Produkty

Żaluzje sterowane automatycznie – co warto wiedzieć?

Żaluzje sterowane automatycznie – co warto wiedzieć?

Idea inteligentnego domu jest już coraz bardziej namacalna – do swojego mieszkania możemy w łatwy sposób wprowadzić niektóre rozwiązania, które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Jednym z udogodnień, które mamy na wyciągnięcie ręki jest system automatycznego sterowania żaluzjami. Zobaczmy!

sterowanie żaluzjamiŻaluzje, które opuszczają się automatycznie

Jedną z metod na zautomatyzowanie naszych zasłon okiennych jest wykorzystanie prostego systemu sterowania opartego na działaniu fal radiowych. Stosując takie rozwiązanie, będziemy mogli zarządzać żaluzjami w sposób maksymalnie dla nas wygodny – bez konieczności ich ręcznego opuszczania i podnoszenia, a nawet nie przebywając w tym samym pomieszczeniu. Automatyczne sterowanie roletami sprawdza się idealnie szczególnie w:

- restauracjach,

- szkołach, biurach i urzędach,

- hotelach,

- salach konferencyjnych.

Jednak wszędzie tam, gdzie mamy żaluzje lub rolety, możemy zastosować inteligentny system i zyskać wygodne w obsłudze zasłony okienne. W domu będzie to wyjątkowo duże udogodnienie.

Jak działa automatyczny system sterowania żaluzjami?sterownik roletowy

Do wprowadzenia takiego rozwiązania do naszego pomieszczenia czy budynku potrzebujemy specjalistycznych urządzeń. Jakich? Będą to przede wszystkim kontroler i sterownik. Oba urządzenia działają w oparciu o technologię radiową, co oznacza, że wysyłają i odbierają fale, odpowiadające za dalsze funkcjonowanie systemu. Bezprzewodowy przesył fal nie wymaga od nas ingerencji w obecną już instalację elektryczną oraz ewentualnego kucia w ścianach.

Czy wiesz, że…?

Tradycyjne operowanie roletami odbywa się poprzez ich zwijanie i rozwijanie za pomocą specjalnie wbudowanych taśm lub linek albo za pomocą korbki – szczególnie używanej do modeli zewnętrznych. Innym sposobem na automatyczne sterowanie żaluzjami odbywa się metodą elektryczną-przewodową. W porównaniu do radiowej, jest ona jednak bardziej kłopotliwa, jeśli chodzi o instalację.

Radiowy system sterowania żaluzjami nie wymaga od nas ingerencji w obecną instalację, co oznacza, że możemy go wprowadzić w każdym momencie – nie tylko na etapie budowania.

Specjalne sterowniki roletowe umożliwiają nam zarządzanie roletami antywłamaniowymi, markizami i żaluzjami z poziomu aplikacji w telefonie czy też włączników naściennych. Różne modele tego typu urządzeń są również wyposażone w opcje jednoczesnego sterowania zasłonami okiennymi w wielu pomieszczeniach naraz.

Możliwości, które daje radiowy system sterowania żaluzjami

Idea inteligentnego domu mocno opiera się na możliwościach zdalnego zarządzania urządzeniami elektrycznymi, obecnymi w mieszkaniu. Jeśli tylko dany sprzęt wyposażony jest w specjalny odbiornik fal radiowych, a my mamy dostęp do sterownika, dzięki aplikacji na telefonie, możemy sterować nim ze znacznej odległości, a nawet nie będąc fizycznie w danym budynku.

inteligentny domDzięki zastosowaniu systemu sterowania żaluzjami możemy wygodnie operować zasłonami okiennymi w całym domu bez żadnego wysiłku czy konieczności przemieszczania się. Szczególnie przydatny okaże się on w przypadku zastosowania rolet zewnętrznych, które w innym wypadku musielibyśmy samodzielnie podnosić i opuszczać.

Więcej o inteligentnych rozwiązaniach możemy przeczytać tutaj.

Data publikacji: 01.03.2018
Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Inteligentny dom z produktami marki FIBARO - jak go stworzyć?

 Inteligentny dom z produktami marki FIBARO - jak go stworzyć?
Chcesz zadbać o bezpieczeństwo domowników i ochronić swój majątek przed kradzieżą lub szkodą? Wykorzystaj system FIBARO, aby stworzyć in...
Czytaj więcej

Montaż i sterowanie roletami - co powinieneś wiedzieć?

Montaż i sterowanie roletami - co powinieneś wiedzieć?
Rolety zewnętrzne to system, który z każdym rokiem zyskuje na popularności. Zwiększają komfort domowników, pozwalając na regulację światła dzien...
Czytaj więcej

Czym jest dom inteligentny?

Czym jest dom inteligentny?
Dla większości ludzi inteligentne urządzenia kojarzą się z fantastyką naukową. W przypadku domów ta „fantastyka” dostępna jest już dziś. J...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Żaluzje sterowane automatycznie – co warto wiedzieć?