Produkty

Jakie są zalety wentylacji mechanicznej?

Jakie są zalety wentylacji mechanicznej?

Świeże powietrze dostarczane regularnie i w odpowiednich ilościach do wnętrza naszego domu to pewność, że posiadamy zdrowy dom. Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, ma wiele zalet. Które z nich przemawiają za jej instalacją?

wentylacja mechanicznaŚwieżo czyli zdrowiej

Plusów rekuperacji najbardziej należy upatrywać w tym, że dzięki niej my, czyli mieszkańcy domu, mamy stały dostęp do świeżego powietrza. Jesteśmy uwolnieni od dwutlenku węgla, szkodliwych związków chemicznych oraz alergenów. Stała wymiana powietrza służy także bardzo dobrze naszemu samopoczuciu.

W domu z zamontowanym rekuperatorem nie tworzymy niepotrzebnych przeciągów, nie mamy także problemu z natrętnymi owadami przedostającymi się normalnie przez uchylone okna (zwykle są one bowiem zamknięte).

W dodatku dzięki temu, że zostaje bezpiecznie obniżona wilgotność powietrza, nie musimy się martwić o ewentualne występowanie pleśni i grzybów.

W łazience nie paruje nam lustro, a w kuchni , podczas przygotowywania pysznych dań, nie powstają trudne do zwalczania zapachy.

Oszczędniej znaczy cieplej za mniej

Z dobrą wentylacją mechaniczną nasze zimowe opłaty za ogrzewanie mogą się zmniejszyć nawet o połowę w porównaniu do tych, jakie naliczane były wcześniej. W miesiącu może się to wydawać niewielką oszczędnością, bo rzędu 100 - 150 zł. Jeśli jednak spojrzymy na cały okres grzewczy to zaoszczędzona kwota zaczyna się znacznie powiększać.

Mniej grzejników, większe możliwości aranżacyjne

W domu, w którym zostaje zamontowany system z mechaniczną wentylacją, nie potrzebujemy dużej liczby grzejników. Ilość niezbędnej powierzchni grzejnej zmniejsza się nawet o połowę. Ma to wpływ na walory estetyczne pomieszczenia – im mniej żelaznych płyt tym lepiej się ono prezentuje- ale również na mniejsze koszty związane z zakładaniem instalacji grzejnej.

Podsumowując, mechaniczny system wentylacji to:wentylator osiowy z czujnikiem ruchu castorama

- Świeże powietrze,

- Brak konieczności otwierania okien - patrz brak przeciągów,

- Ochrona przed powstawaniem pleśni i grzybów,

- Precyzyjne sterowanie ilością dostarczanego powietrza,

- Korzystanie z gruntownego wymiennika ciepła,

- Brak konieczności instalowania kominów.

Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Kiedy zdecydować się na wentylację mechaniczną wywiewno-nawiewną?

Kiedy zdecydować się na wentylację mechaniczną wywiewno-nawiewną?
Właściciele domów energooszczędnych do budowy i ocieplenia stosują materiały skutecznie zapobiegające ucieczce ciepła. Aby umożliwić w tego typu budow...
Czytaj więcej

Jak wykonać montaż izolacji akustycznej na podkładzie betonowym?

Jak wykonać montaż izolacji akustycznej na podkładzie betonowym?
Podczas budowy lub remontu domu czy mieszkania warto zastanowić się nad poprawieniem izolacyjności akustycznej podłogi. Powinniśmy pomyśleć o tym szcz...
Czytaj więcej

Nawiewniki okienne – rodzaje i zastosowanie

Nawiewniki okienne – rodzaje i zastosowanie
Prawidłowo działający system wentylacyjny ma niebagatelne znaczenie dla naszego domu, a także dla zdrowia przebywających w nim osób. Dobrze skonstruow...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jakie są zalety wentylacji mechanicznej?