Produkty

Uniwersalne ogrodzenie czyli jakie?

Uniwersalne ogrodzenie czyli jakie?

Ogrodzenie posesji jest niezwykle ważnym etapem wykańczania naszego domu. Szeroka oferta produktów dostępnych na rynku pozwala nam na wybór najróżniejszych rozwiązań. Poszukując tego uniwersalnego, które sprawdzi się niemal w każdym przypadku, musimy mieć na uwadze nie tylko estetykę, ale i funkcjonalność.

ogrodzenie drewnianeOgrodzenie a poczucie bezpieczeństwa

Właściwy dobór ogrodzenia nie jest sprawą błahą. Ogrodzenie wyznacza granice naszej posesji oraz odgradza ją od otocznia, a więc spełnia rolę zabezpieczającą. Ponadto jest oczywiście bardzo istotnym elementem dekoracyjnym – powinno być dobrane do charakteru ogradzanego budynku oraz właściwie wkomponowane w otaczającą scenerię. Ogrodzenie zawiera dodatkowo takie elementy, jak brama wjazdowa, bramki wejściowe, skrzynka na listy czy domofon. Uniwersalne ogrodzenie powinno być estetyczne oraz zapewniać poczucie bezpieczeństwa w granicach naszej posesji. Powinno ono być zaplanowane tak, abyśmy mieli łatwy dostęp do jego funkcjonalnych elementów.

Ogrodzenie a przeznaczenie działki

Wybierając ogrodzenie posesji musimy pamiętać o tym, że jego rodzaj powinien być dopasowany do otaczających zabudowań. Materiał użyty do wykonania ogrodzenia oraz jego wysokość są uzależnione od charakteru miejsca, w którym ogrodzenie ma zostać wykonane. Inne ogrodzenie zastosujemy dla zabezpieczenia posesji w dzielnicy mieszkalnej, innym typem ogrodzimy działkę. Warto również zwrócić uwagę na natężenie ruchu samochodów w sąsiedztwie. Musimy mieć też na uwadze ewentualne naprawy, prace konserwacyjne oraz czyszczenie elementów narażonych np. na zachlapania. Wybór ogrodzenia może być również podyktowany przez miejscowy plan zagospodarowania, który nakazuje np. użycie jedynie ogrodzeń ażurowych lub sięgających tylko do wyznaczonej wysokości.

Ogrodzenie a finansesiatki zgrzewane

Koszt, jaki poniesiemy przy wznoszeniu ogrodzenia, jest tym elementem, na który musimy zwrócić uwagę. Dostępne na rynku produkty pozwalają na wybór najróżniejszych opcji.

Jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do budowy ogrodzeń jest siatka. Jest to rozwiązanie trwałe i ekonomiczne oraz powszechnie dostępne w marketach budowlanych. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest tzw. ogrodzenie panelowe, na które składają się druty połączone ze sobą w sztywnej ramie. Jest to rozwiązanie lekkie i ekonomiczne, które doskonale sprawdza się zarówno w dzielnicach mieszkalnych, jak i w przestrzeniach użytkowych. Ogrodzenia kute są najdroższe spośród ogrodzeń metalowych. Są trwałe i eleganckie, ale wymagają regularnej konserwacji.

Wykonując ogrodzenie posesji można również postawić na materiały naturalne, takie jak drewno i kamień. Ich ogromną zaletą jest dobre wkomponowanie się w otoczenie naturalne.  Ciekawym rozwiązaniem jest posadzenie żywopłotu, który będzie otaczał naszą działkę.

Poszukując uniwersalnego rozwiązania na ogrodzenie naszej posesji musimy mieć na uwadze wiele czynników. Przemyślany zakup pozwoli nam cieszyć się estetycznym i funkcjonalnym ogrodzeniem przez wiele lat.

Data publikacji: 11.07.2014
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Jak zabezpieczyć owoce w ogrodzie przed szpakami i innymi ptakami

Jak zabezpieczyć owoce w ogrodzie przed szpakami i innymi ptakami
Ptaki w ogrodzie potrafią umilać czas pięknym śpiewem, a ich obserwacja przynosi wiele radości, zwłaszcza najmłodszym. Jednak szpaki czy wróble...
Czytaj więcej

Jak przygotować wybieg dla psa w ogrodzie?

Jak przygotować wybieg dla psa w ogrodzie?
Zbudowanie wybiegu dla psa w ogrodzie przy domu to rozwiązanie, które ma zapewnić bezpieczeństwo dla naszego zwierzaka, ale także stanu ogrodu....
Czytaj więcej

Montaż ogrodzenia – instrukcja krok po kroku

Montaż ogrodzenia – instrukcja krok po kroku
Ogrodzenie pełni na naszej działce wiele funkcji. Zarówno zabezpiecza teren, jak i estetycznie go wykańcza. Wyróżniamy ogrodzenia: metal...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Uniwersalne ogrodzenie czyli jakie?