Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Żaluzje sterowane automatycznie – co warto wiedzieć?

Idea inteligentnego domu jest już coraz bardziej namacalna – do swojego mieszkania możemy w łatwy sposób wprowadzić niektóre rozwiązania, które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Jednym z udogodnień, które mamy na wyciągnięcie ręki jest system automatycznego sterowania żaluzjami. Zobaczmy!

Żaluzje, które opuszczają się automatycznie

Jedną z metod na zautomatyzowanie naszych zasłon okiennych jest wykorzystanie prostego systemu sterowania opartego na działaniu fal radiowych. Stosując takie rozwiązanie, będziemy mogli zarządzać żaluzjami w sposób maksymalnie dla nas wygodny – bez konieczności ich ręcznego opuszczania i podnoszenia, a nawet nie przebywając w tym samym pomieszczeniu. Automatyczne sterowanie roletami sprawdza się idealnie szczególnie w:

- restauracjach,

- szkołach, biurach i urzędach,

- hotelach,

- salach konferencyjnych.

Żaluzje sterowane automatycznie – co warto wiedzieć?

Jednak wszędzie tam, gdzie mamy żaluzje lub rolety, możemy zastosować inteligentny system i zyskać wygodne w obsłudze zasłony okienne. W domu będzie to wyjątkowo duże udogodnienie.

Dowiedz się: Jak wybrać rolety antywłamaniowe?

Jak działa automatyczny system sterowania żaluzjami?

Do wprowadzenia takiego rozwiązania do naszego pomieszczenia czy budynku potrzebujemy specjalistycznych urządzeń. Jakich? Będą to przede wszystkim kontroler i sterownik. Oba urządzenia działają w oparciu o technologię radiową, co oznacza, że wysyłają i odbierają fale, odpowiadające za dalsze funkcjonowanie systemu. Bezprzewodowy przesył fal nie wymaga od nas ingerencji w obecną już instalację elektryczną oraz ewentualnego kucia w ścianach.

Czy wiesz, że…?

Tradycyjne operowanie roletami odbywa się poprzez ich zwijanie i rozwijanie za pomocą specjalnie wbudowanych taśm lub linek albo za pomocą korbki – szczególnie używanej do modeli zewnętrznych. Innym sposobem na automatyczne sterowanie żaluzjami odbywa się metodą elektryczną-przewodową. W porównaniu do radiowej, jest ona jednak bardziej kłopotliwa, jeśli chodzi o instalację.

Radiowy system sterowania żaluzjami nie wymaga od nas ingerencji w obecną instalację, co oznacza, że możemy go wprowadzić w każdym momencie – nie tylko na etapie budowania.

Specjalne sterowniki roletowe umożliwiają nam zarządzanie roletami antywłamaniowymi, markizami i żaluzjami z poziomu aplikacji w telefonie czy też włączników naściennych. Różne modele tego typu urządzeń są również wyposażone w opcje jednoczesnego sterowania zasłonami okiennymi w wielu pomieszczeniach naraz.

Zobacz także: Rolety elektryczne czy ręczne – wybieramy rolety zewnętrzne

Żaluzje sterowane automatycznie – co warto wiedzieć?

Możliwości, które daje radiowy system sterowania żaluzjami

Idea inteligentnego domu mocno opiera się na możliwościach zdalnego zarządzania urządzeniami elektrycznymi, obecnymi w mieszkaniu. Jeśli tylko dany sprzęt wyposażony jest w specjalny odbiornik fal radiowych, a my mamy dostęp do sterownika, dzięki aplikacji na telefonie, możemy sterować nim ze znacznej odległości, a nawet nie będąc fizycznie w danym budynku.

Dzięki zastosowaniu systemu sterowania żaluzjami możemy wygodnie operować zasłonami okiennymi w całym domu bez żadnego wysiłku czy konieczności przemieszczania się. Szczególnie przydatny okaże się on w przypadku zastosowania rolet zewnętrznych, które w innym wypadku musielibyśmy samodzielnie podnosić i opuszczać.

Więcej o inteligentnych rozwiązaniach możemy przeczytać tutaj.