Produkty

DIY: Dekoracje na taras z niewielkim budżetem

DIY: Dekoracje na taras z niewielkim budżetem

Duży i pięknie urządzony taras to atrakcyjna dekoracja domu, ale przede wszystkim miejsce, o którym marzy każdy z nas. W otoczeniu domowych dekoracji, wspaniałych kwiatów, zielonych pnączy oraz na wygodnym fotelu, miło spędza się wolne chwile, a letnie wieczory potrafią naprawdę relaksować. Jakie dekoracje możemy wykonać małym nakładem finansowym? Oto nasze ciekawe pomysły.

kiwetnik ze skrzynekJeśli nie mamy konceptu lub odpowiednich funduszy na zakup gotowych dekoracji na taras, pokażemy, jak własnymi siłami stworzyć naprawdę okazałe wyposażenie tego ważnego miejsca.

Kwietnik z drabiny

Dobry pomysł dla osób, które w aranżacji tarasu chętnie wykorzystują kolorowe kwiaty. Do wykonania kwietnika niezbędna nam będzie drabina oraz dowolnego koloru farba, którą przemalujemy całą powierzchnię drewna. W zależności od rodzaju drabiny, nasz kwietnik może być oparty o ścianę – wówczas pomiędzy szczebelkami zawiesimy doniczki. Może także – w modelach rozkładanych – stanowić rodzaj piętrowych półeczek, na których postawimy pojemniki z roślinami.

Kwietnik z drabiny pozwala na piętrowe rozmieszczenie roślin, od największych na dole, po mniejsze lub najmniej okazałe i bogate w kolorowe kwiaty u góry. Ostateczny wygląd kompozycji uzależniony jest tylko od naszej pomysłowości.

Kwietnik z drewnianej palety

Formę okazałego kwietnika ściennego może także pełnić paleta przymocowana do ściany tarasu lub domu. Paletę mocujemy wkrętami do podłoża, wcześniej pokrywając jej powierzchnię dowolną bejcą do drewna.

Taki kwietnik z palety zapewnia naprawdę dużo miejsca naszym roślinom. Do drewna możemy przymocować donice w postaci korytek lub zwykłe, pojedyncze doniczki. Na takim wiszącym kwietniku ciekawie zaprezentują się przede wszystkim różne rośliny pnące, które po kilku miesiącach od zasadzenia rozrosną się w kwiecista kompozycję.

Dzwoneczki z muszelek

Charakterystyczne dekoracje w postaci dzwoneczków, drewnianych pałeczek bambusowych lub innych poruszających się i uderzających o siebie materiałów, to bardzo miły akcent tarasowego wyposażenia. I taką dekorację możemy wykonać własnoręcznie. Ciekawym materiałem, z którego przygotujemy tego typu grający dodatek będą dekoracje tarasumuszelki.

Zebrane podczas letniej wycieczki wystarczy nawlec na sznureczki o różnej długości. Do drewnianej podstawy zamocujmy komplet muszelkowych sznureczków, a nawet w czasie delikatnego wiatru usłyszymy wesołe, wietrzne melodie.

Półki ze skrzynki

Nawet na tarasie przyda się miejsce, które będzie pełniło funkcję półeczki do przechowywania lub eksponowania ciekawych dekoracji. Taką rolę mogą pełnić skrzynki zamocowane do ściany tarasowej. Drewniane skrzynie przemalowane farbą okażą się trafnym pomysłem dla pasjonatów pamiątek z podróży lub ogrodników, którzy lubią otoczenie doniczek z kwiatami. W jednej skrzynce zmieścimy sporo ogrodniczych inspiracji lub akcesoriów, którymi chcemy się pochwalić.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Piękny taras i balkon – urządzamy je z serią Rural

Piękny taras i balkon – urządzamy je z serią Rural
Lato już na dobre rozgościło się za oknem, a my wciąż zwlekamy z przystosowaniem naszego balkonu lub tarasu do wygodnego odpoczywania? Brakuje nam pom...
Czytaj więcej

Nowoczesna aranżacja tarasu – 3 inspiracje

Nowoczesna aranżacja tarasu – 3 inspiracje
Na tarasie spędzamy w sezonie letnim wiele czasu – tutaj odpoczywamy po dniu pracy, zasiadamy z poranną kawą lub przyjmujemy znajomych i rodzinę. To...
Czytaj więcej

Przenośne meble ogrodowe - dlaczego warto je wybrać

Przenośne meble ogrodowe - dlaczego warto je wybrać
Składane meble ogrodowe są wygodne do przenoszenia, a ich przechowywanie zabiera znacznie mniej miejsca, niż w przypadku tych, które są skonstruowane ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
15.04.2016
O! na pewno zrobię kwietniki z palety i półki ze skrzynek! Bardzo fajne pomysły, a dekoracje drewniane są najlepsze, no i tanie akurat takie. A taras od razu będzie wyglądał lepiej

Ocena i komentarz dla:

DIY: Dekoracje na taras z niewielkim budżetem