filtrując, a także osuszając powietrze. Co więcej, urządzenie to sprawia, że kurz nie unosi się w powietrzu, co jest szczególnie ważne dla osób zmagających się różnego rodzaju uczuleniami.

Zastosowanie

Ze względu na wyjątkowo łatwą obsługę oraz właściwości, urządzenia te są coraz częściej wykorzystywane nie tylko w domach, ale także w pomieszczeniach biurowych i przemysłowych. Za ich wyborem przemawia również duża oszczędność przestrzeni. Dostępne obecnie na rynku modele mogą mieć jedynie 13 centymetrów grubości i wyróżnia je nowoczesny wygląd. 

Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Co warto wiedzieć o montażu klimatyzatora typu split?

Co warto wiedzieć o montażu klimatyzatora typu split?
Klimatyzator typu split to najbardziej wydajne urządzenie spośród wentylatorów. W lecie zapewnia chłód, w zimie ciepło. Wyposażon...
Czytaj więcej

Klimatyzator – nie tylko na lato

Klimatyzator – nie tylko na lato
Nastające po sobie pory roku wyznaczane są przez wymianę urządzeń ułatwiających nam życie w pomieszczeniach mieszkalnych i przeznaczonych do pracy. Cz...
Czytaj więcej

Zalety klimatyzatorów typu split

Zalety klimatyzatorów typu split
Obecność sprawnie działającego klimatyzatora wpływa na komfort przebywania w pomieszczeniu poddanym działaniu intensywnych promieni słonecznych. Urząd...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Zalety klimakonwektorów