Jak zabezpieczyć balkon?

Balkon jest jedną z dodatkowych możliwości wejścia do naszego domu. Bardzo często jest również drogą swobodnego dostępu do pomieszczeń dla włamywacza. Jednak jego właściwe zabezpieczenie szybko zniechęci intruza do próby włamania. Co warto wiedzieć na ten temat?

oszklenie balkonuSolidny zamek i klamka

Pierwszym zabezpieczeniem przed włamywaczami jest zamontowanie solidnego zamka w drzwiach balkonowych. Warto tu zaznaczyć, że zamknięte drzwi nie powinny być możliwe do otwarcia od środka bez użycia klucza. Będzie to dodatkową ochroną na wypadek, gdyby intruz wybił szybę i chciał otworzyć drzwi od wewnątrz. Zauważmy, że nieodłączną częścią drzwi i zamka jest także klamka. Najlepiej wybrać jeden z takich modeli, które nie będą miały drugiej części na zewnątrz.

Okna

Istotnym elementem są również okna w ścianie przy balkonie. Powinny być prawidłowo i trwale wmontowane oraz posiadać większą liczbę okuć (klasy odporności 2). Poza tym, szyby takich okien powinny być wysokiej klasy, której zakres zawiera się w przedziale od P1 do P8, gdzie P8 to klasa najwyższa. Takie połączenie znacznie utrudni włamywaczowi wyważenie okien z ościeżnic.

Oszklenie balkonu

Jednym ze sposobów na bezpieczny balkon jest również jego oszklenie. Głównymi zaletami takiego rozwiązania jest nie tylko zabezpieczenie przed osobami trzecimi, ale także przed deszczem czy śniegiem. Daje to dodatkową możliwość przebywania w nim w każdej chwili. Co więcej, zabezpieczając balkon w ten sposób, zyskujemy ochronę przed hałasem oraz spalinami i kurzem z zewnątrz. Wysoka jakość szkła i odpowiedni montaż sprawią, że będzie to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale i eleganckie.

rolety antywłamanioweKraty i rolety

Oprócz oszklenia balkonu możemy skorzystać również z krat czy też rolet zewnętrznych. Kraty sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy jesteśmy posiadaczami kota. Rolety zaś mają ten plus, iż będą stanowiły kolejną po zasłonach zaporę przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów.

System alarmowy

Skutecznym rozwiązaniem w zakresie zabezpieczenia balkonu przed włamywaczami jest wyposażenie go w odpowiedni system alarmowy. Tylko taki alarm z pewnością odstraszy złodzieja, a nam zagwarantuje spokojne przebywanie w zaciszu domowego ogniska każdego dnia.

Data publikacji: 14.10.2014