Produkty

Wszystko o oknach renowacyjnych

Wszystko o oknach renowacyjnych

Wymiana okien w starym budownictwie często przysparza nam wielu stresów. Usuwanie okien i ościeżnic w wieloletnich konstrukcjach grozi uszkodzeniem elewacji budynków oraz pękaniem ścian. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest więc zastosowanie okien renowacyjnych, których montaż nie wiąże się z wyrywaniem ościeżnic.

Czym są okna renowacyjne?

Okna renowacyjne zwane są również oknami francuskimi – technologia ta przybyła bowiem do naszego regionu z kraju sera i winnej latorośli, w którym pełno jest zabytków oraz budynków o dużej wartości historycznej. Okna te wyposażone są w specjalną ramę, która umożliwia zachowanie starych ościeżnic. Demontaż poprzednich Okno renowacyjneokien w całości, szczególnie wykonywany przez laików, może zaszkodzić konstrukcji domu bardziej niż myślimy. Ramy renowacyjne wyposażone są w specjalne profile maskujące, dzięki którym zakryjemy starą ościeżnicę, jednocześnie łącząc ją z nowym oknem. Obudowa zapewnia estetyczny wygląd całej konstrukcji, gdyż zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej stanowi eleganckie wykończenie okien. Dodatkowo ramy okienne posiadają obniżoną wysokość – pomimo braku konieczności wtapiania ich ścianę, wielkość przeszklenia nie zmniejszy się.

Zalety okien renowacyjnych

- błyskawiczny montaż okna – stosując ramy renowacyjne, nie tylko unikamy demontażu starych ościeżnic, lecz również oszczędzamy mnóstwo czasu na późniejszym wykończeniu okna. Montaż nowego okna z całości wiąże się bowiem z ponownym tynkowaniem otworu okiennego. System ten z pewnością docenią więc osoby zapracowane, którym ciężko znaleźć czas na remont w domu.
- bezpieczeństwo podczas mocowania – łatwy montaż zapewnia także zachowanie estetycznego wyglądu elewacji – stare budownictwo jest w większym stopniu Okno dachowenarażone na uszkodzenia podczas wiercenia i wyrywania okien. System ten jest więc szczególnie polecany podczas renowacji zabytków.
- elegancka i nowoczesna stylistyka – zastosowanie systemów renowacyjnych jest nie tylko łatwe i bezpieczne, lecz również gwarantuje wyjątkowo atrakcyjną prezencję całego budynku. Zapewniają to profile maskujące, stanowiące niebywale estetyczne wykończenie. Dodatkowo z łatwością dopasujemy okno do stylistyki remontowanego gmachu, gdyż profile renowacyjne dostępne są w wielu kolorach oraz wzorach.
- znakomita izolacja oraz wentylacja pomieszczeń – pomimo wyjątkowo nieinwazyjnego montażu okno spełnia wszystkie swoje najważniejsze funkcje – zapewnia doskonałą izolację zimą, dzięki której zmniejszamy rachunki za ogrzewanie, a także gwarantuje znakomitą wentylację w okresie wiosenno-letnim.

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Lukarna czy okno dachowe – co lepiej doświetli poddasze?

Lukarna czy okno dachowe – co lepiej doświetli poddasze?
Oświetlenie poddasza to jedna z kluczowych spraw podczas jego budowy lub adaptacji. Musimy zadbać o wystarczającą ilość światła, ale także zapewnić so...
Czytaj więcej

Nadstawki do okien dachowych – co to takiego?

Nadstawki do okien dachowych – co to takiego?
To niewielkich rozmiarów nieotwieralne okna, których funkcjonalność i estetyka są nieocenione. Nadstawki – bo o nich mowa – mogą stać się ...
Czytaj więcej

Okna na poddaszu - rodzaje, minusy oraz plusy poszczególnych rozwiązań

Okna na poddaszu - rodzaje, minusy oraz plusy poszczególnych rozwiązań
Kiedy z prostokątnych domów, z płaskimi dachami, zaczęły wyróżniać się bardziej nowoczesne – ze spadzistym dachem, szybko zaczęto zagospodarowyw...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
30.08.2018
witam
a gdzie mozna kupic takie okna?

Ocena i komentarz dla:

Wszystko o oknach renowacyjnych