Produkty

Jak zamontować markizę na oknie połaciowym

Jak zamontować markizę na oknie połaciowym

Markiza to rozwiązanie, które zwiększa komfort użytkowania domu nie tylko podczas letnich upałów. Dzięki niej możemy skutecznie ochronić się przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, a także zaciemnić pomieszczenie, zapewniając sobie spokojniejszy sen, szczególnie w pomieszczeniach na poddaszu, gdzie intensywność padającego światła jest większa niż w przypadku pionowych okien. To rozwiązanie, które zadziała ekspresowo, przede wszystkim na względu na wyjątkowo łatwy montaż.

markizaMimo iż markiza jest osłoną zewnętrzną okna, możemy bez problemu zamontować ją z wnętrza budynku. Jedynym warunkiem jest tutaj otwarcie okna. Zakup samej markizy gwarantuje nam z kolei wyposażenie się we wszystkie niezbędne elementy montażu, które należy jedynie wyjąć z opakowania. Do sprawnej i szybkiej instalacji przyda nam się również niewielka wkrętarka.

Krok 1

Aby dokonać montażu markizy zewnętrznej na oknie połaciowym, otwieramy i obracamy skrzydło o około 180 stopni, tak by mieć swobodny dostęp do górnej ramy ościeżnicy okna oraz dolnej ramy samego skrzydła.

Krok 2

Następnie przechodzimy do zainstalowania kasety, w której umieszczona jest markiza. Mocujemy ją w otworach, które znajdują się na górnej ramie ościeżnicy. Aby to zrobić, należy wykręcić z otworów wkręty, dopasować do nich kasetę i z powrotem umieścić w nich wkręty, mocując za ich pomocą mechanizm.

Krok 3
markiza castorama

Podobnie jak w ramie ościeżnicy, także i w dolnej ramie okna znajdują się fabryczne otwory, z których należy – tak jak poprzednio – wykręcić wkręty. Następnie umieszczamy w otworach haczyki markizy i przykręcamy je za pomocą tych samych wkrętów do powierzchni.

Krok 4

Ostatnim krokiem w montażu jest wyciągnięcie markizy z kasety i zaczepienie otworów znajdujących się w jej dolnej części o zainstalowane w dolnej ramie okna haczyki. Po tym możliwe jest już zamknięcie okna, które zweryfikuje prawidłowość montażu – markiza powinna rozwijać się zgodnie z ruchem skrzydła.

Aby ułatwić sobie korzystanie z markizy, warto przemyśleć również zastosowanie specjalnej automatyki sterującej, dzięki której będziemy mogli zdalnie decydować o tym, jak będzie funkcjonować nasze urządzenie. Doskonałym sposobem na zacienienie i ochronę wnętrz przed słońcem są również markizy tarasowe.

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Jak zamontować plisy i rolety dachowe?

Jak zamontować plisy i rolety dachowe?
Stosowanie rolet i plis dachowych to sposób na ograniczenie ilości światła wpadającego do wnętrza przez okna dachowe, a jednocześnie ozdobienie...
Czytaj więcej

Wybieramy rolety do okna dachowego

Wybieramy rolety do okna dachowego
Jeśli nie chcemy, by nasze poddasze się przegrzewało, a wpadające do niego słońce zakłócało nasz komfort, powinniśmy zainwestować w rolety na o...
Czytaj więcej

Okna dachowe – co warto o nich wiedzieć?

Okna dachowe – co warto o nich wiedzieć?
Osoby posiadające lub mające wkrótce stać się posiadaczami domów jednorodzinnych, mogą stanąć przed dylematem: stosować okna dachowe czy...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak zamontować markizę na oknie połaciowym