Produkty

Dlaczego warto posiadać zabudowany taras?

Dlaczego warto posiadać zabudowany taras?

W letnie dni chętnie korzystamy z tarasu. Możemy tam przyjmować gości i relaksować się po ciężkim dniu, jednak w przypadku gorszej pogody taras staje się bezużyteczny. Warto go zabudować, aby był funkcjonalny przez cały rok.

tarasTaras zazwyczaj tętni życiem w ciepłe dni, kiedy możemy na nim zjeść obiad, wypić kawę czy przy grillu biesiadować z przyjaciółmi. Wszystkie nasze plany może pokrzyżować pogoda – większości z nas zdarzyło się przenoszenie imprezy do domu z powodu jej załamania. Nie musimy jednak za każdym razem z obawami patrzeć w niebo, bowiem zabudowanie tarasu usunie ten problem. Dzięki temu możemy korzystać z uroków przebywania na tarasie o każdej porze roku.

Jak zabudować taras?

Odpowiednio zabudowany taras jest nie tylko dodatkową przestrzenią do przyjemnego spędzania wolnego czasu, ale łączy w sobie szereg innych zalet.  Możliwość zagospodarowania powierzchni jest praktycznie nieograniczona i zależy tylko od nas. Aby jednak dobrze spełniał swoją funkcję, warto zastanowić się jaki rodzaj zabudowy będzie najodpowiedniejszy. Najpopularniejszymi materiałami, z których wykonuje się konstrukcję są drewno i aluminium.  Bardzo istotne jest, aby zabudowa tarasu pasowała do otoczenia i stanowiła z nim jednolitą całość.

Aluminium jest materiałem lekkim, estetycznym i odpornym na działanie warunków atmosferycznych. Drewno ma swój niezaprzeczalnydrzwi tarasowe urok, jednak należy pamiętać, że wymaga odpowiedniej konserwacji i może nie wpasować się w nowoczesną architekturę budynku. Nie bez znaczenia jest również rodzaj szyb, które wybierzemy na dach oraz ściany (jeżeli również ma być przeszklony).  Ze względu na bezpieczeństwo na pokrycie dachu polecane są szyby hartowane, które udźwigną m.in. zalegający śnieg. Na ścianach najlepiej sprawdzą się szyby bezpieczne, czyli zespolone z wewnętrzną szybą laminowaną.

Korzyści z posiadania zabudowanego tarasu

Zabudowany taras ochroni nas przede wszystkim przed deszczem i śniegiem, ale również nieprzyjemnym i zimnym wiatrem. Zabudowa oddziela nas także od uciążliwych owadów. Dzięki temu możemy spędzać na nim czas i podziwiać uroki otaczającej nas przyrody bez względu na pogodę panującą na zewnątrz. Nie musimy się również martwić o meble i akcesoria trzymane na tarasie i ich zabezpieczanie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Możemy sobie zatem pozwolić na zaaranżowanie w tym miejscu całorocznego pokoju. W zależności od potrzeb może służyć do pracy, zabawy i wypoczynku. Nikogo nie dziwią coraz odważniejsze rozwiązania – zabudowane tarasy stają się siłowniami, ogrodami zimowymi czy nawet salonami kąpielowymi. Wszystko zależy od naszych potrzeb i inwencji.

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Jak urządzić taras w stylu śródziemnomorskim

Jak urządzić taras w stylu śródziemnomorskim
Taras to miejsce relaksu – tutaj spotykamy się z rodziną i znajomymi oraz odpoczywamy po pracy. Z tych powodów warto zadbać o to, żeby jego aran...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - izolacja i wylewanie wodoodpornego tarasu

Instrukcja wideo - izolacja i wylewanie wodoodpornego tarasu
Taras postawiony na wylewce wodoodpornej na dłużej zachowa trwałość pozwalając cieszyć się z chwil relaksu w ogrodzie bądź na działce. Oto instrukcja ...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - budowa tarasu z płyt betonowych

Instrukcja wideo - budowa tarasu z płyt betonowych
W każdym domu potrzebne jest miejsce wyciszenia i relaksu. Podczas upalnej pogody najlepiej, do tego celu sprawdzi się taras. Oto instrukcja krok po k...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Dlaczego warto posiadać zabudowany taras?